שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הרב של בנט: גם אני לא מסוגל לפנות יהודים

  לאחר פולמוס הסרבנות - תמיכה לבנט: הרבצ"ר לשעבר רונצקי, הבהיר כי גם הוא לא היה מפנה יהודים מבתיהם, והטיל את האחריות לקונפליקט על המפקדים: "לא צריך להטיל משימה כזו על מ"פ כנפתלי, כמו שלא יבקשו מבדואי לפנות מאהל בדואי"

  ההצהרות הסותרות של נפתלי בנט בנוגע לסרבנות, ממשיכות להסעיר את הימין ואת הציבור הדתי, וכעת הוא זוכה לגיבוי מאחד הרבנים המזוהים ביותר איתו – וגם עם הנושא. תא"ל (מיל') אביחי רונצקי, לשעבר הרב הצבאי הראשי, העריך כי גם הוא עצמו לא היה מסוגל לפנות יהודים מבתיהם בהינתן פקודה שכזו. "הייתי מבקש לא להשתתף במשימה", אמר. "אם היו אומרים לי לעשות את זה בכל זאת - הייתי פשוט הולך הצידה ובוכה".

   

  כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

  כניסה מהירה לפייסבוק שלנו - כאן!

   

   

  רונצקי, מרבני הזרם ה"ממלכתי" בציונות הדתית, המתנגד בחריפות לסירוב פקודה, הוא אחד המקורבים ליו"ר הבית היהודי, ונחשב - יחד עם מועמדת המפלגה איילת שקד - לשותפו לדרך הפוליטית-רעיונית. "חייל הוא לא רובוט", אמר הבוקר (א') בעקבות דברי בנט. "חוץ מזה שאני איש צבא – אני גם בן-אדם. איך אפשר לבקש ממני לגרור נשים ותינוקות מבתיהם כאילו הם פושעים? בשביל זה יש את המשטרה". 

   

  האחריות - על "מפקדים גרועים"

  הרבצ"ר לשעבר מתעקש כי יו"ר "הבית היהודי" מתנגד לסרבנות – וזאת על סמך היכרות של שנים עם האיש. "הוא הרי חזר בו ממה שאמר ביום חמישי", טען. "אני לא חוקר כליות ולב, ולכן מאמין להבהרה שלו אתמול. הוא אמר אותה בצורה ברורה". רונצקי ציין עוד כי גם בהתבטאות שבה, לכאורה, הצהיר בנט כי יסרב פקודה - הוא לקח אחריות מלאה על כך ואמר שיעדיף לשבת בכלא. "ברור שזה לא יסתכם בזה, אלא שהוא ייאלץ להקריב את כל הקריירה הצבאית שלו על המעשה הזה".

   

  את האחריות לגילויי "סרבנות אפורה", כפי שעלו מדבריו של בנט ושלו עצמו, מטיל הרב רונצקי על "מפקדים גרועים",
  וקובע: "לא צריך להטיל משימה כזו על מ"פ בסיירת מטכ"ל כמו נפתלי". לדבריו, "כמו שלא יבקשו מבדואי לפנות מאהל בדואי, אני מצפה ממפקד שמכיר את חייליו לא יתן פקודת פינוי לחייל שלבו לא מסוגל לבצע אותה – כי יש לו משפחה וחברים ביישוב המפונה, או כי הוא היה שם קומונר של 'בני עקיבא'. זה לא משנה אם הוא דתי או חילוני, שמאלני או ימני. מפקד צריך להכיר את החיילים שלו כדי להימנע מזה, ואם לא - הוא לא מפקד".

   

  עם זאת, אמר כי לדעתו מדובר בפולמוס תיאורטי בלבד, שכן בהתנתקות הוכח ש"הצבא שלנו מספיק חכם" ובזכות זה "עברנו את גוש קטיף בכבוד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח גבית. נפתלי בנט
  צילום: ירון ברנר
  צילום: צביקה טישלר
  לא חוקר כליות ולב. הרב רונצקי
  צילום: צביקה טישלר
  מומלצים