שתף קטע נבחר

מרינה סולודקין פורשת מהחיים הפוליטיים

אחרי חמש קדנציות בכנסת ואחרי שנזרקה לתחתית רשימת קדימה, הודיעה ח"כ מרינה סולודקין על פרישתה מהחיים הפוליטיים: "זו יריקה בפנים של האינטגרציה. אולי בעתיד אקים מפלגת עולים". ח"כ אבי דואן טוען שאסף חתימות להדחת מופז

בבוקר פרשה דליה איציק והערב (יום ד') אחרי חמש קדנציות בכנסת, הודיעה גם ח"כ מרינה סולודקין מקדימה על פרישתה מהחיים הפוליטיים. ההחלטה התקבלה זמן קצר לאחר פרסום הרשימה של קדימה לכנסת שבה דורגה במקום התשיעי והלא-ריאלי.

 

 

בשיחה עם ynet אמרה: "המיקום ברשימה הוא יריקה בפנים של האינטגרציה. לא היה נעים לשמוע את המיקום הזה, אבל יכול להיות שזה יוביל למשהו טוב שבבחירות הבאות נקים מפלגה משלנו".

 

בלטה בעשייה למען עולים. ח"כ מרינה סולודקין  (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
בלטה בעשייה למען עולים. ח"כ מרינה סולודקין (צילום: אלכס קולומויסקי)

 

סולודקין שוחחה עם ראש המפלגה, שאול מופז, והביעה בפניו את אכזבתה הקשה מהמיקום. בבוקר תשגר מכתב התפטרות מהמפלגה ותדרוש שלא להגיש את שמה במסגרת המפלגה לכנסת.

 

היא החלה את דרכה הפוליטית בשנת 1996 במפלגת ישראל בעלייה. ב-2005, עם הקמת מפלגת קדימה, דירג אותה ראש הממשלה דאז אריאל שרון במקום הרביעי. "לאריאל שרון היה מאוד חשוב הנושא הזה. היה לו חשוב שהמפלגה החדשה שתקום תיתן ייצוג הולם ומשותף גם לרוסים", סיפרה סולודקין בנימה של געגוע.

 

במהלך כהונתה בכנסת שימשה פעמיים סגנית שר הקליטה והעלייה ויו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה. בכנסת הנוכחית היא משמשת גם חברת ועדת הביקורת וחברה בוועדה נגד סחר בנשים. היא נחשבת פרלמנטרית חרוצה וחוקקה לא מעט חוקים חברתיים. בדיון בוועדת הכנסת שדנה בפילוג קדימה, התייצבה סולודקין ודיברה נחרצות נגד המהלך.

 

"הייתי ביחסים טובים עם מופז", אמרה הערב, "אחרי האיחוד בין הליכוד לישראל ביתנו הייתה לקדימה האפשרות לזכות בקול הרוסי, אבל הם חיסלו את הסיכוי הזה במו ידיהם. הציבור שלנו הוא לא ציבור נעלב, הוא ציבור שכועס. קיבלתי המון טלפונים שכעסו על המיקום והודיעו שזה הזמן להקים מפלגה חדשה".

 

בחוקים שיזמה סולודקין ניתן למנות את חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, שאוסר על מעסיק לנקוט אפליה בעת קבלה לעבודה או בנושא קידום בעבודה בגין מין, דת, הורות, נטייה מינית, לאום וכו'; חוק חובת הודעה לעובד, שמחייב את המעביד לפרט בפני העובד תוך 30 יום את כל תנאיו, או אם שונו התנאים או נגזרו עליו פיטורים.

 

בה בעת, הגיש ח"כ אבי דואן, שלא שובץ ברשימת המפלגה לכנסת ה-19, מכתב למזכירות המפלגה בדרישה לכנס מחר את מועצת קדימה. דואן טען במכתבו שאסף 40 חתימות להדחת יושב ראש המפלגה שאול מופז. בסביבת מופז דחו את הדברים ואמרו שהיוזמה אינה רצינית. בסביבת היו"ר טענו שהתקנון אינו מאפשר להדיח את היו"ר ופקפקו במספר החתימות שנקוב במכתב. דואן סירב להגיב.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פורשת. ח"כ מרינה סולודקין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים