שתף קטע נבחר

מה קורה לנקודות כשפג תוקף כרטיס המועדון?

חברים במועדון לקוחות של רשת אופנה ולא רוצים לחדש את החברות בתום שנה? שימו לב לנקודות. לקוחות מנגו מתלוננות שקיבלו סמס: אם לא יחדשו את הכרטיס בתשלום, הנקודות יימחקו ואי אפשר להשתמש בהן לפני שקנו ב-1,800 שקל. בקסטרו שומרים לחצי שנה ובפוקס הנקודות לא נמחקות לעולם

חברים במועדון לקוחות ברשת אופנה ולא בא לכם לחדש את החברות בתום שנה? שימו לב מה קורה לנקודות. אילנה, חברת מועדון במנגו, קיבלה הודעת SMS: "ימים אחרונים למימוש הנקודות שלך במועדון מנגו. ב-31 בדצמבר תסתיים תקופת החברות והנקודות יימחקו. בואי לחדש חברות ב-39 שקל ושימרי על הנקודות שנה נוספת". לא רק שאילנה לא זכרה שתוקף החברות הוא לשנה (למרות שהדבר כתוב על גבי הכרטיס), אלא שהופתעה מה"אזהרה": למה הנקודות שצברה בזכות קניות שערכה ברשת נעלמות כעבור שנה?

 

 

אילנה היתה מופתעת בצדק, שכן בעת מסירת מידע ללקוחות, לרוב, נציגי שירות ומוכרים לא מספרים לנו מה יעלה בגורל הנקודות כאשר לא מתכוונים לחדש את החברות במועדון. וזה לא קורה רק במנגו. ביררנו בכמה וכמה מועדוני לקוחות ונציגי השירות והמוכרים נתנו לנו פרטים רבים, אך את זה השמיטו.

 

ענבל, גם היא חברת מועדון במנגו, קיבלה הודעת SMS זהה. היא החליטה לסור לחנות בדיזנגוף סנטר כדי לבדוק כמה נקודות צברה, במטרה לחסלן. "אני לא קונה הרבה ברשת לכן אני לא מעוניינת לחדש את החברות במועדון", סיפרה ל-ynet. "כשהגעתי לחנות אמרו לי שיש לי 103 נקודות. ביקשתי לפדות אותן ואמרו לי שלא אוכל לעשות זאת, משום שבמנגו אפשר לפדות נקודות רק בכפולות של 180 נקודות. מי שמגיעה ל-180 נקודות מקבלת צ'ק למימוש מיידי.

 

"לשם כך הייתי צריכה לקנות החודש ב-800 שקל כדי להשיג עוד 80 נקודות, שכן הנקודות במנגו נצברות כ-10% מהקנייה. לא מצאתי מה לקנות בחנות בסכום כזה, לכן הנקודות האלה יתבזבזו לי. המוכרת אמרה שאני יכולה לחדש את הכרטיס כדי לשמור על הנקודות שצברתי, אבל עכשיו יותר מתמיד - אני לא מעוניינת להישאר במועדון".

יש לקנות עד 1,800 שקל אחרת הנקודות יעלמו ()
יש לקנות עד 1,800 שקל אחרת הנקודות יעלמו

 

איך אפשר להשלים ל-180 שקל בזמן כה קצר?

נראה שמנגו שלחו את ההודעה לחברות רבות שתוקף החברות שלהן מסתיים משום מה ב-1 בינואר. בעמוד הפייסבוק של מנגו ישראל כתבה אחת הגולשות: "אם לא נחדש את המועדון עד סוף החודש הנקודות יימחקו. איזה איום. תשאירו לי את האפשרות להחליט מתי אני רוצה לחדש את המועדון או תנו פרק זמן סביר! ההודעה ששלחתם לא מנוסחת בצורה נעימה". 

  

גולשת אחרת הגיבה: "גם הכי נורא שהם שלחו הודעה בנוסח: 'ימים אחרונים למימוש המבצע', לפחות תודיעו כמה חודשים לפני מי יכול להשלים ל-180 שקל בזמן כלכך קצר?? זה לצחוק עלינו בפרצוף".

 

מה קורה ברשתות אחרות?

בקסטרו, נראה שקל יותר להיות חבר מועדון. ברשת מודיעים לחבר המועדון חודש מראש על סיום שנת החברות. למייל ולהודעת SMS שנשלחת, מצרפים גם את מספר הנקודות שצברתם עם הצעות למימוש. גם בקסטרו מימוש הנקודות עשוי להיות בעייתי, אך הוא קל יותר מאשר במנגו: בקנייה צוברים 10% הניתנים למימוש בקנייה הבאה, אבל רק עד גובה הנקודות שנצברו. כלומר אם קניתם ב-250 שקל - צברתם 25 נקודות, כך שבקנייה הבאה, אם תרצו "לבזבז" את הנקודות תתבקשו לקנות בסכום של עד 25 שקל. אי אפשר למשל לקנות שמלה ב-125 שקל ולשלם 100. 

 

לקסטרו יש יתרון נוסף על פני מנגו: כאן, כך מסתבר, אם אתם לא מעוניינים להישאר חברי מועדון בתום שנת החברות, ניתן לשמור את הנקודות למשך חצי שנה. עלות חברות במועדון: 80 שקל עם החזר בקנייה.

 

בהוניגמן נוהג צבירת הנקודות דומה לזה שבקסטרו. רק שפה משלמים 39 שקל לשנה על החברות במועדון (זול מקסטרו) ואם החלטתם לא לחדשה, יש לכם 3 חודשים אחרי פגות תוקף החברות לשמור את הנקודות שצברתם. יותר טוב ממנגו פחות טוב מקסטרו.

  

בגאפ קשה בפוקס קל

יש רשתות נוספות שמקילות על חברי המועדון שלהן. ב-H&O ניתן לשמור על הנקודות כשנה אחרי סיום החברות במועדון.

 

בגולף: הכרטיס עולה 80 שקל, ואופן הצבירה זהה לקסטרו והוניגמן, רק שמי שקונה מעל 500 שקל בשנה, החברות במועדון מתחדשת באופן אוטומטי, כך שאין מה לדאוג לנקודות. 

 

בפוקס נותנים את הדיל הכי טוב: 69 שקל לכרטיס - ואתם חברים במועדון לכל החיים. גם ב-S.WEAR (היינס), שם משלמים 78 שקל (ומקבלים החזר של 38 שקל)  צבירת הנקודות היא של 10% והכרטיס הוא בתשלום אחד לכל החיים.

  

בגאפ צבירת הנקודות קשה יותר מאשר במנגו וגם כאן אי אפשר לשמור נקודות אם לא מחדשים את החברות במועדון: בגאפ תשלמו 69 שקלים לחודש, שמוחזרים בקנייה הבאה, צבירת 10% בקנייה, כשניתן לממש את הנקודות רק בכפולות של 240, כלומר תתבקשו לקנות ב-2,400 שקל כדי לממש את הנקודות, שכאמור יעלמו ברגע שיפוג תוקף החברות ולא תחדשו אותה.  

 

תגובת מנגו  

ממנגו ישראל נמסר בתגובה: "החברות במועדון הינה לשנה. זה כתוב בבירור בגב כרטיס המועדון, בגלויות הצטרפות ובתקנון המועדון. בשנה הראשונה העלות 69 שקל מוחזרת במלואה באמצעות שובר של 69 שקל. את הנקודות צוברים למשך שנת החברות וניתן לממש במשך השנה כל פעם כשצוברים 180 נקודות בו במקום מקבלים שובר של 180 שקל למימוש.

 

"בתום שנת החברות שלחנו סמס תזכורת לחברות שחברותן פגה לבוא ולנצל את הנקודות עד לסוף השנה. מי שתחדש את החברות במועדון בעלות של 39 שקל, הנקודות ימשיכו איתה לשנה נוספת.

 

"מועדונים אחרים אפילו לא מודיעים רק מוחקים אחרי שנה. אנחנו מקפידים על דיאלוג שקוף עם חברותנו. עומדים בכל הבטחותינו ומעבר על מנת שהחברות תמיד יקבלו יותר ויהיו מרוצות.

 

"אנו מנהלים עמוד פייסבוק לוקאלי על מנת לייצר במה לדיאלוג עם חברותנו ולהקשיב למה שיש להן להגיד ולטפל ולהשתפר בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: shutterstock
חברים במועדון? שימו לב מתי פג תוקף הכרטיס
צילום: shutterstock
מומלצים