שתף קטע נבחר

בשורה למוכרי הדירות: הוארך הפטור ממס שבח

חדשות טובות לשוק הנדל"ן: ועדת הכספים קבעה כי תוקף חוקי הנדל"ן - במסגרתם יינתנו פטור ממס שבח למי שמוכר דירה שנייה ושלישית והפחתת מס הרכישה לרוכשי דירה ראשונה - יוארכו עד 5 במאי 2013. החוקים היו אמורים לפוג בסוף החודש

לידיעת מוכרי הדירות: ועדת הכספים קבעה היום (ג') כי תוקף חוקי הנדל"ן שעמד לפוג ב-31 בדצמבר 2012, יוארך אוטומטית עד ל-5 במאי 2013. כלומר, 3 חודשים לאחר מועד אישור תוצאות הבחירות לכנסת ה-19.

 

כתבות נוספות בנושא חוקי נדל"ן בערוץ הנדל"ן :

 

מדובר בהוראת השעה לפי חוק מיסוי מקרקעין להגברת היצע הדיור, לפיה יינתן פטור ממס שבח למי שמוכר דירה שנייה ושלישית שבבעלותו, המשמשת למגורים או למשרדים, עד שווי של 2.2 מיליון שקל לדירה - גם אם ברשותם פחות מ-4 שנים; פטור מהעלאת מס רכישה על דירה שנייה ושלישית; וכן הפחתת מס הרכישה לרוכשי דירה ראשונה.

 

כמו כן, הוארך תוקף הוראות השעה בחוק הבלו למתן הנחה במס על הסולר לייצור חשמל (כדי למנוע את התייקרות הדלק); ובחוק המע"מ, לפיו תשלום המס מצד בעלי עסקים קטנים ובינוניים יהיה רק לאחר שקיבלו את התמורה למוצר שמכרו או שירות שסיפקו. לא יחול שינוי בתוקף צווי המכס ומס הקנייה להעלאת המסים על סיגריות ובירה.

 

גפני ביקש את גיבוי משרד המשפטים

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), העלה בשבוע שעבר לדיון את סוגיית תוקף החוקים נוכח הסעיף בחוק יסוד הכנסת, לפיו פוקע תוקפם של חוקים אם הוא חל בתקופה של פגרת בחירות. הסוגיה עלתה לדיון עקב הנסיבות הקיימות שאין להן תקדים, כאשר פגרת הבחירות החלה מיד לאחר תום פגרת הקיץ של הכנסת - והבית לא היה יכול לדון לגבי עתיד אותם חוקים.

 

גפני קיבל לפני שבוע את המלצת היועצת המשפטית של הוועדה, עו"ד שגית אפיק, להאריך זמנית את תוקף החוקים עד לאחר הבחירות. אך הוא ביקש לקבל את הגיבוי של משרד המשפטים ואף לחץ עליו להתייעץ בעניין זה עם האוצר.

 

היום הודיע נציג משרד המשפטים שהוא תומך בהארכת תוקף החוקים. גפני אמר כי לו הנושא היה נתון מלכתחילה להחלטת הוועדה, אלמלא פגרת הבחירות, הוא מאמין כי היא הייתה מאריכה לפחות את תוקף חוקי הנדל"ן - לנוכח ההשפעה החיובית של הטבות המס על שוק הנדל"ן בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים