שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בשופרסל מכרו במבה ללא גלוטן ביוקר
  אסם הצהירה שהחטיף האהוב על חולי צליאק יימכר במחיר זהה לחטיף "הרגיל" שעשוי להכיל גלוטן, אבל בשופרסל החליטו למכור את החטיף ללא גלוטן במחיר גבוה יותר בעד 35% שופרסל: "הנושא תוקן ומחירי שני המוצרים יושוו"

  מוצרים ללא גלוטן - בדרך כלל עולים יותר. אז למה דווקא כשאסם מצהירה שמחיר חטיף במבה ללא גלוטן יהיה זהה לחטיף הרגיל - בשופרסל החליטו למכור את החטיף האהוב על חולי צליאק ביוקר?

   

  לפני כשנה, אסם החליטו שחטיף הבמבה הסטנדרטי שלהם לא מתאים עוד לחולי צליאק, בשל קרבה של שדות חיטה (המכילים את החלבון גלוטן שחולי צליאק רגישים לו) לשדות התירס מהם מייצרים את הרכיב העיקרי בבמבה. באסם מיהרו לייצר חטיף במבה זהה, אך בסביבה נקייה מגלוטן, כך שחולי הצליאק ובמיוחד הילדים החיים עם צליאק, ימשיכו ליהנות מהחטיף.

   

  אסם הצהירו אז שמחיר החטיף ללא גלוטן יהיה זהה למחיר החטיף שעשוי להכיל גלוטן. אבל המחיר הסופי לצרכן נקבע ברשתות השיווק ונראה שבשופרסל, החליטו שאם מוצרים רבים ללא גלוטן במילא יקרים יותר ממוצרים המכילים גלוטן - אז גורל הבמבה יהיה זהה.

  במבה: אריזת 100 גרם: 5.33 שקלים. אריזת 80 גרם ללא גלוטן - 5.49 שקלים. ()
  במבה: אריזת 100 גרם: 5.33 שקלים. אריזת 80 גרם ללא גלוטן - 5.49 שקלים.

   

  אלעד החי עם צליאק: "זה מעליב, מיותר ומביך"

  אלעד, צרכן החי עם צליאק, הבחין בחוסר הצדק הזה וכתב בפייסבוק: "כאדם החי עם צליאק (לא חולה,

  לא סובל - חי!) אני מסתובב בסופרמרקט כאשר 50% מהמדפים לא נחשבים בשבילי'. כמובן שמדף החטיפים הוא המרכזי מבין אותם מקומות שאני חולף לידם, מסתכל ואף שקית לא מסתכלת בחזרה, חוץ מכמה חטיפי תירס עלומים והבמבה - חביבתי.

   

  "...היום ברשת שופרסל, מצאתי שקית במבה 100 ג' שמחירה 5.33 ש"ח ולעומתה שקית במבה ללא גלוטן 80 ג' שתומחרה ב- 16 אגורות יותר. אינני יודע מי יכול להסביר את המצב הזה- שופרסל או אסם. 

   

  "לזכותם של שופרסל יאמר כי הם מנהלים מחלקת בריאות עם מגוון עשיר מאוד של מוצרים ללא גלוטן. אולם, הניצול של 'נישת' הללא גלוטן גם באותו חטיף שהיה ותמיד יהיה מרכיב מרכזי בתפריט הצליאקים, על ידי גביית מחיר גבוה יותר הוא ממש מעליב, מיותר ומביך. עבורנו, 'ללא גלוטן' זה לא טרנד חולף. בשם כל הצליאקים בישראל, אסם, רשתות השיווק - לתשומת לבכם".


  במבה: אריזת 100 גרם - 5.33 שקלים. אריזת 80 גרם ללא גלוטן - 5.79 שקלים ()
  במבה: אריזת 100 גרם - 5.33 שקלים. אריזת 80 גרם ללא גלוטן - 5.79 שקלים

   

  מדובר בהפרש של 1.53 שקלים ל-100 גרם ובהעלאת מחיר של כ-25%. מבדיקת ynet עולה שבשופרסל דיל בת"א ההפרש אף גדול יותר: מוכרים שם במבה ללא גלוטן 80 גרם ב-5.79 שקלים ואילו במבה רגילה 100 גרם ב-5.33 שקלים. כלומר, הפרש של 1.9 שקלים - העלאת מחיר של 35%. 

   

  גם בסניף "יש" בכפ"ס ובסניף שופרסל דיל בת"א יש הפרש במחירים, אם כי פחות חמור. בסניף "יש" מוכרים במבה 80 גרם ב-5.01 שקלים ובמבה ללא גלוטן 80 גרם ב-5.03 שקלים - הפרש זניח אך קיים. 

   

  בדיקה ברשתות אחרות מעלה ששם לא קיים הפער הזה. במגה בול בת"א מוכרים במבה 80 גרם ב-5.29 שקלים ובמבה ללא גלוטן 80 גרם באותו מחיר בדיוק. ביינות ביתן כפ"ס מוכרים במבה 80 גרם ב-4.69 שקלים ובמבה ללא גלוטן 80 גרם באותו מחיר בדיוק.

   

  משופרסל נמסר בתגובה: "לאחר שהנושא הובא לידיעתנו, למדנו ובדקנו את הנושא ולאחר שנמצא כי היה פער בין שני המוצרים הנושא תוקן ומחירי שני המוצרים יושוו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  במבה ללא גלוטן. אסם הבטיחו שופרסל לא קיימו
  הדמייה: סטודיו אסם
  הפרש מחירים של 1.53 ו-1.9 שקלים בסניפים שונים
  מומלצים