שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   מינואר: קופות הגמל יהפכו ליותר אטרקטיביות

   אחרי שנים בהן מעמדן של קופות הגמל היה נחות בהשוואה למוצרים הפנסיוניים המתחרים – קרנות הפנסיה ופוליסות ביטוח המנהלים, הקופות יוכלו להציע לחוסכים גם ביטוח למקרי מוות ואובדן כושר עבודה, מה שנמנע מהן כיום

   מינואר הקרוב ישודרג מעמדן של קופות הגמל. אחרי שנים בהן נחשבו למוצר נחות בהשוואה למוצרים הפנסיוניים האחרים - קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים, חתם היום (ד') שר האוצר, יובל שטייניץ, על תקנות המאפשרות לראשונה לקופת גמל להציע חבילה פנסיונית מלאה לחוסכים.

    

    

   בעוד קרן פנסיה מעניקה לחוסך גם ביטוח נכות ושארים ופוליסת הביטוח מעניקה לחוסך ביטוח חיים ואובדן כושר עבודה, בקופת הגמל ניתן לקבל רק אפשרות לחיסכון.

    

   כעת, כאמור משווה האוצר את מעמדה של קופת גמל לשני מוצרי החיסכון הפנסיוניים הקיימים בשוק – קרן פנסיה וביטוח מנהלים והחבילה הפנסיונית שתציע קופת הגמל תכלול בנוסף לחיסכון, גם ביטוחים למקרי מוות ואובדן כושר עבודה.

    

   יש לציין כי ההידרדרות במעמדן של קופות הגמל החלה לפני לא מעט שנים. בין הייתר, שינויים בתקנות מס הכנסה, שקבעו כי ניתן יהיה לפדות קופת גמל רק אחרי גיל 60 (ולא אחרי 15 שנה מפתיחתה), כך עם הזמן הן הפכו למכשיר חיסכון פחות אטרקטיבי. כך גם ההפקדות החדשות לקופות הגמל, כמכשיר חיסכון לעת פרישה, נמוכות מאוד בהשוואה לשאר מכשירי החיסכון הפנסיוני. עם זאת הקופות מנהלות סכום גדול במיוחד של כ-170 מיליארד שקל, שרובו הפקדות ישנות של חוסכים.

    

   בשנים האחרונות נעשתה עבודה מאומצת באגף שוק ההון באוצר, כדי לקדם את מעמדן של הקופות. לדברי האוצר, התקנות, שייכנסו לתוקף בינואר 2013, יגבירו את התחרות בשוק ויקלו על הצרכן לבחור את המוצר המתאים לו.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים