שתף קטע נבחר

לא מקובל: חיילי המילואים גירשו את הרב ליאור

הרב דב ליאור הגיע לשאת דברי חיזוק בפני פלוגת לוחמים, אך גורש משם לאחר מספר דקות, תוך שהחיילים קוראי ציטוטים מתוך "תורת המלך". אחד החיילים: "אני חושב שאין מקום למסרים של הרב ליאור בצבא"

גם תופי המלחמה לא הצליחו לחפות על השסע האידיאולוגי, והרב דב ליאור - רבה הראשי של קריית ארבע וממנהיגי המתנחלים, שהוזמן להרצות בפני לוחמי מילואים בגבול עזה - הופתע מקבלת הפנים הצוננת לה זכה.

 

>> כניסה מהירה לפייסבוק שלנו - כאן! <<

 

 • נביאי השקר של ההפסד: יפה שתיקה לפרשנים/ הרב יואל בן-נון

   

  בין חיילי המילואים שגויסו בצו 8 עם תחילת מבצע "עמוד ענן", היה גם חתנו של הרב ליאור, אפרים בן שחר. לקראת סוף השבוע, רגע לפני ששוחררו חיילים המילואים, הזמין בן שחר את חותנו להיפגש עם החיילים, לוחמי חי"ר, ולמסור דברי תורה וחיזוק, לאחר שלדבריו, חיילי המילואים שהיו מוצבים בגבול עזה, נפגשו לאורך השבוע האחרון עם שלל אמנים.

   

  אלא שהגעתו של הרב ליאור גרמה לסערה. בין חיילי הפלוגה שנכחו באירוע, היו גם מספר לוחמים שזעמו על נוכחותו במקום של הרב שהיה במרכזן של מספר מחלוקות, ובהן ההסכמה שנתן לחיבור "תורת המלך".

   

  החייל לרב: "אתה אישיות לא רצויה כאן"

  על פי תיאור של אחד מחיילי הפלוגה שנכחו באירוע, מחה עומר פרטר ("אבו"), פעיל בתנועת "הנוער העובד והלומד", נגד נוכחותו של הרב. הרב ליאור ניסה ללחוץ את ידו, אך הוא סירב, וכאשר שאל אותו הרב "האם אסור לי לשוחח עם החיילים?" השיב לו פרטר: "אתה אישיות לא רצויה כאן".

   

  בעוד סביב הרב מתאספים חיילים דתיים שביקשו לשמוע את הרב ליאור, אמר פרטר לחבריו לפלוגה כי הרב הוא בין הרבנים שחתמו על ההסכמה ל"תורת מלך". יחד עם חברים נוספים, הם חיפשו ציטוטים מהספר בעזרת הסלולרי, וקראו כי אין לאפשר את זכות הדיבור בפלוגה, לאנשים שתמכו בספר שבו נכתב, בין היתר, כי "יש סברא לפגוע בטף אם ברור שהם יגדלו להזיק לנו".

   

  הרוחות התלהטו, ולאחר דקות ספורות בחר הרב ליאור לסיים את המעמד המביך, ולעזוב את המקום – מבלי שהרצה בפני החיילים. "אני חושב שאין מקום למסרים של הרב ליאור בצבא", אמר ל-ynet פרטר. "אני מתנגד ומגנה את מפעלו ופועלו של הרב דב ליאור. אכן מנעתי ממנו להרצות על רקע תמיכתו בברוך גולדשטיין, ועל רקע התנהגותו בתקופה שקדמה לרצח רבין. כך אני מחנך את החניכים ב'נוער העבודה הלומד': לאהבת הארץ ולשוויון, ומלמד אותם שלא לשנוא אף אחד אחר".

   

  בן שחר: "בפלוגה שורר מרקם חברתי יפה"

  עמוס נצר, חברם של החיילים שהתנגדו, כתב על האירוע בעמוד הפייסבוק שלו: "אני גאה בחבריי שעמדו על האמת,

  למרות העימותים החריפים עם חבריהם מהפלוגה, וחשפו את פרצופו האמיתי של אחד מגדולי המסיתים בארץ".

   

  החיילים שנכחו באירוע בקשו להדגיש כי "למרות האירוע, בפלוגה שורר מרקם חברתי יפה מאוד שנוצר בין קוטבי הציבוריות הישראלית. מדובר באנשים שבאים ומוסרים את נפשם, כתף אל כתף, אחד למען השני ולמען העם כולו", כך בן שחר.

   

  ופרטר הוסיף כי למרות שהוא לא מתחרט על התנגדותו להרצאה של הרב ליאור, הוא מעריך את בן שחר. "אני מאוד מכבד את הדעות של הלוחמים בפלוגה שלנו", אמר ל-ynet. "אלה אנשים יקרים לי. אנחנו הולכים ביחד שנים רבות".

   

  מבית הרב ליאור נמסר כי "אדם אחד התחצף וצעק, אבל זה לא השפיע על הרב ועל השיחה שלו עם החיילים".
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרב דב ליאור
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים