שתף קטע נבחר

אושרה הקמת מנהלת ליגת העל

14 נציגי קבוצות ליגת העל אישרו את הקמת מנהלת ליגת העל החל מהעונה הבאה. בראש המנהלת יעמוד ניר חפץ והיא תעסוק בעיקר בנושאי זכויות שידור ושיווק. יעקב שחר: "כולם יצטרכו להיות ענייניים, ממלכתיים, עם ראייה כוללת וגם לדעת לפעמים לוותר"

התאריך הוא בטוח היסטורי, 12.12.2012, ההחלטה גם כן. היום (ד') יצאה לדרך מנהלת ליגת העל. 14 ראשי קבוצות ליגת העל אישרו בישיבה מיוחדת את הקמת המנהלת. ניר חפץ, נציג הציבור בהנהלת ההתאחדות לכדורגל וחבר הוועדה לרפורמה בכדורגל בראשות מפכ"ל המשטרה לשעבר, דודי כהן, מונה ליו"ר המנהלת. חפץ יהיה שיקיים את המגעים עם ההתאחדות לכדורגל בנוגע לחלוקת הנושאים בהם תטפל המנהלת ואלו יישארו באחריות ההתאחדות.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

המנהלת, שקיבלה את ברכתה של ההתאחדות לכדורגל תפעל בכל הנוגע לזכויות שידור, זכיונות ושיווק, כולל חידוש ההסכם עם מועצת ההימורים ע"ס 80 מיליון שקל. ההחלטה עבר פה אחד על ידי נציגי 14 הקבוצות. ראשי הקבוצות הבהירו כי רבות מהסמכויות הקשורות בניהול הכדורגל יישארו בידי ההתאחדות לכדורגל המנהלת תעבוד בשיתוף פעולה מלא מול ההתאחדות.

 

ראשי הקבוצות, בפגישה הראשונה להקמת המנהלת (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ראשי הקבוצות, בפגישה הראשונה להקמת המנהלת(צילום: אורן אהרוני)

 

יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, בירך את הקמת המנהלת והדגיש כי ללא הסכמת ההתאחדות היא לא הייתה קמה. "זה צעד ראשון, בתקווה

 שהמנהלת תצליח לשפר את כל מה שקשור בשיווק הכדורגל וגיוס הכספים", הסביר לוזון. "אישית אני מקווה ומאחל לחברי המנהלת, ולניר חפץ בראשם, אותו אני מקדם בברכה, שיצליחו להשיג יותר כספים ממה שההתאחדות עשתה עד כה. ברור לכולם שיש רף גבוה והתקווה שלי היא שהכל יעשה בשיתוף פעולה עם ההתאחדות".

 

חפץ עצמו הוסיף: "הדיון היה ענייני ורציני. יש פה אנשים עם הרבה ניסיון בניהול כדורגל. אם יהיה רצון טוב, אלה יהיו הכוחות שאיתם נתקדם ונצליח החל מהעונה הבאה. בשלב הראשון אנחנו ננהל מו"מ עם ההתאחדות על אלו תחומים שיועברו לאחריות המנהלת".

 

יעקב שחר, שהיה בין יוזמי הקמת המנהלת, סיכם: "כדי שהמהלך הזה יצליח, הכל תלוי בבעלי הקבוצות. כולם יצטרכו להיות ענייניים, ממלכתיים, עם ראייה כוללת וגם לדעת לפעמים לוותר. בצורה כזו נוכל לקדם את כל המהלך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים