שתף קטע נבחר

נסראללה לישראל: הפסדתם לעזה, את מי תנצחו?

מזכ"ל חיזבאללה בירך את הפלסטינים על ה"ניצחון" מול ישראל, המשיך בהשוואה בין "עמוד ענן" למלחמת לבנון השנייה, וחתם את דבריו בתהייה: "אם אתם נכשלים במלחמה נגד עזה שתחת מצור, מה תהיה התוצאה מול מישהו אחר?"

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, הופיע בטלוויזיה הלבנונית ביום התשיעי של חג העשורא, ובירך את הפלסטינים ברצועת עזה, שלדבריו השיגו "ניצחון ראשון" במאבקם נגד ישראל. "ניצחונם הראשון של המתנגדים הפלסטינים הוא זה שמנע מהאויב להשיג את מטרותיו. תנועות ההתנגדות נלחמו ביעילות, וכעת הן כבר לא תלויות כל אחת בעצמה", אמר נסראללה, כפי שדווח באתר "אל-מנאר", השייך לחיזבאללה.

 

הסיפורים הכי חמים, לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

אחרי ההכרזה בקהיר: הפסקת האש נכנסה לתוקף

כבר לא בעל הבית. עמוד הענן של אבו מאזן 

נתניהו: להעניק הזדמנות להפסקת האש

8 ימים, 5 הרוגים, 1,500 רקטות ו-421 יירוטים

 

מנהיג חיזבאללה שב ועקץ את ההנהגה הישראלית: "אפשר לראות את התבוסה על פניהם של נתניהו, אובמה וליברמן, בדיוק כמו שניתן היה לראות אותה על פניהם של פרץ, אולמרט ולבני במלחמת יולי (מלחמת לבנון השנייה)". על תפקודו של ראש הממשלה נתניהו במהלך המבצע אמר נסראללה כי הוא "הציב יעדים קטנים כדי שיוכל להגשים אותם, ואז להודיע על ניצחון, אולם גם אותם לא הצליח להשיג".

 

"אותם מבטי תבוסה כמו במלחמת לבנון השנייה". נסראללה            (צילום: EPA) (צילום: EPA)
"אותם מבטי תבוסה כמו במלחמת לבנון השנייה". נסראללה (צילום: EPA)

 

בהמשך פירט נסראללה את מטרותיו של נתניהו במהלך "עמוד ענן": "היעד הראשון שלו היה לחסל את הנהגת ההתנגדות, השני להשמיד את התחמושת הפלסטינית והשלישי לחזק את כושר ההרתעה של ישראל – בכולם הוא נכשל".

נסראללה הוסיף: "האויב רצה לכפות את תנאיו, אבל הניצחון הגדול הוא שהפלסטינים הם שכפו את התנאים שלהם, וכעת האויב מפחד מעזה".

 

את מבצע "עמוד ענן" סיכם נסראללה: "המלחמה הוכיחה שחיל האוויר הישראלי לא מסוגל להכריע את הקרב עם עזה. גם גיוס חיילי המילואים הייתה החלטה פסיכולוגית – ישראל פחדה לשלב בלחימה פעילות קרקעית". בסיום דבריו פנה מזכ"ל חיזבאללה אל הציבור הישראלי ואמר: "אם אתם נכשלים במלחמה נגד עזה, שנמצאת תחת מצור, מה תהיה התוצאה כשתמצאו עצמכם נלחמים נגד מישהו אחר?".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בירך את הפלסטינים. נסראללה
צילום: רויטרס
"ישראל פחדה משילוב פעולה קרקעית"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים