שתף קטע נבחר

מחקר ישראלי: טיפול הומאופתי מעלים קנדידה

מחקר שנערך בית החולים אלישע בחיפה מגלה כי טיפול הומאופתי- הנקרא "קנדידה מיקס" גרם לירידה מוחלטת של רמות הקנדידה בגוף. ד"ר בועז רון, עורך המחקר: "הטיפול אפקטיבי גם ללא שינוי קיצוני בתזונה, כמו בטיפולים אחרים"

האם נמצא פתרון יעיל לטיפול בקנדידה? מחקר רטרוספקטיבי שנערך בבית החולים אלישע בחיפה, מצא כי טיפול הומיאופתי נגד פטריית הקנדידה, הוא בעל יעילות גבוהה מאוד.

 

  • רוצים עוד עצות בריאות? היכנסו לעמוד פארם נט

 

עוד כתבות על קנדידה והומיאופתיה

 

ד"ר בועז רון, רופא והומאופת, עורך המחקר, מסביר כי תוצאות המחקר מצביעות על פתרון הומיאופתי לבעיה שאין לה כיום פתרון משביע רצון. "הטיפולים הטבעיים הקיימים כיום, כרוכים בין השאר בתזונה קיצונית (מאוד מקצצת את טווח המזונות

שאפשר לאכול מהם, ורוב האוכלוסיה  לא יכולה להתמיד בה)", הוא מסביר.

 

לדבריו, היתרון הגדול של המחקר בא להראות איך הטיפול אפקטיבי גם ללא שינוי בתזונה. "כמובן שאנחנו מכוונים את האנשים לתזונה טובה יותר, כדי להעלות את העמידות של הגוף מול הקנדידה אולם הכל במידה סבירה", מסביר ד"ר רון.

 

קנדידה: גורמת להרעבה של הגוף

הרעיון למציאת פתרון לקנדידה, נבט במוחם של ד"ר רון ודני (דושן) רון, (אין קשר משפחתי, ר.ז) הומיאופת ואב לילד אוטיסט. לדברי רון, אחד הדברים הקשים שילדים אוטיסטים וליקויי למידה שונים סובלים מהם היא פטריית הקנדידה. בעקבות זאת, הוא החליט למצוא פתרון.

 

כבר בשנת 1999, כשבנו היה בן 3 הקים רון מרפאה הומיאופתית ובה טיפל במאות ילדים אוטיסטים. "הפטריה גורמת בעקיפין להרעבת הילד עקב תכונתה להתפשטות וגדילה, וגורמת לילדים להיאטם ולצמצם את סוגי המזון, לדרוש ולהשתוקק אך ורק לפחמימות וסוכרים", הוא מסביר.

 

ד"ר רון מוסיף: "נוכחות הפטריה והרעלים שהיא משחררת לגוף משפיעים על הבריאות הכללית (מעוררת אלרגיה, מחמירה הפרעות קשב וריכוז, הפרעות שינה, חולשה ועייפות מתמשכת, זיהומים בנרתיק ושלפוחית השתן ואף קשיים בפוריות, בהורדת משקל ועוד ) מלווה בתלונות במערכת העיכול".

 

הוא אומר עוד כי נוכחות הפטרייה מפחיתה את האפקטיביות של טיפולים רבים (קונבנציונליים, משלימים ואחרים), עד כדי שהיא מהווה בגדר "מכשול להבראה".

 

ביצוע המחקר

המחקר בוצע על 36 נבדקים (במגוון גילאים, חלקם גם בספקטרום האוטיסטי), ובמהלכו נשלחו דגימות צואה או רירית הנרתיק למעבדה מיקרוביולוגית בבית חולים אלישע.

 

הדגימות שנמצאו חיוביות לנוכחות פטרייה, נשלחו למעבדה ההומאופתית של סופר - פארם לשם הכנת תכשיר הומאופטי  מתאים. לאחר שלושה חודשים, הנבדקים חזרו ושלחו דגימות למעבדה לשם בדיקת רמת הפטרייה בגופם. הטיפול נמצא כבעל יעילות רבה מאוד בטיפול בפטרייה (מעל ל 91%)

 

לדברי פרופ' ישראלה ברדיצ'בסקי, פרופ' למיקרוביולוגיה בפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה, היא מכירה באופן אישי כמה אנשים שהשתתפו במחקר, ואכן "התכולה של הקנדידה בצואה שלהם לאחר 3 חודשי טיפול הייתה אפס", היא אומרת.

 

ד"ר רון מסביר: "תוצאות המחקר מצביעות על כך כי הטיפול יעיל ביותר לעומת  טיפולים אחרים שהם בעלי  יעילות חלקית וזמנית. הטיפול ניתן  ללא צורך בתוספי מזון יקרים וללא תופעות לוואי. הטיפול ניתן במקביל לטיפולים קיימים (תרופתיים, משלימים, תזונה וכו') ואף משפר אותם, ללא חומרים כימיים או תופעות לוואי". לדבריו, גם הוא סבל מהימצאת קנדידה בגופו, ולאחר הטיפול בתכשיר ההומיאופתי, חייו השתפרו לאין ערוך.

 

הטיפול גורם לשיפור בכל התפקודים

רון אומר כי התכשיר ההומיאופתי - "קנדידה מיקס" מאפשר לילדים ובוגרים להיפטר מפטריית הקנדידה ולהשתחרר ממנגנון פחד-מטבולי: סינדרום "הרסן-הכפול" ( מנגנון אשר מתחיל במוח עקב פגיעה סביבתית הפעוט, הילד, מפעיל אזור במוח בתוך שקדי האמיגדלה פעולה הגנתית – התקפית אשר סותמת את הפה של הילד, תרתי משמע, כולל דיבור).

 

רון מסכם ואומר: "הטיפול בקנדידה בכל גיל, כולל בילדים אוטיסטים משפר באופן ניכר את התפקודים הפיזיים והקוגניטיביים ובהתאמה את איכות החיים. עצם זה שהרעב הבלתי פוסק לפחמימות נרגע ( הילד נפתח לתזונה יותר מגוונת ואיכותית) ואיתו נרגעים חוסר השקט, הפרעות הקשב וההיפראקטיביות, השינה משתפרת ואיתה היכולות הקוגנטיביות, נרשמת ירידה במשקל ויש פחות היזדקקות לתרופות".

   

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
טיפול הומיאופתי יעיל בהעלמת הקנדידה
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים