שתף קטע נבחר

הורשע בעבירות מין בקטינות ולא ב'אונס וירטואלי'

הפרקליטות מחקה סעיף של עבירת אונס מכתב אישום שהוגש נגד תושב יהוד בן 53 שפיתה נערות באינטרנט. הוא הורשע בביצוע מעשים מגונים ובתקיפת תשע קטינות ונידון ל-6 שנים

יוסף סבח, תושב יהוד בן 53, נידון היום (א') בבית המשפט המחוזי בלוד לשש שנות מאסר בגין מעשים מגונים בקטינות, סחיטה באיומים ועוד. בנוסף, קבע בית המשפט כי עליו לפצות כל אחת מתשע המתלוננות הקטינות נגדו בסכום של 15 אלף שקלים. הפרקליטות החליטה למחוק מכתב האישום המקורי עבירת "אונס וירטואלי" שאותו ביצע סבח, לכאורה, בנערה בת 15.

 

כל עדכוני הבחירות - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet 

 

סבח נהג לפתות קטינות באינטרנט באמצעות יצירת קשר בתוכנות למסרים מידיים תחת זהות בדויה של נער בשם "בן נאור". בין היתר, הציג עצמו כחולה סרטן, ניצל את תמימותן של הקורבנות וגרם להן לרחם עליו כשסיפר שמצבו המשפחתי קשה. הוא שוחח עמן, לעתים בעזרת מצלמת רשת, הדריך אותן לגבי תכנים מיניים בוטים והשתמש בתמונות פרובוקטיביות. באחד המקרים, ביים סבח פגיעה בעצמו והזדהה בפני קטינה כ"אמו של בן נאור", שמדווחת כי בנה נזקק לטיפול רפואי.

 

רוב הקטינות ביצעו את דרישותיו של סבח ואחת מהן נפגשה עמו בביתו ובביתה תחת זהותו האמיתית. בחלק מהמקרים, כשלא נעתרו הקטינות לבקשותיו, איים עליהן המורשע שיפגע בעצמו או שיספר למשפחתן על מעשיהן.

 

"בשעה שהקטינות ישבו בביתן, מבצרן, אל מול המחשב, נחשפו הן למעשי מרמה ותחבולה והפכו לקורבנות לעבירות מין", קבע הרכב השופטים בראשות השופטת רות לורך. "ככל שיש לקדם בברכה את הקדמה והטכנולוגיה, יש להגן על הנפגעים מהשימוש באמצעים אלה, בפרט כשמדובר בקטינים, ולהרתיע עבריינים בכוח מלבצע עבירות מין באמצעות שימוש קל ונוח ברשת האינטרנט". 

 

בעוד הפרקליטות עתרה לעונש שינוע בין שבע לתשע שנים, ביקשה עו"ד קטי צווטקוב עונש שינוע בין מאסר על תנאי ובין 5 שנות מאסר בפועל. "העובדה שהעבירות המיניות בוצעו באמצעות רשת האינטרנט אינה מפחיתה מהחומרה, ואולי אף מגבירה אותה", הבהירו השופטים. "המציאות המודרנית והשינויים הטכנולוגיים יוצרים דרך חדשה לאיתור ולהתקשרות עם קורבנות פוטנציאלים ולביצוע עבירות מין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: שיר שטיין
מומלצים