שתף קטע נבחר

הפועל ת"א דורשת: להדיח את פניני מהנבחרת

פרשת פניני מסתעפת. הנהלת הפועל ת״א הגישה מכתב תלונה ליו״ר האיגוד אבנר קופל: "התנהגות דוחה שזוכה עד עתה לגיבוי קבוצתו בשתיקתה". האיגוד: "התלונה תיבדק מיידית". שיבק: "מגנה כל אלימות מילולית"

מספר שעות אחרי שהתפוצצה "פרשת גיא פניני", בעקבות הדברים הקשים שהטיח קפטן מכבי תל אביב בשחקן הפועל תל אביב, יונתן שולדבראנד, החליטו האדומים להתלונן באיגוד נגד השחקן. 

 

עוד על פרשת גיא פניני ב-ynet ספורט:

 

הפועל ת"א הגישה אחר הצהריים (ב') תלונה רשמית נגד פניני, בה קראה להדיחו מנבחרת ישראל. "התנהגותו הדוחה והתבטאויותיו המכוערות של קפטן מכבי ת"א באו על רקע מסע הכפשה ציבורי שהתנהל דווקא כנגד אוהדי הפועל ת"א בשבועות האחרונים, כאשר הנהלת מכבי ת"א והתקשורת הישראלית דואגים ללבות את האש במקום לנסות ולהנמיך את גובה הלהבות", נכתב במכתב התלונה.

 

עוד נכתב: "על רקע אלו, בולטת חומרתה של התנהגותו של קפטן מכבי תל אביב, גיא פניני, אשר זוכה עד עתה לגיבוי קבוצתו בשתיקה. אנו סבורים כי איגוד הכדורסל כגוף המפקח על הכדורסל הישראלי והאמון על טוהר הספורטאים המסונפים תחתיו, ינקוט בפעולות המתחייבות בעטיים של מעשים מכוערים אלה ולהדיח מיידית את גיא פניני מנבחרת ישראל וכן לנקוט בהליכים משמעתיים שהם פועל יוצא מתחייב ממעשים מוכחים אלו".

 

מיד לאחר מכן, הודיע האיגוד כי, כפי שהבטיח, בעקבות תלונתה של קבוצת הפועל ת"א ופנייתה של שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, הורה היו"ר אבנר קופל לבדוק את תלונתה של קבוצת הפועל ת"א.

 

גיא פניני במדי נבחרת ישראל. הפועל ת"א דורשת להדיחו (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
גיא פניני במדי נבחרת ישראל. הפועל ת"א דורשת להדיחו(צילום: ראובן שוורץ)

 

קופל הורה ליועץ המשפטי לאיגוד הכדורסל לבדוק את התלונה על כל פרטיה והיבטיה ובמידת הצורך ובהתאם לשיקול דעתו למצות את הדין עם השחקן. קופל ביקש שהבדיקה תיעשה באופן מיידי מהיר.

 

אריק שיבק: "אני מגנה כל אלימות מילולית"

מאמן נבחרת ישראל, אריק שיבק, הגיב: "אני מגנה באופן תקיף כל גילוי אלימות פיזית ומילולית, ובוודאי כל אזכור של השואה במגרשי הכדורסל. אני סומך את ידיי על המוסדות השיפוטיים של איגוד הכדורסל והיועץ המשפטי, אקבל ואכבד כל החלטה שלהם. האגף המקצועי ונבחרת ישראל עשו וייעשו בעתיד פעילויות חינוכיות רבות בקהילה בכדי לנסות למגר תופעת גילויי האלימות בכדורסל".

 

אריק שיבק. "סומך על המוסדות השיפוטיים" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
אריק שיבק. "סומך על המוסדות השיפוטיים"(צילום: ראובן שוורץ)
 

מיקי ברקוביץ': "זה לא מכובד, צריך להעניש בחומרה"

קפטן מכבי ת"א לשעבר, מיקי ברקוביץ', סיפר: "הייתי במשחק, ראיתי את הדו שיח המילולי וגם את העימות הגופני בין פניני לשולדברנד, אבל חשבתי שזה

חלק מהמשחק וזה קורה לפעמים. לא יכולתי לראות מה בדיוק פניני אמר לו. לפי הדברים שיצאו היום לתקשורת, אני יכול לומר שאם נאמרה שם המילה 'נאצי' זה לא מכובד לשחקן בכלל ובטח לא לשחקן ישראלי ויהודי, ופי כמה וכמה כקפטן מכבי ת"א שמייצג מועדון מפואר כזה על המגרש ומחוצה לו.

 

"ההחלטה כיצד להעניש אותו, אם אכן הדברים האלה נאמרו כפי שפורסמו, היא קשה מאוד ואני לא רוצה להביע את דעתי, כי אולי היא תהיה כואבת מדי. זו החלטה מאוד קשה מבחינת המועדון כלפי השחקן, אבל אם אמר והתבטא בצורה כזו צריך להעניש אותו בחומרה. מה יהיה בדיוק העונש? אני משאיר למכבי ת"א להחליט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
גיא פניני במדי נבחרת ישראל
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים