שתף קטע נבחר

קו המשווה: מי בעד להתיר לכולם לעשן ג'וינט?

המריחואנה הרפואית פורחת, אבל עמדת עלה ירוק עוד לא נכנסה לזרם המרכזי של הפוליטיקה הישראלית. מה אומרים במפלגות על לגליזציה?

סוגיית הלגליזציה של סם המריחואנה עברה דרך ארוכה מאז עלתה לראשונה לדיון ציבורי בבחירות 99', אז רצה לראשונה מפלגת עלה ירוק לכנסת. נציגי המפלגה שחרטה על דגלה את השימוש החופשי בסם היו חשופים לביקורת קשה מצד הפוליטיקאים, שראו בהם "פורעי חוק". יותר מ-34 אלף איש שהצביעו עבורם אותתו לנבחרי הציבור שיש כאן משהו גדול יותר.

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

במקביל לריצה לכנסת, הובילו תומכי הלגליזציה מאבק ארוך וממושך, הנשען על תקדימים בעולם המערבי, לטובת מה שהם מכנים "מדיקליזציה" של הסם - שימוש חוקי בצמח הקנאביס למטרות רפואיות. מה שהיה פעם חלום מופרך הפך למציאות, כשאחרי שנים רבות הכירה המדינה בסגולותיו של הצמח למטרות רפואיות והתירה שימוש בצמח בכמויות מוגבלות ובכפוף לאישור רופא, לחולי סרטן ומחלות סופניות אחרות. כיום ישנם סניפים מוכרים ורשמיים של עמותת "תיקון עולם" המייצרת ומספקת את הצמח לחולים.

 

מה אומרים במפלגות? כתבות קודמות

מי יקדם תחבורה ציבורית בשבת?

 

המאבק להתרת השימוש בסם התחדד בשנים האחרונות, בהתאם לתהליכים דומים שקורים בעולם המערבי, ומתמקד בסוגיית אי-הפללה של משתמשים שימוש אישי בצמח. אז מה חושבים במפלגות?

 

 (צילום: דור גרבש, חיים צח, ירון ברנק, AP, יוני המנחם, כפיר סיוון, דוד גרבש, shutterstock) (צילום: דור גרבש, חיים צח, ירון ברנק, AP, יוני המנחם, כפיר סיוון, דוד גרבש, shutterstock)
(צילום: דור גרבש, חיים צח, ירון ברנק, AP, יוני המנחם, כפיר סיוון, דוד גרבש, shutterstock)

 

 

בהכנת הכתבה השתתפו רועי מנדל, מורן אזולאי, צביקה ברוט ועקיבא נוביק
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הג'וינט היהודי
צילום: shutterstock
צילום: רויטרס
רוצים "מדיקליזציה"
צילום: רויטרס
מומלצים