שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  לומדים סטטיסטיקה? 20% מכם יקחו מורה פרטי
  מוסדות אקדמאיים רבים מכריחים את הסטודנטים ללמוד גם שיעורי סטטיסטיקה, אך כ-20% מהם נאלצים להסתייע במורה פרטי כדי לעבור את הבחינות. גם הסטודנטים לכלכלה מתקשים בלימודים - כ-18% מהם נעזרים בשיעורים פרטיים

  כ-20% מהסטודנטים שנעזרים במורים פרטיים לפני תקופת הבחינות מתקשים בסטטיסטיקה, ולעומת זאת רק 1.4% מהסטודנטים נאלצים לקחת שיעורים פרטיים באנגלית. כך עולה מנתונים של אתר לימוד נעים שהוקם על ידי סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון ומקשר בין סטודנטים למורים פרטיים.

   

  בדיקה
  שיעור פרטי במרכז עולה 25% יותר מבפריפריה / חזי שרגא
  שעה של שיעור פרטי לסטודנטים בתל אביב ובהרצליה תעלה כ-97 שקל בעוד העלות של שיעור דומה בבאר שבע היא כ-75 שקל ובכרמיאל והסביבה כ-78 שקל בלבד. ובאיזה תחום השיעורים הפרטיים הם היקרים ביותר?
  לכתבה המלאה

   

  רבים מהסטודנטים, גם כאלו שבחרו ללמוד מקצועות הומאניים, מחויבים על ידי המוסדות האקדמאים בארץ ללמוד קורסים בסטטיסטיקה. "זה משהו שלומדים כמעט בכל הפקולטות באוניברסיטה ובגלל זה הביקוש של זה כזה גבוה", מסביר רועי נעים, מנהל אתר לימוד נעים.

   

  "מי שלומד פסיכולוגיה, לדוגמא, צריך ללמוד סטטיסטיקה ויש הרבה מהם שאינם ריאלים ועצם זה שמחייבים אותם ללמוד גורם להם לקחת מורה פרטי. זה לא תחום הלימוד שלהם והרבה מהם חלשים בו", אומר נעים.

   


  הסטודנטים שזקוקים לשיעורים פרטיים

  באילו מקצועות זקוקים הסטודנטים לשיעור פרטי?
  מקצוע אחוז
  סטטיסטיקה 18.98%
  כלכלה 18.22%
  מדעי המחשב 14.08%
  חשבונאות 7.18%
  הנדסת חשמל 6.83%
  פיזיקה 3.91%
  הנדסת תעשייה וניהול 3.77%

   

  קשה גם הכלכלה ובמתמטיקה

  נוסף על לימודי סטטיסטיקה, סטודנטים רבים מתקשים לצלוח את הבחינות בכלכלה, במתמטיקה ובמדעי המחשב. כ-18% מהמבקשים להיעזר במורים פרטיים בתקופת מבחנים מחפשים מורים לכלכלה וכ-14% למדעי המחשב ולמתמטיקה.

   

  עם זאת, דווקא המקצוע אותו כל הסטודנטים בארץ מחויבים ללמוד נמצא בתחתית טבלת הביקושים למורים פרטיים. רק 1.4% מהמחפשים מורים פרטיים מעוניינים במורה אישי לאנגלית לפני הבחינה.

   

  מקצועות נוספים שאין להם ביקוש מיוחד למורים פרטיים הם תנ"ך, גיאוגרפיה והיסטוריה (0.02% מהמחפשים), לשון (0.23%), ומדעי הבריאות, פסיכולוגיה ומינהל עסקים (1%).

   

  עוד עולה מהנתונים, כי מספר המתעניינים במורים פרטיים בתקופת הבחינות עולה משמעותי מאלו שמבקשים להיעזר במורה אישי במהלך הסמסטר. בעוד חיפוש אחר מורים פרטיים לסטטיסטיקה נושק ל-20% מהחיפושים בתקופת הבחינות - במהלך הסמסטר מדובר ב-14%  מהביקוש. כך גם במקצוע הכלכלה שבמהלך הסמסטר כ-14% מהמחפשים מורים פרטיים מתעניינים במורים לכלכלה ובתקופת המבחנים מדובר כבר ביותר מ-18%.

   

  "יש עלייה של כ-30% בכמות המחפשים מורים פרטיים בתקופת מבחנים, בהשוואה לאמצע סמסטר", מציין נעים ומסביר כי במהלך הסמסטר סטודנטים לא נותנים חשיבות נכונה למקצועות שהם מתקשים בהם. "ברגע שמגיע המבחן והם מתחילים לפתור תרגילים ומבינים שיש להם קושי הלחץ עושה את שלו וסטודנטים מחפשים מורים פרטיים להיעזר בהם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים