שתף קטע נבחר

פניני הודח מתפקיד הקפטן והושעה ממכבי ת"א

אחרי פגישה בין הפורוורד להנהלת מכבי, הוחלט כי השחקן לא ישמש כקפטן עד לתום העונה ולא ישחק בכל המסגרות בעקבות הדברים הקשים שהטיח ביונתן שולדבראנד במהלך הדרבי ("נאצי, שיהיה לך סרטן"). בנוסף, נקנס ב-100 אלף שקל. פניני בבכי: "רוב משפחתי נספתה בשואה, אני מתבייש בעצמי. ביזיתי את המועדון ואעשה הכל כדי לכפר על הטעות שעשיתי". ליאור אליהו ישמש כקפטן במקומו

אחרי ששמרה על שתיקה ארוכה, הנהלת מכבי תל-אביב החליטה הערב (ב') להעניש בחומרה את קפטן הקבוצה, גיא פניני, בעקבות המילים הקשות שהטיח אמש בדרבי (72:91 למכבי) בשחקן הפועל תל-אביב יהונתן שולדבראנד: "אתה נאצי, שיהיה סרטן בראש לך ולאבא שלך". 

 

עוד ב-ynet ספורט על פרשת פניני:

 

בתום פגישה ארוכה בין ראשי מכבי ת"א לפניני, שנערכה בביתו של אודי רקנאטי בכפר שמריהו, בישר המועדון הצהוב על עונשו של השחקן. מינוי של פניני לקפטן הקבוצה בוטל עד תום עונת 2012/13, השחקן הושעה מהמשחקים במסגרות השונות עד להודעה חדשה, ובנוסף הוטל עליו קנס בסכום של 100,000 שקל, שיועבר כתרומה לארגון וולונטרי בתיאום עמו.

 

לאחר הפגישה פרסם פניני הודעת התנצלות ובה אמר: "אני רוצה להתנצל ממעמקי ליבי

על הדברים הקשים שנאמרו על ידי במהלך הדרבי. אני מתנצל בפני יונתן ומשפחתו, בפני המועדון שלי מכבי ת"א, חבריי לקבוצה, כל אוהדי הספורט ובפני כל מי שנפגע מדבריי".

 

כמו כן, ברצוני להביע את התנצלותי הכנה בפני משפחתי, שהינה ניצולת שואה. אני מרגיש שאיכזבתי את ענף הכדורסל, את המועדון, את הקהל ואת כל האנשים שיקרים לי - ובעיקר את עצמי.

 

כמי שאמור להוות דוגמה לצעירים ובני נוער, ולשמר את הערכים עליהם גדלתי בבית ובמועדון, אני מתבייש בעצמי ובאופן בו פעלתי. אני אכבד כל החלטה שהמועדון יקבל, ואעשה כל דבר לכפר על הטעות שביצעתי".

 

תמונות בלעדיות: פניני מגיע לפגישה עם ראשי מכבי ת"א, הערב (ציום: יובל חן) (ציום: יובל חן)
תמונות בלעדיות: פניני מגיע לפגישה עם ראשי מכבי ת"א, הערב(ציום: יובל חן)

 

 (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)

 

"ביזיתי את המועדון, אעשה הכל כדי לכפר על הטעות"

עם צאתו מהפגישה אמר פניני לכלי התקשורת הרבים שנכחו במקום, תוך כדי שהוא ממרר בבכי: "עבר יום קשה על המועדון ועליי. התכנסנו, ההנהלה ואני, כדי לדבר על מה שקרה. הסברתי מה שקרה אתמול. זה התחיל בדרבי מדהים, עם אווירה מדהימה, שכל ההכנות אליו היו מושלמות מכל הבחינות. בסופו של דבר נוצר מצב שהייתה איזושהי התגרות ביני ובין יונתן. זה חלק מהמשחק, זה נגרר במשך כל המשחק גם מצידו וגם מצידי.

 

חגיגת תקצירים ב-ynet ספורט:

 

בסופו של דבר, התגובה הבוטה הייתה שלי וכולם ראו אותה. אני רוצה להתנצל בפני יונתן ומשפחתו, להתנצל כקפטן לשעבר של המועדון, ולהתנצל בפני ההנהלה וכל מי שקשור לקבוצה. אני מרגיש שביישתי אותם וביזיתי אותם. זו לא הרוח של המועדון ולא הערכים שגדלתי עליהם. בתור שחקן נבחרת ישראל, אני אמור להוות דוגמא ורוצה להתנצל בפני המשפחה שלי, שרובה נספתה בשואה".

 

פניני ממרר בבכי: "אלו לא הערכים שגדלתי עליהם" (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
פניני ממרר בבכי: "אלו לא הערכים שגדלתי עליהם"(צילום: יובל חן)

 

התקשה לעצור את הדמעות. פניני: "אני אמור לשמש דוגמא" (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
התקשה לעצור את הדמעות. פניני: "אני אמור לשמש דוגמא"(צילום: יובל חן)

 

"קשה לי מאוד עכשיו", פניני (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
"קשה לי מאוד עכשיו", פניני(צילום: יובל חן)

 

פניני, שהתקשה לדבר, הוסיף: "כל מי שמכיר אותי, יודע שזה לא אני. נכנסתי למשהו שלא הייתי צריך להיגרר אליו. אני מתנצל בפני כל מי שנפגע. קשה לי מאוד עכשיו. גיבשנו החלטה ביחד ואני חייב להגיד שהכל היה באופן גלוי. קיבלנו את ההחלטה שכרגע אני מושעה עד להודעה חדשה. עד סוף העונה לא אהיה הקפטן והוחלט על קנס שאותו אתרום לאיזשהו ארגון. אעשה הכל כדי לכפר על הטעות הזאת ועל הבושה שגרמתי למועדון בו גדלתי".

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

שמעון מזרחי: "לא ראיתי את הוידאו"

ממכבי ת"א נמסר: "פניני הסביר לנו כי במהלך המשחק שולדבראנד התגרה בו מילולית ופיזית, וכתגובה לכך גיא התבטא כלפיי יונתן באופן בוטה ובלתי ראוי לחלוטין.

   

שמעון מזרחי, אודי ושי רקנאטי ודייויד פדרמן בצאתם מהפגישה (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
שמעון מזרחי, אודי ושי רקנאטי ודייויד פדרמן בצאתם מהפגישה(צילום: יובל חן)

 

כמו כן, הדברים נאמרו בלהט המשחק,

וברור מאליו שלא התכוון לפגוע באיש. גיא מבין שהדברים שנאמרו אינם מתקבלים על הדעת ובשום אופן לא מצדיקים תגובה שכזאת".

 

יו"ר הקבוצה, שמעון מזרחי : "לא ראיתי את המקרה. שמעתי שהיה וידאו. לא יודע מה אתם ראיתם. גיא נתן תגובה כנה לגמרי. הוא מצטער ומבין שהוא נכשל. אתמול נשמעו אוהדי מכבי בקריאות שלא היו לטעמי וגם אמרתי את מה שהיה לי להגיד". אגב, מי שישמש כקפטן במקום פניני מעתה ואילך הוא ליאור אליהו.


פורסם לראשונה 03/12/2012 14:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן
גיא פניני, הערב
צילום: יובל חן
מומלצים