שתף קטע נבחר

נסרין קדרי: "אני לא מאפגניסטן או ממקום קיצוני"

הזמרת המוסלמית נסרין קדרי נחשבת לאחת התגליות הגדולות של תוכניות הריאליטי. בראיון היא מספרת על התגובות בעולם הערבי (קוראים לי מלכה), על חתונה ומשפחה (אני עדיין לא רוצה) - ועל העבודה עם אייל גולן (לא האמנתי שזה יקרה, אבל ברוך ה')

נסרין קדרי, זוכת העונה השנייה של "אייל גולן קורא לך" מצליחה לבסס את מעמדה כזמרת עצמאית ולעשות את הצעדים הראשונים בדרך אל קריירה מקצועית. אחרי ש"אל תלך", הפך להצלחה בשטח ואפילו כבר זכה לקאבר מצד מתמודדת בעונה החדשה של התוכנית, היא מוציאה את "אנא בחיבק".

 

עוד על מוזיקה מזרחית בערוץ המוזיקה  של ynet:

 

השיר הזה מסמל את העולם על פי נסרין: חצי ערבי, חצי יהודי, עם המון נשמה - ובעיקר עם הקול הענק של הזמרת המזרחית היחידה מדור הצעירות שיש לה את הפוטנציאל להפוך להצלחה גדולה במוזיקה הישראלית והערבית כאחד. יש בו מלודיה מאוד ארץ ישראלית. "אני יכולה לשיר בכל סגנון שיש ולאו דווקא מזרחי. גם קלאסי, גם ערבי וגם מה שתרצה", אומרת קדרי בראיון ל-ynet.

 

 נסרין קדרי בסינגל החדש "אנא בחיבק"

 

"בנסרין מתחבאים הרבה דברים. מצפים מנסרין שתשיר את 'לילות בבית' של זהבה בן כמו שעשתה בתוכנית אבל אני מרגישה כמו ביצת הפתעה שיכולה להפתיע בכל סגנון והקהל יקבל כל דבר שאעשה, גם אם אשיר לו את 'יונתן הקטן'".

 

התרשמתי שיש לך ביטחון עצמי אבל לא ידעתי שעד כדי כך.

 

"אני נותנת אהבה לקהל כי יש לי רק אותם ולהם יש רק אותי".

 

להם יש עוד הרבה זמרות לבחור מהן. התעשייה מלאה בזמרות שהיו הצלחה והיום אין להן פרנסה. ניצחון בתוכנית ריאליטי הוא לא ערובה לאהבת הקהל.

 

"אני מצליחה כי אני לא מזלזלת באף אחד מהם והם אוהבים אותי כי אני נסרין קדרי, זמרת ערביה שהגיעה לאייל גולן וניצחה, והוכיחה את עצמה, וגם שרה בכל סגנון - והם ימשיכו לאהוב אותי כי אני מנסה לתת להם רק את הכי טוב. יש אנשים שיגידו ערביה מוסלמית שיוצאת בערבים, אבל אני יוצאת לעבודה כדי לשמח אנשים שזו מצווה".

 

 נסרין קדרי שרה את "אל תלך"

 

המפגש עם נסרין נופל ונמלט בו זמנית מכל הקלישאות האפשריות. לבושה בסגנון מערבי אבל לא מפסיקה לאחוז בידי כשהיא מדברת, הפנים חפות מאיפור אבל הציפורניים משוחות בלק בכמה צבעים והנעליים מנומרות. היא משדרת חום אנושי אבל מנגד מספקת תשובות עמומות, על אף שהיא אומרת שאפשר לשאול אותה הכל. כריזמתית שקשה להישאר אדיש אליה אבל עדיין נדמה כי רב הנסתר על הגלוי - ובעיקר, מדברת על עצמה בגוף שלישי.

 

על מה חשבת כששרת בתוכנית את "שמע ישראל"?

 

"חשבתי שזו תפילה לאלוהים. בלי פוליטיקה".

 

היית בטוח שתקבלי איומים על חייך מצד חוגים קיצונים במגזר הערבי. זו אולי תפילה לאלוהים, אבל תפילה יהודית.

 

"ממש לא. אין לי שום בעיה עם אף אחד. כולם גאים בי. כשאני עולה על הבמה אני נותנת מאה אחוז כבוד. החברים והמשפחה מעריצים אותי. במגזר הערבי קוראים לי מלכה ולא אומרים לי שזה לא בסדר. הם רואים ערביה שלקחה את גמר אייל גולן ונותנת כבוד לעם הערבי. 'הלוואי שתביאי לנו שלום', אומרים לי וזה מרגש אותי".

 

כולם מפרגנים? בכל זאת, זה לא מתיישב עם האיסלאם שאנחנו מכירים.

