שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שימו עין: הדג ימשיך לחיות בזכות הגולשים
  מכורים לסרטים? אז בטח אתם מכירים את אתר ביקורות הקולנוע עין הדג שהיה זקוק לתרומות כדי להמשיך להתקיים ולהתפתח. לסרט הזה היה סוף טוב
  יש הדג: אתר ביקורות הקולנוע "לאנשים שלא סובלים ביקורות קולנוע", עין הדג, הצליח לממן את המשך הפעילות שלו לאחר שהעלה עמוד פרויקט ל"מימונה": אתר המאפשר, בדומה לקיקסטארטר, לגייס מימון לפרויקטים שונים עבור תמורה עתידית כלשהי. על כמה מדובר? 34 אלף שקל נכון לכתיבת שורה זו, לאחר שחלפו פחות משלושה ימים. היעד המקורי היה 15 אלף שקל.   

   

  סרטון הגיוס:

   

  עין הדג הוא אתר קולנוע עצמאי שהוקם בשנת 2000. מטרת האתר הייתה "להציב אלטרנטיבה לביקורת הקולנוע הממוסדת בעיתונות". האתר הפך מאז הוקם אבן שואבת לחובבי קולנוע באשר הם, אם כדי לדעת איזה סרטים יש, ואם כדי לחפור בדיונים אינסופיים על אם סרט הוא טוב או לא והאם זה ספוילר לומר מיהו בנו של ווידר ממלחמת הכוכבים.

   

  מאחורי האתר עומד המייסד והעורך דורון פישלר, שלפרנסתו עובד כמבקר קולנוע וכתב טכנלוגיה ומדע. עין הדג, האתר שהקים, אינו ריווחי (ובעבר אף לקח הפסקה מפעילות לזמן מה), וכדי שיוכל להמשיך לתחזק אותו הוא היה צריך קצת כסף. וכן, הוא מאוד מתרגש. " אני יודע שאנשים אוהבים את האתר", הוא אומר ל-ynet מחשבים, "אבל זה משהו אחר לראות את זה במספרים, יחד עם תגובות  כמו 'סוף סוף אתם נותנים לשלם לכם'".

   

  הפנייה למימון גולשים נעשתה מפני שאפשרות הפרסומות כדי לממן את התוכן בעין הדג לא מתאימה לו לפי פישלר. הוא מסביר כי הוא לא מתנגד לפרסומות באופן עקרוני, אבל רק בטעם, ונורא קשה מבחינתו לגרום לכך שהן לא יציקו או יציגו דברים שהוא לא מאמין בהן. "אם היה בא גוף כמו מפיצי סרטים ומציעים לפרסם סרט – אז אין לי בעיה" הוא אומר. "צריך גם להוסיף שהשוק קטן, ומפרסמים לא טורחים לבוא אלא פונים לאתרים גדולים. עין הדג הוא לא ynet מבחינת נפח התעבורה".  וכמה אנשים גולשים באתר? פישלר לא רוצה לנקוב במספרים, ורק מוכן לומר "בתור אתר קטן אנחנו מאוד גדולים".

   

  האם מדובר בסנונית שמבשרת על שרשרת אתרים של קהילות שיממנו את עצמם? פישלר אומר שהוא מאוד ישמח אם כן – כי זה "יראה שיש דרך להרוויח מתוכן איכותי בלי להתפשר". מצד שני הוא מודע לבעייתיות: "היו עוד שניסו וזה לא קל – לנו יש קהילה שגדלה במשך הרבה שנים והם מאוד אוהדים אותנו ומביעים הערכה. גם אם מישהו יקים אתר, אפילו איכותי יותר – אז אין לו את הקהילה שלנו יש".

   

  ומה איתכם?

  אם גם אתם רוצים להיות חלק מהקהילה ולעזור לדורון פישלר עם האתר שלו, אז גם אתם יכולים לתרום בין 20 שקל לעשרת אלפים. התשורות שנשארו לאחר ההתנפלות בת שלושת הימים: שטח פרסום לשלושה ימים (10 אלף), קרדיט באתר (20 שקל), דף חסות על סרט לפי בחירתכם (70 שקל) או על ביקורת שתוקדש לכם (750 שקל). הרצאה של דורון פישלר תעלה לכם 2,000 שקל. ואם רציתם לצפות יחד עם פישלר בפריימירה של סרט לבחירתכם (כולל פופקורן!), אז אנו נאלצים לאכזב אתכם: 10 כאלה נמכרו עבור 500 שקל האחת.  

  פורסם לראשונה 04/12/2012 16:24

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עינו של הדג עדיין פתוחה
  דורון פישלר: דג מימון
  מומלצים