שתף קטע נבחר

המבצע חוזר: קבלו 1,250 שקל על מקרר חדש

המקרר שלכם ישן, מקרטע ומזהם? המדינה מתחילה במבצע נוסף שמאפשר להחליף אותו במקרר חדש וחסכוני. איזה דגמים כלולים במבצע, מה תנאי ההשתתפות וכמה כסף תקבלו? בדקנו

לא הספקתם להחליף את המקרר הישן במבצע הקודם ? יש לכם עוד הזדמנות: משרד האנרגיה והמים הודיע היום (ד') שיפצח בסבב נוסף של החלפת מקררים בזבזניים במקררים חדישים ויעילים אנרגטית, עבור כלל האוכלוסייה בארץ. המבצע החדש יחל בתחילת השבוע הבא, ה-16 בדצמבר.

 

 

בפרויקט יסובסדו כ-50 אלף מקררים חדשים, כאשר בשלב הראשון יוחלפו כ-25 אלף מקררים ובשלב השני כ-25 אלף מקררים נוספים. תקציב הפרויקט עומד על כ-50 מיליון שקל, כאשר המשרד יסבסד המשרד 30% מעלות המקרר הנרכש, בסכום שבין 800 ל-1,250 שקל למקרר.

 

במשרד מציינים כי מחיר המקרר לצרכן כולל גם את הובלתו של המקרר החדש לבית הלקוח, פירוק דלתות או החלפת צד פתיחה במידת הצורך, פינוי המקרר הישן מבית הלקוח והעברתו לאתר גריטה ואחריות כוללת של שלוש שנים.

 

החלפת המקררים תתאפשר למשך 12 חודשים או עד גמר המלאי, כאשר תנאי ההשתתפות נותרו זהים לפרויקט הקודם: על המקרר המוחלף להיות תקין ולא מקולקל, בנפח של לפחות 300 ליטר וגילו בן 7 שנים ומעלה. עוד נמסר, כי הפרויקט צפוי להוביל לחיסכון שנתי של יותר מ-60 מיליון קוט"ש למשק האנרגיה, המוערכים בכ-750 שקל בחשבון החשמל של כל משק בית.

 

איזה דגמים תוכלו לבחור?

במכרז לאספקת המקררים בפרויקט זכו שישה ספקים: סמליין, ראפ, ראלקו, ברימאג דיגיטל אייג', אלקטרה ותדיראן. הצרכנים יוכלו לבחור בין 13 דגמים שונים של מקררים מ-3 קבוצות נפח שונות, בטווח שבין 350 ל-560 ליטר ובצבעים שונים.

 

כל דגמי המקררים המשתתפים במבצע הינם בעלי דירוג אנרגטי B, ושייכים למותגים מובילים דוגמת סמסונג, שארפ, אמקור, היטאצ'י ו-LG. במשרד ציינו כי רבית הדגמים בעלי מפסק אור או מנגנון שבת, שקיבלו אישור הלכתי של מכון צומת או של מכון מדעי טכנולוגי להלכה.

 

טבלת דגמי המקררים ומחירם ()
טבלת דגמי המקררים ומחירם

 

במשרד מציינים כי המחיר לצרכן המופיע בטבלה עבור דגם HITACHI- מוגבל לכ-1,000 יחידות מקררים שנותרו במלאי ממבצע המקררים הקודם, שהתקיים באפריל השנה. עם סיום המלאי, המחיר יעודכן ל- 2,100 שקל. בנוסף, מדגם GRB238JTA של חברת LG- נותרו כ-2,000 יחידות מקררים מהמבצע הקודםועם סיומם לא יימכרו מקררים נוספים מדגם זה.

 

בנוסף, יעמדו לבחירת הצרכנים דגמים נוספים של חברת תדיראן, בעלי אופציה למפסק שבת ובצבעים שונים:

 

הדגמים של תדיראן ()
הדגמים של תדיראן

 

הפרויקט מצטרף לפרויקטים נוספים של המשרד לעידוד החלפת מוצרי חשמל ישנים בעלי דירוג אנרגטי נמוך במטרה להוציאם מהשוק. בתוך כך כלול המבצע הקודם להחלפת המקררים שממשיך עם שני דגמים אחרונים שנותרו למכירה, החלפת המזגנים לאוכלוסיות המקבלות הבטחת והשלמת הכנסה, והמבצע במסגרתו ניתן לרכוש מארז של3 נורות חסכוניות ב-20 שקל.

 

פרויקטים נוספים שעומדים על הפרק ושנמצאים עדין בהליך מכרזי על פי המשרד, הם החלפת מזגנים לכלל האוכלוסייה - שצפוי להתחיל ברבעון הראשון של שנת 2013, וכן פרויקט להחלפת דודי חשמל במערכות שמש לחימום מים.

 

"החל מדצמבר 2011 ועד סוף שנת 2013, נסבסד כ-140 אלף מקררים לאוכלוסיות השונות, כ- 55 אלף מזגנים ומליון וחצי נורות חסכוניות", מסר שר האנרגיה והמים עוזי לנדאו. "החלפת מכשירי החשמל הביתיים למוצרים חדשים ויעילים יותר, תחסוך למשפחה ממוצעת מאות שקלים בשנה ותסייע להפחתת זיהום האוויר". 

 

רשימת החנויות שניתן יהיה לרכוש בהן את המקררים תתפרסם באתר המשרד עם תחילת הפרויקט בשבוע הבא. מוקד מידע טלפוני לפניות הציבור: 2307* או בטלפון קווי 073-2547832. המוקד ייתן מענה בשפות עברית, ערבית, רוסית ואמהרית, בימים א'-ה' בין השעות 8:00-22:00, וביום ו' בין השעות 8:00-13:00.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים