שתף קטע נבחר

בעקבות "כלבוטק": חקירה נגד "אדום אדום"

לאחר פרסום התחקיר על משחטת "אדום אדום" של "תנובה", במשרד להגנת הסביבה הודיעו כי החלו לחקור את המעורבים בפרשה. עמותות "אנונימוס" ו"תנו לחיות לחיות" הגישו תלונה במשטרה וקראו לשירותים הווטרינרים לסגור את המשחטה לאלתר בגין מעשי ההתעללות בחיות

המשרד להגנת הסביבה פרסם הערב (שבת) כי נפתחה חקירה נגד חברת "תנובה".  בעקבות תחקיר שפורסם בתוכנית "כלבוטק" ביום חמישי, בו תועדו מעשי התעללות לכאורה בפרות וכבשים המובאים לשחיטה במטרה לשווק את בשרם למותג "אדום אדום".

 

עוד בנושא:

אורנה בנאי: "אנחנו משלמים עבור ההתעללות בחיות"

 

במסגרת התחקיר ששודר, צולמו עובדי המשחטה כשהם מנסים לזרז עגלים על ידי שימוש במכשירי הלם חשמליים, נוקטים כלפיהם באלימות פיזית וגוררים אותם באמצעות מלגזה. 

 

בעמותות "אנונימוס" ו"תנו לחיות לחיות" הגישו תלונה במשטרה לאחר שידור התחקיר ודרשו לפתוח בחקירת המקרה, וכן פנו לשרותים הווטרינרים בדרישה להשבית את המשחטה ולהשעות את מתן ההיתרים לשליחת בעלי החיים לשחיטה במפעל.

 

מתוך תחקיר "כלבוטק" (צילום: עמותת אנונימוס) (צילום: עמותת אנונימוס)
מתוך תחקיר "כלבוטק"(צילום: עמותת אנונימוס)

 

מנכ"ל המותג "אדום אדום" הגיב על ממצאי התחקיר וציין כי מנהל המפעל יפרוש לאלתר מתפקידו וכי כל העובדים שלא פעלו על פי הנהלים יפוטרו, וכי בכוונת החברה לפעול להגברת הפיקוח והבקרה בנעשה במשחטה. 

 

לדברי המשרד להגנת הסביבה, במדור להגנת הסביבה במשטרה החלו לגבות עדות מתחקירן התוכנית "כלבוטק" ובכוונתם להמשיך לחקור עדים ואת עובדי המקום, ובכוונתם אף לבדוק באם המשחטה פועלת על פי התנאים שנקבעו לה במתן רישיון העסק.

 

יש לציין כי סמכויות המשרד להגנת הסביבה מוגבלות בכל הנוגע להגשת כתבי אישום נגד עובדי המשחטה והנהלת המקום. משרד החקלאות הוא כיום הסמכות החוקית בכל הנוגע לפיקוח על חוק צער בעלי חיים ובין שני המשרדים מתנהל בחודשים האחרונים מאבק על סמכויות החוק. 

 

במאי השנה אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הצעת החוק להעברת סמכויות האכיפה של חוק צער בעלי חיים ממשרד החקלאות למשרד להגנת הסביבה. בעקבות החלטת וועדת השרים לענייני חקיקה, הגישה שרת החקלאות, אורית נוקד, ערר על ההחלטה וכעת הדבר נתון לידי החלטת הממשלה.

 

עם שידור התחקיר, השיקה עמותת "אנונימוס" קמפיין נגד חברת "תנובה" וקראה לקהל הצרכנים להחרים את מוצרי החברה. ביום שני הקרוב תקיים העמותה הפגנה בתל-אביב נגד החברה.

 

במשרד החקלאות טוענים כי בעקבות שידור התחקיר נפתחה חקירה על ידי יחידת הפיקוח על החי והצומח במשרד החקלאות. לדברי המשרד, חידוש שחיטת בעלי חיים במשחטה הותנה בביצוע תדריכי חירום לאנשי המשחטה בכל הנוגע לטיפול בבהמות. כמו כן, אומרים במשרד החקלאות כי השימוש במכשירי הלם חשמליים יוחזקו ברשות הרופא המפקח ויותר שימוש בו במקרים קיצוניים ביותר. לדברי המשרד, נשקלת אפשרות להציב במשחטה מצלמות מעקב מרחוק.


פורסם לראשונה 08/12/2012 22:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים