שתף קטע נבחר

השדרנים האוסטרלים בכו בראיון: "אנחנו הרוסים"

בראיון ראשון מאז התאבדותה של האחות הבריטית, הביעו צמד השדרנים האוסטרלים צער על הטרגדיה. "רצינו שזו תהיה בדיחה. אף אחד לא צפה את התוצאה". ה"טלגרף" הבריטי: החרפה במצבה של מידלטון, הנסיך ויליאם עזב הכול ובא הביתה

קולם של גיבורי הפרשה נשמע, שבוע לאחר המתיחה הטרגית שבסופה התאבדה אחות בריטית: שני שדרני הרדיו האוסטרלים שעמדו מאחורי המתיחה הטלפונית של בית החולים שבו אושפזה הנסיכה קייט מידלטון התראיינו היום (יום ב') לראשונה מאז הטרגדיה ואמרו כי אף אחד לא יכול היה לצפות מה יקרה. "רצינו שזו תהיה בדיחה. היא תוכננה כמשהו שטותי. לא היה לנו מושג שזה יגיע למצב כזה", אמרה מל גרייג בת ה-30. עמיתה מייקל כריסטיאן, שאף הוא לא הצליח לעצור את הדמעות, הוסיף בראיון לטלוויזיה האוסטרלית: "זה שובר לב, אני הרוס, אנחנו עדיין מנסים לעכל את המצב".

 

המתיחה הטרגית - כתבות נוספות:

 

במהלך הראיון פרצה מל בבכי, ואמרה: "אנחנו כל כך מצטערים". היא הוסיפה: "אכפת לי מהמשפחה, אני רוצה לדעת שיש להם תמיכה". בראיון הטעון ששבר שלושה ימי שתיקה הוסיפה השדרנית האוסטרלית שהיא "הרוסה" והדגישה: "למרבה הצער אני זוכרת את הרגע הזה טוב מאוד, מפני שלא הפסקתי לחשוב על כך מאז שזה קרה, ואני זוכרת את השאלה הראשונה שהייתה 'האם היא אמא?'". כאשר נודע לה שהאחות היא אם לשניים, אמרה השדרנית הצעירה שהיא "מאוד מצטערת ועצובה בשביל המשפחה. אני לא יכולה לדמיין מה עובר עליהם". היא אמרה שאי אפשר היה לחזות את התוצאה: "כל כך הרבה אנשים עשו זאת בעבר, זה לא היה אמור לקרות".

 

לא הפסיקה לחשוב על הטרגדיה. מל גרייג פרצה בבכי בראיון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
לא הפסיקה לחשוב על הטרגדיה. מל גרייג פרצה בבכי בראיון(צילום: AFP)

 

"ציפינו שיטרקו לנו את הטלפון". כריסטיאן (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"ציפינו שיטרקו לנו את הטלפון". כריסטיאן(צילום: רויטרס)

השניים גלגלו את האחריות למחלקות אחרות בתחנת הרדיו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
השניים גלגלו את האחריות למחלקות אחרות בתחנת הרדיו(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

שתיקתם של שני השדרנים האוסטרלים נשברה בסדרה של ראיונות שהעניקו לתקשורת המקומית. בראיון לערוץ Current Affair אמרו השניים כי הם ציפו שיטרקו להם את הטלפון. "לא ציפינו לדבר עם קייט מידלטון, לא ציפינו לדבר עם אף אחד", אמר כריסטיאן. הם גלגלו אחריות ואמרו כי אין זה תפקידם לאשר פרסום מתיחה. "במשך שנים עשו מתיחות ועשינו רבות בעבר", אמרה גרייג. "אתה מותח מישהו, מקליט את זה וזה עובר למחלקות אחרות שיחליטו מה לעשות עם זה. עשו את זה במשך שנים. זה היה דבר שגרתי בשבילנו".

 

עוד חדשות בעולם :

 

כאשר הם נשאלו לגבי תהליך העבודה שלהם ולגבי קווים אדומים בנוגע למתיחות, אמרה השדרנית: "אין זו ההחלטה שלנו מה לעשות עם המתיחה. אנחנו רק מקליטים את זה ומעבירים את זה למחלקה אחרת. אין לי מושג מה הם עושים עם זה. אנחנו פשוט עושים מה שאנחנו עושים שזה לערוך את השיחות האלה".

 

"לא אנחנו מקבלים החלטה אם לשדר מתיחה"

"אנחנו עושים שיחות טלפון וזהו. אנחנו לא מקבלים החלטות כאלה. זה נעשה על ידי אנשים אחרים. התהליך הזה לא השתנה. התפקיד שלנו הוא רק להקליט ולראות אם הוא בסדר ולפעול בהתאם למה שיורו לנו", אמר כריסטיאן.

 

שני השדרנים סיפרו כי שמעו על מותה של האחות הבריטית באותו זמן. "זאת המתיחה הטלפונית הכי גרועה בחיים שלי", התייפחה גרייג. "הלב שלי נשבר", תיאר כריסטיאן כיצד חש כשנודע לו האירוע הטרגי.

 

"חלה החרפה במצבה של הדוכסית". קייט מידלטון ובעלה הנסיך ויליאם (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"חלה החרפה במצבה של הדוכסית". קייט מידלטון ובעלה הנסיך ויליאם(צילום: רויטרס)

 

"לא תכננו לפגוע במישהו", אמר כריסטיאן. "הבדיחה הייתה המבטא שלנו וציפינו לתוצאה דומה כפי שהיה במאות מתיחות קודמות שביצענו בעבר".

 

"לא הייתה תחרות להשיג סקופ"

"זאת לא הייתה תחרות להשיג סקופ ולהשיג דבר שאין לאחרים. רצינו למצוא זווית אחרת והיא הייתה המבטא הטפשי. לא התכוונו להרחיק לכת", אמרו השניים והגיבו לקריאות לבטל מתיחות טלפוניות ברדיו: "אנחנו לא חושבים על זה. הכי חשוב לתת תמיכה למשפחות שנפגעו, לילדים של האחות שמתה". גרייג אמרה: "הייתי רוצה לחבק את הילדים ולומר להם שאני מצטערת" וכריסטיאן הוסיף: "אנחנו מקווים שהם בסדר ומשתתפים בצערם". 

 

"אף אחד לא יכול היה לצפות את התוצאה הטרגית". השדרנים האוסטרלים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"אף אחד לא יכול היה לצפות את התוצאה הטרגית". השדרנים האוסטרלים(צילום: AFP)

 

 

האחות ג'קניתה סלדנהא, בת 46 מבית החולים המלך אדוארד בלונדון, נפלה בשבוע שעבר קורבן למתיחה של שני השדרנים האוסטרלים, והעבירה את השיחה לאחות אחרת. גרייג וכריסטיאן הציגו את עצמם כמלכה אליזבת וכבנה הנסיך צ'ארלס, המתעניינים בשלומה של הדוכסית קייט, שאושפזה השבוע עם בחילות קשות כתוצאה מההריון - הראשון שלה ושל הנסיך וויליאם, והצליחו להוציא ממנה מידע חסוי על מצבה של הדוכסית קייט. ביום שישי, יומיים לאחר שידור המתיחה ברחבי העולם, נמצאה האחות ללא רוח חיים.

 

השיחה אירעה בסביבות השעה 05:30 בבוקר לפי שעון לונדון, וגרייג, שהתחזתה למלכה, אמרה לסלדנהא: "הו, שלום לך. האם אני יכולה לדבר עם קייט בבקשה, הנכדה שלי?". האחות חשבה שאכן מדובר במלכה,

והשיבה ללא היסוס: "הו, כן, אנא המתיני רגע, גברתי". לאחר מכן היא העבירה את צמד השדרנים היישר אל האחות המטפלת בקייט. גם האחות הזו האמינה שמדובר במלכה ובנסיך, ומסרה להם מידע על הדוכסית שלא אמור היה להימסר.

 

בתוך כך, דיווח הלילה ה"טלגרף" הבריטי כי חלה החרפה במצבה של קייט מידלטון, שבילתה בסוף השבוע בארמון קנסיגטון. לפי הדיווח, הנסיך וויליאם עזב את המחויבויות שלו בצבא ויצא לארמון כדי לטפל ברעייתו שנמצאת בחודשי ההריון הראשונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא הפסיקה לבכות. מל גרייג במהלך הראיון
צילום: AFP
מייקל כריטסיאן. מנסים לעכל
צילום: רויטרס
שמה קץ לחייה. ג'קניתה סלדנהא
צילום: רויטרס
מומלצים