שתף קטע נבחר

23 תלמידים נדקרו בסין: 'דם אמריקני שווה יותר?'

כמה שעות לפני הטבח בקונטיקט, פרץ אדם לבית ספר יסודי בסין ודקר בסכין עשרות תלמידים. התקשורת במדינה הקומוניסטית בחרה להתעלם מהאירוע ולהתמקד בסיקור הטבח בארה"ב - ועוררה את זעמם של סינים רבים ברשת

בשעה שבארצות הברית מתנהל ויכוח ציבורי בשאלת פיקוח הנשק בעקבות הטבח בבית ספר היסודי סנדי הוק בקונטיקט, סין עושה בעצמה חשבון נפש פוליטי אחרי אירוע דקירה חמור שאירע בבית ספר יסודי במדינה.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

עוד חדשות בעולם :

מדגמים בדרום קוריאה: בת הרודן נבחרה לנשיאה

אימה בקנדה: עיט חטף פעוט בפארק. צפו

כמו בסרטים: קשרו סדינים לחבל וברחו מהכלא

 

כמה שעות לפני הטבח בעיר ניוטאון - שבו נרצחו 26 בני אדם, בהם 20 ילדים - פרץ אדם חמוש בסכין לבניין בית ספר יסודי במחוז הנאן בסין, דקר ופצע 23 ילדים. אף על פי שאיש לא נהרג באירוע, געשה רשת האינטרנט במדינה הקומוניסטית בגלל הסיפור בעוד התקשורת הממלכתית בקושי הזכירה את האירוע.

 

תועד במצלמות. החמוש בסכין תוקף תלמידים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
תועד במצלמות. החמוש בסכין תוקף תלמידים(צילום: רויטרס)

 

למרבה ההפתעה, התקשורת הסינית התמקדה בעיקר בסיקור הטבח בארה"ב - דבר שגרר ביקורות רבות על המפלגה הקומוניסטית, לפיהן היא משקפת את תחלואי החברה האמריקנית, אך לא את זו הסינית.

 

"באותו היום של הירי בארה"ב, נדקרו 23 ילדים בבית ספר בהנאן, אך התקשורת המרכזית הייתה כמעט אילמת לזה. האם חייהם של ילדים סינים חסרי ערך עבורם?", כתב גולש ברשת חברתית - והוא לא היה היחיד.

 

אחת התלמידות שנפצעו בתקרית (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אחת התלמידות שנפצעו בתקרית(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

על פי China Digital Times, אתר אינטרנט שעוקב אחר התפתחויות פוליטיות וחברתיות בסין ופועל מאוניברסיטת קליפורניה, מחלקת התעמולה המרכזית של ממשלת סין הורתה לכל גורמי התקשורת להמעיט בחשיבות תקרית הדקירה בהנאן.

 

הביקורת ברשת על הסיקור התקשורתי הממלכתית באה אחרי שבחודש שעבר אותת מזכיר המפלגה הקומוניסטית והנשיא הנבחר שי ג'ינפינג כי יוביל סגנון מנהיגות פתוח יותר. הוא גם אמר לתקשורת לא להירתע מהתמקדות בחדשות אמיתיות.

 

למרות בקשתו של הנשיא הנבחר, התקיפה בשבוע שעבר בהנאן נעדרה מדיווחי העיתונים וערוצי הטלוויזיה הסיניים. העיתון "שיניאנג דייל", שבית הספר שהותקף נמצא באזור החלוקה שלו, הקדיש עמוד שלם לכתבה ששיבחה את מערכת החינוך מבלי להזכיר את התקיפה. מאוחר יותר מסר העיתון את התנצלותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
העיתון שלא פרסם התנצל. רגע התקיפה
צילום: רויטרס
מומלצים