שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם

שלמה מעוז: "בליכוד הציעו לי קולות תמורת כסף"

הכלכלן שלמה מעוז, שהתפרסם בהתבטאויות שנויות במחלוקת, תוקף ביום הפריימריז את המפלגה שבה הוא מתמודד: "אנשים משלמים מאות אלפי שקלים כדי להיבחר, זאת לא דמוקרטיה"

"קבלני קולות באו אליי ואמרו לי במפורש: אני אביא לך קולות, אני אביא לך אנשים ותומכים - ואתה תשלם כסף", טען אתמול הכלכלן שלמה מעוז שמתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת, ותקף בחריפות את ההתנהלות הפנימית במפלגה, כשהוא טוען למעשים פסולים ולא ראויים.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

עוד על הפריימריז בליכוד:

רשימות חיסול, דילים ומתח שיא

לקראת פריימריז בליכוד: "מלחמה של חיים ומוות"

קרב הנשים בליכוד: 6 ח"כיות, רק 3 מקומות

 

בשיחה עם "ידיעות אחרונות" טען מעוז, שהתפרסם בעבר בהתבטאויות שנויות במחלוקת, כי כדי להיבחר לרשימת הליכוד בכנסת צריך לשלם מאות אלפי שקלים והדגיש כי דחה על הסף את כל ההצעות ששטחו בפניו קבלני הקולות. "הציעו לי להשתתף בכל מיני דילים וקומבינות, אבל אני סירבתי לכל ההצעות והלחצים. מה זה צריך להיות? זה חייב להיעלם מהעולם".

 

מעוז, שמתמודד בפריימריז על מקום ברשימת הליכוד במחוז דן, המשיך ותקף את המפלגה. "אנשים משלמים מאות אלפי שקלים בשביל להיבחר, זאת לא דמוקרטיה", האשים. "אני הגעתי לליכוד עם רקורד של עשייה. אני כלכלן, אני בא לעזור בעניין יוקר המחיה, ופתאום אני מגלה שאני צריך להתמודד מול קבלני קולות ועסקנים".

 


מעוז יתמודד במחוז דן. לחצו להגדלה

 

הכלכלן, שנחשב לאחד המינויים המועדפים על ראש הממשלה בנימין נתניהו, פירט כמה מההצעות שקיבל: "באו אליי כל מיני אנשים. אחד הציע לי מאות קולות, השני הציע לי אלפי קולות. מה זה הדבר הזה?" לדבריו, בהמשך הפכו ההצעות לאיומים. "שמעתי שרוצים להכניס אותי לרשימות החיסול. מילא היו עושים את זה בשקט. אבל אמרו לי את זה בפומבי. ידעתי כמו כל עם ישראל על כל מיני סיפורים בפריימריז, אבל עד שנכנסתי לזה לא חשבתי שזה באמת ככה. זו שיטה קלוקלת".

 

לדברי מעוז, אפילו מנחם בגין הזהיר בזמנו את בוחרי הליכוד מפריימריז. "פגשתי את אחד מאנשי הליכוד הוותיקים, והוא סיפר שבזמנו הוא הציע לבגין לבחור את הרשימה באמצעות פריימריז. בגין השיב לו: יום אחד אתם עוד תתחרטו על זה. בדיעבד בגין היה חכם מאוד והבין כמה זה נורא. אין ברירה, חייבים לחזור לשיטה המפא"יניקית ולעשות ועדה מסדרת". לצד ההאשמות ביקש מעוז להוסיף כי נתקל גם בבוחרים ישרים והגונים שהציעו לו את תמיכתם בגלל שיקולים ענייניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות דוברות הליכוד
"מתמודד מול קבלני קולות ועסקנים". מעוז
צילום: באדיבות דוברות הליכוד
מומלצים