שתף קטע נבחר

גולדבלט השתחרר מהכלא: "אני מצטער ומתנצל"

השחקן שאנס וביצע מעשים מגונים יצא אחר הצהריים מכלא צלמון, אחרי ארבע שנות מאסר. ועדת השחרורים אישרה את בקשתו לקיצור שליש. אחיו שהמתין לו בחוץ: הוא הודה באשמה

אחרי ארבע שנות מאסר בגין אונס, השתחרר אחר הצהריים (א') השחקן חנן גולדבלט מכלא צלמון והתקבל על ידי קרובי משפחה שחיכו לו. בצאתו הוא הביע חרטה על מעשיו ואמר לכלי התקשורת הרבים שהמתינו במקום: "אני מצטער ומתנצל על מה שעשיתי ועל דברים שאמרתי בעבר. בשלב זה אני לא בנוי לראיונות של שאלות ותשובות. כשיגיע הרגע אשמח לשתף אתכם".

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

יוצא מהכלא. "לא בנוי לראיונות בשלב זה"  (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
יוצא מהכלא. "לא בנוי לראיונות בשלב זה" (צילום: אביהו שפירא)

 

שחרורו של גולדבלט התאפשר אחרי שפרקליטות מחוז צפון החליטה לא לערער על החלטת ועדת השחרורים שהתקבלה בשבוע שעבר, לקיצור שליש מתקופת מאסרו. זאת אף שהשחרור התארך בשבוע דווקא כדי לאפשר לפרקליטות לערער לבית המשפט המחוזי.

 

מחוץ לכלא, בתגובה לטענות שגולדבלט השתחרר חרף העובדה שלא הביע חרטה, אמר אחיו שמדובר בשקר, שכן הוא לא יכול היה להצטרף לתוכנית השיקום אלמלא הודה באשמה. גולדבלט עצמו אמר: "אני מאוד מתרגש. אני קצת המום מההתקהלות של התקשורת בימים האחרונים.

 

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית מסר היום כי "ההחלטה לשחרר את חנן גולדבלט ארבע שנים בלבד לאחר שהחל לרצות את עונשו צריכה להטריד את כולנו".

 

בהודעה שפרסמה עורכת הדין ליאת קליין, היועצת המשפטית של איגוד מרכזי הסיוע, נכתב כי "בשעה שהעולם מציין היום את המאבק באלימות נגד נשים יש לזכור כי עד שלא ננקוט מדיניות אפס סובלנות כלפי כל תופעה של ניצול מיני לא נוכל להשיג שינוי אמיתי".

 

החבר מבלי סודות נשאר לצדו

מנגד, מי שהשתתף לצד גולדבלט ב"בלי סודות", השחקן אושיק לוי, הביע תמיכה בחברו: "הידיעה שבן אדם הפנים, שילם את חובו לחברה - מספקת. תנו לבן אדם להמשיך הלאה, הוא עבר טיפולים וקיבל תובנות בעניין. אני מבקש שיניחו לו. הוא ישב 7 שנים והעליהום עליו לא נגמר. אני שמח בשבילו ומקווה שהוא יחזור לעבוד".

 

האמרגן ישראל בונדק, שישב באותו אגף עם גולדבלט בכלא, טען ש"אין לי אמון במערכת המשפט. הוא כבר לא יהיה כוכב ילדים, גמרו אותו. הוא בן 71 ושילם את חובו לחברה, אז למה לעשות עליהום? אולי תיקחו אותו מול כיתת יורים וזהו? תנו לו הזדמנות שניה, לא נשאר לו עוד הרבה לחיות".

 

גולדבלט הורשע באונס בכוח של נערה בת 16.5 ובאונס במרמה של צעירה בת 20. בנוסף, הורשע במעשה סדום ובמעשים מגונים בשלוש נערות. פרט לכך, הורשע בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובמעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות.

 

הוא נידון לשבע שנות מאסר, שהופחתו לשש בהחלטת בית המשפט העליון, שזיכה את גולדבלט מאחד משני אישומי האונס - והחליט במקום זאת להרשיע אותו בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. השופטים קבעו כי גולדבלט אימץ "דפוס התנהגות עברייני", שבמסגרתו ביקש בדרכי מרמה, ובמקרים מסוימים אף באמצעים פיזיים, להביא נשים צעירות וחסרות ניסיון לקיים עמו מגע מיני, תוך נקיטת יחס אינסטרומנטלי כלפיהן, הרואה בהן אך כלי למימוש יצריו.

 

הפרשה נחשפה ב-2005 כשב"ידיעות אחרונות" פורסמו עדויות של צעירות, שסיפרו על כך שהוטרדו מינית על-ידי גולדבלט. אחת המתלוננות סיפרה כי כשהייתה בת פחות מ-17, גולדבלט אילץ אותה לשכב איתו במהלך "חזרות" שעשו בביתו, במסגרת לימודי המשחק שהעביר. גולדבלט כפר אז בחשדות נגדו וטען כי מעולם לא כפה עצמו על הצעירות.


פורסם לראשונה 25/11/2012 14:06

 

בהכנת הידיעה השתתפו רן בוקר ועומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חנן גולדבלט ביציאה מכלא צלמון, אחר הצהריים
צילום: אביהו שפירא
מומלצים