שתף קטע נבחר

"יוצא לחסל בחו"ל": קופר יואשם ברצח אשתו ג'ני

חקירת המשטרה נגד קופר סיפרה על "ארכי-נוכל מתוחכם שמכיר נשים, מתחתן, שם רגל על הממון ואז פונה להשגת אשה חדשה". נמשכת החקירה בנוגע למעורבותה של בת זוגו הרופאה במעשה, וכן בנוגע לנסיבות מותה של אשתו הראשונה, אורית שניץ

התפתחות משמעותית בחקירת פרשת האלמן הסדרתי: כתב אישום יוגש מחר (ב') נגד שמעון קופר בגין רצח אשתו השלישית ג'ני. מחומרי החקירה של המשטרה עולה כי קופר ביסס את חיי הזוגיות שלו על שקרים רחבי היקף, בנה מציאות חלופית וסיפור חיים מצוץ מהאצבע, שנועד להביאו למטרתו - רצח והשתלטות על נכסי נשותיו. בין היתר, סיפר לזוגתו כי נשלח למשימת חיסול חשאית בחו"ל מטעם משרד הביטחון, במטרה להשיג חומרי הרדמה.

 

הסיפורים הכי חמים – לפני כולם – בפייסבוק של ynet

 

קופר נעצר בחשד לרצח שתי נשותיו, לאחר מעצרה של בת זוגו, הרופאה מריה זקוטסקי. החקירה בנוגע למעורבותה של הרופאה בפרשה עדיין נמשכת, וכך גם חקירת נסיבות מותה של אשתו הראשונה של קופר, אורית שניץ. "קופר הוא ארכי-נוכל שעבד באופן שיטתי", הצהירו במשטרה. "אדם מתוחכם שמכיר נשים, מתחתן, בונה על הממון שלהן, שם דריסת רגל על הממון ואז פונה להשגת אשה חדשה".

 

שמעון קופר בבית המשפט (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
שמעון קופר בבית המשפט(צילום: עידו ארז)
     

החקירה התנהלה במשטרת מחוז מרכז ובימ"ר מרכז. ניצב משנה יגאל בן שלום, מפקד הימ"ר, אמר כי "החקירה החלה כחקירה סמויה לפני מספר חודשים, כשעלה חשד לרוצח סדרתי שפועל בשרון. על פי החשד, אותו רוצח הכיר את הנשים, גרם למותן, השתלט על רכושן וחוזר חלילה".

 

הוא אמר כי לפני חודש עברה החקירה לשלב הגלוי: "עצרנו את קופר ואת הרופאה המרדימה. החקירה בנושא רצח קופר הסתיימה, שאר החשדות נבדקים. מחר יוגש כתב אישום נגדו בגין רצח ולגביה עדיין אין החלטה. קופר היה מודע לחשדות נגדו בגלל תחקיר שפורסם בעבר, מה שהקשה על עבודת המשטרה. הוא הגיע להארכת מעצרה של הרופאה כאילו מעצרה לא נוגע אליו - ושם נעצר".

 

על פי מפקד הימ"ר "כל החומרים שנגעו למות נשותיו - אשתו הראשונה שנפטרה ב-1994 ובדמה כדורים מסוגים שונים, וגופת אשתו ג'ני ב-2009 שנמצאה באותו מצב, גזור והדבק מהאירוע של אשתו הראשונה - הדליקו אצלנו נורה אדומה והעלו חשד שהוא רוצח סדרתי שעושה זאת על מנת להשתלט על רכוש נשים".

 

חקירת המשטרה תייגה את קופר כרמאי ונוכל, שבין היתר נהג ללא רישיון, הורשע בהונאות ביטוח, עסק לכאורה בגניבה וחי חיים כפולים כשהוא מספר למשפחתו שהוא איש שב"כ, מספר לאנשים סיפורי שבי על עצמו, ובחר מראש נשים שעליהן השפיע וקנה את עולמן. בכפוף לכך, הסבירו במשטרה, האמינו בניו של קופר כי אביהם מוערך וכי הם "חיים בצל אדם גדול".

 

במשטרה חושדים עוד כי קופר תיכנן שנשותיו ייצטיירו כדיכאוניות, וסיפר שאחת מהן סבלה מהתקפים ועלולה לשים יד בנפשה, בניגוד לדיווחי משפחתה. שתי הנשים מתו, על פי המשטרה, כשהן בריאות לחלוטין ונמצאו עם אותו סוג של כדורים לצדן.

 

על פי המשטרה, סיפרה הרופאה המרדימה כי היא מכירה את קופר באופן שטחי בלבד. בגרסאות הבאות שינתה גרסתה, והעידה כי הוא סיפר לה שהוא עובד ביחידה מיוחדת במשרד הביטחון וקיבל משימת חיסול חשאית בחו"ל, ולכן זקוק לחומרי ההרדמה. למרות דבריה, חושדת המשטרה כי היא ידעה למה ישמשו באמת הכדורים וכי סייעה לקופר למרות זאת.

 

מפקד מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו, הוסיף כי מדובר בחקירה מורכבת ומאתגרת, "מהמורכבות שהמשטרה התמודדה איתן בעת האחרונה", ודחה את הטענות שהמשטרה הניחה לתיק ושמה אותו "בתוך מגירה". לדבריו, "המשכנו לבדוק את התיק וכשעלה חשד לראיות חדשות, פתחנו אותו שוב ולא רק בגלל לחץ בני משפחת הקורבן".

 

עו"ד משה מרוז, פרקליטו של קופר, אמר כי "מרשי מכחיש מעורבות ברצח. לטעמי יהיה קשה מאוד להוכיח אשמה מאחר שאין שום הוכחה פורנזית שהוא ביצע את המעשה. טענת הרופאה שהיא נתנה לו כדורים מוכחשת על ידו ואין הוכחה שאלו גרמו למותה, לכן הראייה לא מספיקה. ראיות נסיבתיות מצריכות הוכחה חד משמעית ובמקרה הזה מדובר בחשד בלבד".

 

עו"ד דוד יפתח, שמייצג את הרופאה המרדימה, הביע תקווה "שעד מחר הפרקליטות תבדוק היטב את החומר ותגיע למסקנה המתבקשת שמדובר באשה תמימה שנוצלה על ידי שמעון קופר, שהוא נוכל בכל רמ"ח אבריו. היא מסרה אמת, הייתה מוכנה להיבדק בפוליגרף, כל חייה פעלה להאריך חיים ואין שום סיכוי שהיא מעורבת במעשה. היא סיפקה לו לבקשתו חומר מרדים אבל זאת לאחר שהוא הסביר לה שהוא עומד לחסל בשליחות המוסד טרוריסט המסכן את מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמעון קופר
צילום: עידו ארז
עו"ד דוד יפתח
צילום: ניב קלדרון
מומלצים