שתף קטע נבחר

אהבה עזה בצו 8: הצעת נישואין בכתובת אש

מיכאל סירב לתת למבצע "עמוד ענן" לשנות לו את התוכניות - והציע לזוגתו נישואין במוצב בגבול הדרום, כשברקע כתובת אש והשיר "ירח כחול". זוגתו, רופאה בצה"ל, לא נבהלה ואמרה כן

רוב הזוגות בישראל יכולים אולי לספר על הצעת נישואין  רומנטית יותר, אבל ספק אם מקורית יותר מזו: מיכאל פלג, ארכיאולוג בן 33 שהוקפץ במסגרת מבצע עמוד ענן למילואים באוגדת עזה, שלף אתמול (שבת) טבעת במוצב הפלוגתי שלו והציע נישואין לבת זוגו ד"ר מיכל אייזנברג, רופאה צבאית.

 

הגדוד שבו משרת פלג תופס בימים אלו את גזרת החולות הרגישה שחולשת על גזרת משולש הגבולות עזה-מצרים-ישראל. הוא טען בפני חברתו כי במוצב הפלוגה מתקיים "ערב משפחות" והיא הגיעה מביתם המשותף בחיפה יחד עם אחיו, ששותף בסוד ההצעה והסתיר במכונית את הטבעת ובקבוקי שמפניה.

 

החברים מהפלוגה של מיכאל הכינו מבעוד מועד כתובת אש גדולה שבה נכתב "מיכל, התינשאי לי?". כשברקע ניגנו בקול רם ברמקולים את השיר "ירח כחול" של להקת גן חיות, כרע מיכאל ברך והציע לה נישואין. "מיכל קפאה בהתחלה ועדיין היא בשוק ולא מעכלת", סיפר מיכאל ל-ynet זמן קצר לאחר מכן, "זה היה מרגש לשנינו. היא הסכימה, וזה מה שחשוב".

 

"טוב שבסוף יצא ככה" 

לדבריו, התוכנית המקורית הייתה להציע נישואין ביום שני שעבר במסעדה רומנטית, אבל "הצו 8 והמבצע העלו לי את התוכנית הזו בלהבות, כך שטוב שבסופו של דבר זה יצא ככה. יש כאן

אנשים טובים בפלוגה שבלעדיהם זה לא היה יוצא לפועל. אנחנו יחד כמשפחה כבר מ-2002. עברנו הרבה יחד וגם זכינו לאות הצטיינות מהנשיא והרמטכ"ל".

 

לדברי מיכאל, "מיכל חששה בימים האחרונים שניכנס לעזה, אבל אותנו זה קצת אכזב שבסוף לא נכנסנו. הבערנו כאן את כתובת האש הזו ולמזלנו עדיין לא ירו עלינו כך שזה בסדר. חשבנו פה כולנו עד כמה זה יהיה הפתעה בשבילה, אפילו אמרתי לה שהזמנתי לנו צימר באחד היישובים באזור".

 

אבי מור, הרב-סמל הפלוגתי שסייע לארגן את האירוע: "אמרנו שאם אנחנו כבר פה, למה שלא נעשה מורשת קרב לגדוד, משהו שייכנס להיסטוריה שלנו. ארגנו הרבה דגלי ישראל, וההפתעה עבור מיכל הייתה ענקית".


פורסם לראשונה 24/11/2012 23:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ואיפה תהיה החתונה? מיכאל ומיכל
צילום: עידן שרון
כתובת האש
צילום: עידן שרון
מומלצים