שתף קטע נבחר

"השוטר ירה בטייזר, היכה אותי אחרי שנאזקתי"

סטודנט בן 28 מירושלים שהתערב בדין ודברים שניהל שוטר עם חבורת צעירים חושמל, לטענתו, והותקף בתחנה על ידי שוטרים נוספים. המשטרה: "החשוד התערב בפעולת השוטרים. משביקשו ממנו להזדהות, סירב ותקף אותם"

נמרוד פילדמן, סטודנט בן 28, יצא לפני כשמונה חודשים לבלות עם חברים במרכז ירושלים. שם, לאחר שהתערב בדין ודברים בין חבורת נערים לשוטר, הותקף לטענתו על ידי השוטר, ספג קללות ואיומים וחושמל באמצעות "אקדח טייזר". בתחנת המשטרה, הוסיף, הצטרפו חבריו של השוטר ותקפו אותו אף הם, אך בסוף התהליך - לאחר שנחקר ושוחרר על ידי בית המשפט - טוענת המשטרה: "הוא התערב בחקירה ותקף שוטר".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - בפייסבוק של ynet

 

לטענת פילדמן, סטודנט בן 28, כשניגש לעבר השוטר "הוא אמר לי: 'אם לא תתרחק אעצור אותך'. כשתהיתי על מה יעצור אותי, הוא שלף לעברי אקדח טייזר וצעק עליי להיכנס לניידת כי אני מעוכב באשמת הפרעה לשוטר". בשלב זה, הוסיף, ביקש לשוחח עם חבר שהיה עמו וצילם חלק מהאירוע, אך "השוטר דחף אותי בעזרת הטייזר אל הניידת וחישמל אותי ללא סיבה".

 

הנסיעה לתחנה, לטענתו, גם לא הייתה נקייה מאירועים. "הוא קילל אותי והבטיח שיסבך לי את החיים. כשיצאתי מהניידת הוא תפס לי את היד, עיקם אותה ודחף אותי על מכסה המנוע. אז התקרבו אלי ארבעה שוטרים שעמדו שם והחלו להכות אותי באגרופים גם לאחר שנאזקתי".

 

פילדמן נעצר, הובא להארכת מעצר ושוחרר על ידי השופט. "יחד עם הסרטון ובדיקת הפוליגרף ניגשתי למחלקה לחקירות שוטרים והגשתי תלונה, אלא שלפני מספר ימים קיבלתי מכתב שהודיע לי שהתיק נגד השוטר נסגר מחוסר ראיות".

 

לבד ממנו, הביא פרסום המקרה ברשת לדיווח על קורבן נוסף, לכאורה, של אותו שוטר. ארנולד נסיס, 27, נעצר על ידיו ביולי 2011 ברחוב יפו. "השוטר שאל אותי אם נעצרתי בעבר ועניתי שלא. לפתע הוא שלח לי יד לכיס ואמר: 'בוא נראה מה יש לך שם'. הודעתי לו שלא מקובל שיעשה עליי חיפוש ובתגובה הוא אמר שיעצור אותי על הפרעה לשוטר. הוא גרר אותי הצידה ושוב הכניס לי יד לכיס, כשהערתי לו אמר: 'אני אעצור אותך, אפתח לך תיק ואהרוס לך את החיים'".

 

לטענת נסיס, השוטר חיפש עליו "באופן מגוחך, החזיר לי את התעודה ונסע מהמקום". הוא הגיש תלונה למשטרה, וקיבל מכתב שבו נאמר כי "מבירור האירוע על נסיבותיו עולה כי החיפוש אשר בוצע על גופך במהלך הבדיקה לא עולה בקנה אחד עם נוהלי המשטרה. משכך, מצאנו את תלונתך מוצדקת. לאור האמור, השוטר הודרך על ידי מפקדו תוך ציון הדברים בגיליון משמעתי של השוטר".

 

"אני מזועזע מהכוח והגיבוי שהמשטרה מעניקה לשוטר אחד", אמר פילדמן. "עברתי טראומה, החיים שלי שובשו. בכל פעם שאני רואה ניידת משטרה אני מודע לעובדה שהשוטרים יכולים לעשות לי ככל העולה על רוחם בלי קשר לאם עברתי עבירה או אם לא".

 

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה כי "החשוד התערב בפעולת השוטרים. משביקשו ממנו להזדהות, סירב ותקף אותם. הם נאלצו להשתמש בטייזר. החשוד נעצר, נחקר, הובא לבית המשפט ושוחרר בערבות. חומר החקירה הועבר לפרקליטות בהמלצה להעמידו לדין באשמת תקיפת שוטרים והפרעה לשוטרים בעת מילוי תפקידם ובמקביל הועבר החומר למחלקה לחקירות שוטרים.

 

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר בתגובה כי "בעקבות התלונה הוחלט לפתוח בחקירה פלילית נגד השוטרים. המתלונן אישר בחקירתו כי שתה קודם למפגש 3-4 בירות ואף כי הפריע לשוטר במהלך פעילות משטרתית. בהמשך, לאחר שעוכב בגין הפרעה לשוטר, נתבקש להיכנס לניידת, ומשלא פעל לפי דרישת השוטר, הופעל שוקר חשמלי לעבר רגלו.

 

"למרות שטען בחקירתו כי הופעלה כלפיו אלימות, לא הציג תיעוד רפואי לחבלות. מנגד, על פניו וידו של השוטר נמצאו סימני חבלה, שחיזקו לכאורה את גרסתו. השוטרים אישרו בעדותם כי נעשה שימוש בכוח על ידם אך טענו כי הדבר נעשה לצורך השתלטות על המתלונן. עם זאת, בחקירה נתגלעו סתירות בין דברי השוטרים, ולכן לא ניתן היה לנקותם מן החשד שדבק גם בהם. נוכח מורכבות הראיות, לא היה מנוס מסגירת התלונה נגד השוטרים מחוסר ראיות מספיקות, כמתחייב בהליך פלילי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים