שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברגע האחרון: אמסלם במו"מ עם השר הרשקוביץ
  ל-ynet נודע כי לאחרונה ניהל ראש מפלגת עם שלם מגעים עם יו"ר הבית היהודי לשעבר, במטרה להציבו במקום השני ברשימה

  משא ומתן של הרגע האחרון: ל-ynet נודע כי בימים האחרונים התנהלו מגעים מתקדמים בין יו"ר מפלגת עם שלם, ח"כ חיים אמסלם, לבין יו"ר הבית היהודי לשעבר, שר המדע דניאל הרשקוביץ. רשימת עם שלם הוצגה אתמול (יום ד') בפני ועדת הבחירות, ועדיין לא ברור אם ניתן לבצע בה שינויים, אחרי שכבר פורסמה.

   

  עוד עדכוני בחירות - באתר הבחירות של ynet

  כל החדשות הכי חמות - גם בעמוד הפייסבוק 

   

  מטרת המגעים בין הצדדים הייתה לנסות לקבוע כי הרשקוביץ יקבל את המקום השני ברשימה, על מנת להוסיף דמויות מוכרות ולהגביר את התמיכה במפלגה בקרב "הכיפות הסרוגות". הצטרפותו של הרשקוביץ לאמסלם, במקרה שכזה, לא תפגע בסיעת הבית היהודי שכן הוא לא יעביר עמו את יחידת מימון הבחירות למפלגות ואת דקות השידור של תשדירי הבחירות שהמפלגה זכאית להן בשמו.

   

  המגעים בין הצדדים החלו לפני כמה שבועות באמצעות מתווכים שונים, לאחר שהרשקוביץ הסיר את מועמדותו לתפקיד יו"ר הבית היהודי. הרשקוביץ, בעידודם של מקורבי ראש הממשלה נתניהו, החליט לבסוף שלא להתמודד על התפקיד ותמך בח"כ זבולון אורלב.

   

  אמסלם, המעוניין להציג רשימה הדוגלת בעמדות דומות לאלו שהציג לאורך הקדנציה האחרונה, פרסם אתמול (ד') את רשימתו המיועדת לאחר שהעריך כי המגעים עם שר המדע לא יבשילו, אך אמש אמרו גורמים המקורבים לנושא כי היום ייעשה ניסיון נוסף להשיג הסכמות ביניהם, בתנאי שניתן יהיה לבצע שינויים של הרגע האחרון ברשימתו של אמסלם.

   

  לדברי אחד הגורמים, "אין ספק שהשילוב ביניהם מתאים מכיוון ששניהם מאמינים בשילוב של יהדות עם תרומה לחברה, שילוב בשוק העבודה ושוויון בנטל ושניהם מתנגדים לכפייה דתית. שילוב של דמות חרדית, דתית וחילונית ברשימה אחת יוכל להגביר את התמיכה בה. מצד שני, למרות שהמגעים החלו מזמן, ייתכן שכבר מאוחר מדי להגיע להסכמות, כי אמסלם כבר הכריז על הרשימה".

   

  הרשקוביץ עצמו שוהה כעת עם ראש הממשלה בגרמניה ואמר אמש כי הוא מעדיף שלא להגיב על מגעים כלשהם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ח"כ חיים אמסלם
  צילום: גיל יוחנן
  השר דניאל הרשקוביץ
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים