שתף קטע נבחר

שומרי מצוות, אבל לא יהודים: בני נוח

הם מאמינים בתורה, מקבלים עליהם את שבע מצוות בני נוח - אך לא מעוניינים להיות יהודים. קהילות "בני נוח" הולכות ומתרבות, והרבנים מעודדים את התופעה: "אנחנו לא מחפשים לגייר את העולם כולו, אלא רוצים שהם יישארו גויים טובים כמו שה' רוצה"

הם היו נוצרים, מוסלמים או בודהיסטים, והחליטו לעזוב את דתם ולהפוך ל"בני נוח". הם לא יהודים וגם אין להם כוונה להתגייר, אך רבבות אנשים ברחבי העולם מאמינים בתורת ישראל ומקיימים את שבע המצוות שנתנו לנוח ובניו, בצאתם מהתיבה לאחר המבול.

 

<<מחפשים עוד דברים מעניינים על יהדות? כנסו לפייסבוק שלנו >>

 

 

"כדי להפוך להית 'בן נוח' אין צורך להתגייר", אומר הרב אורי שרקי מארגון "ברית עולם", המרכז העולמי ל"בני נוח". מדובר רק בקיום שבע מצוות בני נוח, הכוללות את איסור האלילות, לא לרצוח, לא לגלות עריות, לא לגזול, לא לגדף, לא לאכול אבר מן החי - ולהקים מערכת של בתי משפט".

 

"רוצים שהם יישארו גויים, כמו שה' רוצה"

אן מרי אנתוניאתי, נוצרייה שנולדה באז'קסיון שבקורסיקה, התנדבה בארץ במשך שבע שנים, במהלכן הוזמנה לשמוע שיעור תורה. "כשהרב התחיל לדבר, מיד הבנתי שזו האמת ושאני חיה בשקר. הרגשתי כאילו פתחו לפני מעיינות של מים חיים. כל זמן שהרב דיבר – הרגשתי כאילו אני שותה ושותה מים חיים. כשקיבלו אותי כבת נוח, זה היה כאילו שנולדתי מחדש".

 

קהילות "בני נוח" פרושות מסביב לעולם: בפיליפינים, בהולנד, ברוסיה, בדלאס ועוד. אך בעוד הן הולכות ומתרבות על פני הגלובוס, בארץ אין כמעט מודעות לקיומן. לאחרונה בירושלים כנס על "בני נוח", שנועד דווקא לציבור הישראלי.

 

הרב יונה לוין, מהפעילים בקרב ב"בני נוח" ברוסיה, מסביר כי הם אל מתגיירים משום שהגיור הוא טראומה. "שינוי של הזהות. אנחנו לא מחפשים לגייר את העולם כולו, אלא רוצים שהם יישארו גויים טובים כמו שהשם רוצה".

 

"אני לא יהודייה, ורציתי להישאר לא יהודייה", מחדדת אן מרי. "רציתי ללמוד תורה. זו הייתה רעידת אדמה עבורי, כי כל חיי שמעתי רק על הנצרות. איבדתי הרבה חברים, ועכשיו נותרו לי רק חבריי שאהבו אותי בזכות מי שאני". ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם לפגוש את "בני נוח".

 

 

  • בכתבה משולב קטע מסרט ששודר ב-Isralife.TV

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
"רציתי להישאר לא יהודייה". אן מרי אנתוניאתי
צילום: אורות
הרב אורי שרקי
צילום: אורות
מומלצים