 

"מי זה אנחנו? נכון, יש קשיים בדרך. אני ערביה מוסלמית זמרת שגם מופיעה אצל ישראלים אבל גם ערבים גאים בזה כי אני לא קיבלתי חס וחלילה אף תלונה, או שאמרו לי שאנחנו לא ככה. הם מעריצים את נסרין קדרי שנותנת כבוד ורואים איך אני מזיעה על הבמה. אני ממש לא מופיעה בצורה חושפנית אלא מעבירה מסר של דו קיום ושהכל אפשרי אם רוצים את זה".

 

 נסרין קדרי בדואט עם מאור אשואל: "כמעט לאהוב"

 

אמא שלך לובשת כיסוי ראש מוסלמי. היא לא אומרת לך שזה לא מוסיף כבוד ושתעזבי את הכל ותתחתני?

 

"כל אמא רוצה שהבת שלה תהיה עם בעל וילדים אבל היא יודעת שכרגע את האהבה שיש לי לתת אני נותנת למוזיקה שלי. אני מכבדת את עצמי. אמא שלי דתייה ומתפללת אבל גם אומרת לי שאעשה מה שטוב לי ולא לאחרים".

 

את מציירת ממש תמונה ורודה. יש לי תחושה שזה לא כזה פשוט כמו שאת רוצה שאאמין.

 

"אתה בכלל מכיר ערבים? יש לך חברים ערבים? כי לי יש יותר חברים יהודים מערבים ואני מכירה את המנטליות שלכם. אני יודעת תפילת שחרית וערבית וקידוש. מה אתה יודע עלינו? יש לך תמונה מאוד קיצונית בראש. אני ערביה מחיפה. גדלתי עם יהודים כל חיי. אני לא מאפגניסטן או מקום קיצוני".

 

גברים יהודים מתחילים איתך?

 

"בוודאי".

 

ואם הגבר שלך לא יסכים שתהיי זמרת. מה תעשי?

 

"יש גברים שלא מקובל עליהם שאהיה זמרת ושלא יסכימו. כשיהיו לי ילדים זה יהיה אחרת לגמרי כי אני צריכה להיות איתם ועם בעלי, אבל אני עדיין לא רוצה להתחתן ולהביא ילדים. יש בנות שמתחתנות כבר בגיל 14 ויש שבגיל 30. יש הכל מכל במגזר הערבי, גם רווקות מאוחרת. זה לא חריג".

 

זמרת מוסלמית שזכתה בריאליטי ישראלי יכולה להצליח בעולם הערבי?

 

"אני רוצה להיות כמו אום כולתום, שאנשים היו מחכים לסינגל שלה והיו יושבים ארבע שעות ליד הטרנזיסטור רק כדי לשמוע אותה. גדלתי על השירים שלה ועל סיפור חייה שהיה מאוד קשה. אם יציעו לי הזדמנות בעולם הערבי אני אבדוק אותה. אני מוציאה סינגלים שמגוונים, שונים בכל פעם. מפתיעה את הקהל. זמרת יכולה להצליח בכל מקום.

 

"אגב, יש הרבה יהודים שמבקשים ממני רק ערבית. את 'סוואח', 'חביבי סולטן', 'אינתה עומרי'. הם צמאים לדברים האלה. רוצים שירים ששמעו לפני אלף שנה ועכשיו באה אחת עם קול יפה וכריזמתית על הבמה והם רוצים את זה".

 

ראיתי בדף הפייסבוק שלך שהפכת לסמל עבור צעירים ערבים שמחפשים קול מתון במגזר.

 

"מספרות לי בנות מהכפרים שהן רוצות להיות זמרות ולהגשים את עצמן ואני אומרת להם לצאת ולא להתחבא מאחורי הסורגים. אגב, לא רק ערבים. לפני שבוע הייתי באיזה מקום ובא אליי חרדי ואמר לי שהוא הומו ושהוא לא יכול לספר להורים שלו אז אמרתי לו שיילך על זה וייצא. אין שום דבר מורכב, זה רק אנחנו שמסבכים את זה. החיים טובים, הכל תלוי בנו".

 

לאייל גולן באמת יש את הזמן לעבוד איתך?

 

"אייל עובר על הכל. הוא דואג איך להוציא את השירים ומה לבחור. הוא מעורב בכל דבר שקשור בי. הוא בחר בי כזמרת ערביה כי ידע שאצליח והוא עוזר לי מכל הבחינות. זו התגשמות חלום עבורי לעבוד איתו כי לא האמנתי שזה מה שיקרה איתי, אבל ברוך ה'".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלוני מור
נסרין קדרי. בגוף שלישי
צילום: אלוני מור
אייל גולן. יש לו זמן
צילום: אייל אסרף
לאתר ההטבות
מומלצים