שתף קטע נבחר

ועד עובדי בזק מצטרף למאבק בפלאפון

סכסוך העבודה בפלאפון עולה מדרגה: אחרי כשבועיים של עיצומים, יפגינו מחר עובדים מבזק נגד הנהלת החברה-הבת פלאפון; בהסתדרות מאיימים בסכסוך עבודה בבזק, במטרה ללחוץ על הבעלים שאול אלוביץ' להכיר בוועד עובדים בפלאפון

עובדי בזק יפסיקו את ישיבתם על הגדר ויצטרפו למאבק של העובדים בחברה-הבת פלאפון להקמת ועד בחברת הסלולר. מחר (ה') צפויים כ-50 עובדים של בזק להפגין מול אחד ממרכזי השירות של פלאפון במרכז הארץ, במה שבהסתדרות מגדירים כצעד ראשון במהלך שיחריף באופן מדורג, ועשוי להגיע אף עד סכסוך עבודה ועיצומים בבזק עצמה.

 

לכתבות האחרונות על הסכסוך בפלאפון :

העיצומים בפלאפון יימשכו; אלוביץ' מגבה המנכ"ל

עובדי פלאפון נגד המנכ"ל: "חוצה שיאי שפלות"

פלאפון: גם המוקדים הטלפוניים בי-ם וב"ש ישבתו

 

בפגישה בין יו"ר ועד עובדי בזק, שלמה כפיר, לבין יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, הוחלט גם כי ביום ראשון יקיימו עובדי בזק אסיפות הסברה - מהלך שעשוי לשבש לכמה שעות את הפעילות בחברה. בכך, למעשה, מנסה ההסתדרות להפעיל מנוף גדול יותר על בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', במטרה ליצור שובר שיוויון במבוי הסתום אליו נקלעו השיחות מאחורי הקלעים בין עיני לאלוביץ'.

 

הניסיון, לפחות מצד ההסתדרות, הוא למצוא פשרה שלפיה מנכ"ל פלאפון, גיל שרון, יחל לקיים מו"מ על הסכם קיבוצי עם ההסתדרות ועם אנשי הוועד בפלאפון, ומצד שני הדבר לא ייראה ככניעה של שרון או אלוביץ'. ההצטרפות של עובדי בזק אמורה גם לחזק את המורל של עובדי פלאפון השובתים או אלו שעוד מהססים האם לתמוך בעיצומים ובוועד.

 

הוצאת הסכסוך לבורר מוסכם

אחת האפשרויות היא הוצאה של הסכסוך לבורר מוסכם, שיספור את הטפסים עליהם חתמו עובדי פלאפון ויכריע אם הטפסים תקינים ואם להסתדרות יש שליש מהעובדים, כפי שדורש החוק כתנאי להקמת ועד עובדים.

 

לטענת ההסתדרות, היא כבר החתימה 1,800 עובדים והגישה להנהלה 1,370 מהם, קצת מעל שליש מעובדי החברה. שרון, לעומת זאת, טוען כי ראה רק 650 טפסים ועוד רשימה שמית של מספר עובדים דומה, ולכן להסתדרות אין את השליש הדרוש.

 

למרות שעד לאחרונה טען יו"ר ועד עובדי בזק כפיר כי אין לו כוונה להתערב בנעשה בחברה-הבת, הוא אמר ל"כלכליסט" כי שינה את דעתו בשל "התנגדות מנכ"ל פלאפון להכרה בוועד העובדים וההסתה נגד ההסתדרות שעברה כל גבול, כולל התנכלות כלפי עובדים שרק רוצים להתאגד. זה מאבק סולידרי שצריך לאגד את כל ועדי העובדים בארץ, ואני בטוח שזה מה שיקרה עם הנהלת פלאפון תמשיך לסרב להכיר בוועד".

 

כפיר לא מאשר את האפשרות שיוכרז סכסוך עבודה גם בבזק עצמה, ואף יחלו בה צעדים ארגוניים נגד ההנהלה על מנת ללחוץ עליה להכיר בוועד בפלאפון. אך לדבריו, "בכל מקרה אם וכאשר יוכרז סכסוך עבודה בחברה - הלקוחות לא ייפגעו".

 

השביתה בפלאפון נכנסה היום ליומה ה-17, כאשר העיצומים מתקיימים במוקדי השירות הפרונטלי בשכונת תלפיות בירושלים, בפתח תקווה, בחדרה ובאום אל פחם, כמו גם בחטיבת ההנדסה, מערכות המידע, חלק ממטה החברה, המוקדים הטלפוניים בבאר שבע ובירושלים והמרכז הלוגיסטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עובדי פלאפון מפגינים. עובדי בזק מצטרפים
מומלצים