שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבני מצאה שביעייה: מאיר שטרית פרש מקדימה
  השר לשעבר הצטרף לשישה חברי כנסת נוספים מקדימה והשביעייה ביקשה להתפלג מקדימה. לבני תקבל את מימון המפלגות של השביעייה וזמן שידור תעמולת בחירות. בתוך כך, אלעזר שטרן ויועז הנדל מקימים מפלגה לאומית ליברלית

  נמצא חבר הכנסת השביעי שיעזוב את קדימה: יו"ר מפלגת התנועה,ציפי לבני, הצליחה לגייס חבר כנסת שביעי מתוך מפלגתה הקודמת, דבר שמאפשר את פילוג קדימה. חבר הכנסת מאיר שטרית הודיע היום (א') כי החליט להצטרף ללבני ולהיות מועמד ברשימת מפלגתה לכנסת.  מחר צפויה להתכנס ועדת הכנסת ולאשר את הפיצול.  

   

  • בחירות 2013 - כל הדיווחים והפרשנויות בעמוד מיוחד

   

  השר לשעבר שטרית שוחח בצהריים עם יו"ר קדימה, ח"כ שאול מופז, ומסר לו על החלטתו לעזוב את מפלגתו לטובת המפלגה של לבני. הצטרפותו של שטרית סוללת את מהלך הפילוג של שבעה חברי הכנסת מקדימה, מהלך שמתבצע כבר היום.

   

  בשבוע שעבר החתים ח"כ יואל חסון מטעמה של לבני 6 חברי כנסת שהסכימו להתפלג מקדימה וכבר הודיעו למופז על עזיבתם את המפלגה - רחל אדטו, מגלי והבה, אורית זוארץ, רוברט טיבייב, שלמה מולה וחסון עצמו.

   

  כדי שלבני תוכל ליהנות מזכויות כמימון מפלגות, זמן שידור תעמולת בחירות ועוד היא הייתה צריכה חבר כנסת שביעי, והחלטתו של שטרית הביאה להשלמת המהלך. לאחר הודעת שטרית,

  שבעה חברי סיעת קדימה ביקשו רשמית להתפלג ולעבור לתנועה.

   

  באחרונה ניסו אנשי לבני לגייס גם את ח"כ יוחנן פלסנר ואת ח"כ דורון אביטל כח"כ שביעי לרשימה. השניים התלבטו בנושא ובסופו של דבר החליטו שלא לעבור.

   

  בסוף השבוע החליט מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס שלא להצטרף לתנועה של לבני, אך לעומתו עמרם מצנע, יו"ר העבודה לשעבר, נתן תשובה חיובית וצפוי להודיע על כך במסיבת עיתונאים.

   

  מצטרפת נוספת לרשימה היא מירב כהן, פעילה חברתית בולטת וחברת מועצת העיר ירושלים. כהן, ממייסדי תנועת "התעוררות" שחרתה על דגלה להשאיר אוכלוסייה צעירה ועובדת בבירה, הובילה מאבקים חברתיים בעיר וקידמה מיזמים כלכליים.

   

  ובתוך כך, היום נודע שאלוף במיל' אלעזר שטרן ויועז הנדל, לשעבר ראש מערך ההסברה במשרד ראש הממשלה, מקימים מפלגה חדשה, לאומית-ליברלית.

   

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ח"כ שטרית. בתנועה
  צילום: עופר עמרם
  צילום: רויטרס
  לבני. מצאה ח"כ שביעי
  צילום: רויטרס
  מומלצים