שתף קטע נבחר

עבדאללה מינה ישראלי להנהלת המרכז הבין-דתי

בהנהלת המרכז הבין-דתי שיזם מלך סעודיה באוסטריה, יושבים זה לצד זה נציגי דת מאיראן, לבנון סעודיה - וישראל. הרב דוד רוזן נפגש עם המלך עבדאללה הסעודי, ושמע ממנו דברים חמים על התורה ועל ייעודה "בשיפור וקידום ערך החיים"

וגר זאב עם כבש, ורב ישראלי עם נציג איראני יושבים בהנהלת המרכז הבין-דתי שהקים המלך עבדאללה הסעודי. אתמול בערב (יום ב') נחנך המרכז הבין-דתי בווינה, אוסטריה, בנוכחות מזכ"ל האום באן קי מון ונציגים ממדינות שונות - בהן שעוינות לישראל. הפתעת הערב היא ללא ספק מינויו של הישראלי, הרב דוד רוזן, כמנהל מן המניין במרכז.

 

 >> עוד כתבות מעניינות - בפייסבוק שלנו <<

 

 

הרב דוד רוזן, רב אורתודוכסי מירושלים, משמש כמנהל יחסים בינלאומיים של AJC - הוועד היהודי-אמריקאי - וכיועץ לרבנות הראשית לישראל בעניינים בין-דתיים. בחירתו נחשבת מפתיעה, זאת לאור הרגישות הרבה שבמינוי אישיות ישראלית למרכז שהוקם ביוזמה ובמימון סעודיים.

 

"במהלך הפגישה דיבר המלך עבדאללה בחום על התורה ועל ייעודה". הרב דוד רוזן (צילום: אתר הרב דוד רוזן) (צילום: אתר הרב דוד רוזן)
"במהלך הפגישה דיבר המלך עבדאללה בחום על התורה ועל ייעודה". הרב דוד רוזן

 

המינוי הוא חלק ממהלך חשאי שנרקם במשך מספר שנים, כשבשיאו נערכה לפני כשלושה שבועות פגישה סודית בין הרב הישראלי למלך הסעודי בארמון הקיץ שבקזבלנקה, במרוקו. הפגישה נערכה, ככל הנראה, זמן קצר לפני שעבדאללה שקע בתרדמת שממנה לא התעורר עד כה, על פי דיווח מהיום (ג') של היומון הערבי-לונדוני "א-שרק אל-אווסט".

 

הרב רוזן מסר ל-ynet כי "במהלך הפגישה דיבר המלך עבדאללה בחום על התורה ועל ייעודה, לצד הקוראן והברית החדשה". הוא הוסיף כי המלך רואה כחלק מייעודה אפשרות "לשפר ולקדם את ערך החיים בכלל האנושות".

 

תקווה שהיוזמה תוביל לשינויים למען חופש הדת והזכויות בסעודיה. הרב רוזן עם המלך עבדאללה ונציגים דתיים נוספים (צילום: אתר הרב דוד רוזן) (צילום: אתר הרב דוד רוזן)
תקווה שהיוזמה תוביל לשינויים למען חופש הדת והזכויות בסעודיה. הרב רוזן עם המלך עבדאללה ונציגים דתיים נוספים

 

בעקבות המינוי יצטרף הרב רוזן לתשעה אנשי דת המכהנים במרכז 'קייסיד' שבווינה, וביניהם נציגים מלבנון, סעודיה ואיראן -

לצד אנשי דת נוצרים ומנהיגה בודהיסטית. התשעה אף נכחו במפגש בין הרב רוזן והמלך.

 

"עמיתיי בוועד המנהלים ביקשו ממני לשאת דברים בפני המלך", מספר הרב רוזן. "הודיתי לו על אומץ ליבו לכלול רב ישראלי בהנהלה, והבעתי תקווה שהיוזמה תוביל לשינויים למען חופש הדת והזכויות בסעודיה - כמו גם ברכה ותועלת עבורנו, החיים בארץ הקודש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הרב דוד רוזן
הרב דוד רוזן
צילום: אתר הרב דוד רוזן
מומלצים