שתף קטע נבחר

טיוטת ההחלטה האירופית: לא לבנייה בהתנחלויות

שרי החוץ של האיחוד האירופי התכנסו בבריסל לדון בתוכניות ישראל לבנות אלפי יחידות דיור נוספות במזרח ירושלים ובאזור E1. טיוטת הצהרת הסיכום הגיעה לידי סוכנות הידיעות הצרפתית. "מזועזעים מתוכניות ישראל להרחיב ההתנחלויות"

אירופה נגד ישראל - סיבוב נוסף בקרב על הבנייה בהתנחלויות: האיחוד האירופי יתנגד היום (יום ב') בתוקף לתוכניות הבנייה החדשות בהתנחלויות הישראליות. כך עולה מטיוטת הצהרה שהונחה בפני שרי החוץ של האיחוד האירופי שהתכנסו בבריסל מוקדם יותר היום.

 

עוד חדשות בעולם :

הגישו בכיתה בראוניז מריחואנה, המרצה התעלפה

האירופים קיבלו את נובל לשלום: 'Yes We Can'

מצרים: מורסי נתן לצבא אור ירוק לעצור מפגינים

לראשונה מאז המלחמה: רוסיה וגאורגיה ידברו

 

"האיחוד האירופי מזועזע ומתנגד בחריפות לתוכניות הישראליות להרחיב את ההתנחלויות" בגדה המערבית, במזרח ירושלים ובאזור E1, נכתב במסמך שהגיע לידי סוכנות הידיעות הצרפתית. 

 

האיחוד האירופי יעצור את הבנייה בהתנחלויות?. מעלה אדומים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
האיחוד האירופי יעצור את הבנייה בהתנחלויות?. מעלה אדומים(צילום: רויטרס)

 

בשעה ששרי החוץ האירופים התכנסו בצהריים, אמר דיפלומט צרפתי כי "יש רעיונות על השולחן" בהתייחסות לסנקציות על ישראל, אך הפחית את הציפיות לצעדים קשים, "בואו נראה אם הישראלים אכן ימשיכו עם הבנייה ומה יקרה בבחירות". שר החוץ השבדי, קרל בילדט, הביע "דאגה עמוקה" לנוכח הבנייה הישראלית. "מה שהישראלים עשו ב-E1 גרם לסחף בדעת הקהל האירופית. אני לא חושב שהישראלים מודעים לזה".

 

גורמים באירופה ציינו כי לא סביר שיינקטו צעדי ענישה נגד ישראל משום שאין הסכמה בין חברות האיחוד האירופי. בריטניה, גרמניה וצרפת ככל הנראה מתנגדות לצעדים נוקשים. מספר גופים באיחוד האירופי תומכים בהחרמת תוצרת ישראל. נושא זה לא נקבע על סדר יומם של השרים, אך ייתכן שעלה לדיון. השרים האירופים דנו גם במשבר המתמשך בסוריה.

 

לפני שבוע בדיוק זימנו בריטניה, שבדיה וצרפת את שגרירי ישראל לשיחות במחאה על החלטת ממשלת ישראל לבנות בהתנחלויות ולקדם את הבנייה בשטח E1. "אנו מגנים את החלטת ממשלת ישראל לבנות 3,000 יחידות דיור חדשות ולהפשיר בנייה בשטח E1. זה מאיים על קיומו של פתרון של שתי מדינות", נמסר בהודעת משרד החוץ הבריטי. "קראנו לממשלת ישראל לבטל את ההחלטה הזאת".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשטון
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
הסכימו שלא להסכים. נתניהו ומרקל
צילום: רויטרס
מומלצים