שתף קטע נבחר

חזון אליהו: כשהשיח' הירדני הגיע לרב של צפת

השיח' אחמד ארדוען מעמאן הגיע עם מסר של שלום לרב העיר צפת, שמואל אליהו - והפתיע את תלמידי ישיבת ההסדר בעיר כשהעביר שיעור וגילה בקיאות בתנ"ך. מפגשים מהסוג הדתי

זקני צפת לא חלמו לראות את המחזה הזה: הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת וראש ישיבת ההסדר בה - מטייל בנחת עם השיח' אחמד ארדוען, איש דת ירדני ידוע. המחזה הפך מופלא עוד יותר, כשהשיח' העביר שיעור לתלמידי הישיבה המופתעים, אודות הקוראן והתנ"ך.

 

כניסה מהירה לפייסבוק שלנו - כאן!

 

היוזמה למפגש המיוחד הגיעה דווקא מד"ר עומאר סלאם, מומחה לאסלאם מאוניברסיטת קליפורניה, שביקש לאפשר את השִׂיח בין השיח' מעמאן - דמות ידועה בממלכה הירדנית - לרב מצפת, שהתבטא בעבר נגד השכרת דירות לערבים בעיר. השיח' הירדני ביקש לייצר דיאלוג בין-דתי של שלום, ופרש את דעותיו המתונות, הדוגלות בזכותם של היהודים על ארץ ישראל, זאת על אף העובדה שהתבטאויות כאלו עלולות לעורר תגובות קשות במגזר שממנו הוא מגיע.

 

"בחוגים מוסלמיים מסוימים אומרים שהאסלאם והקוראן באו לבטל את התנ"ך, וזה לא נכון", הדגיש השיח', וקרא לחיות יחדיו בשלום על האדמה הזאת. הרב אליהו הוסיף, מצדו, כי הוא מקווה לראות פגישות רבות נוספות של שיח'ים ורבנים, שייצרו דיאלוג סביב התנ"ך. "כך נוכל לבסס קשרים שיובילו לשלום, ולא למלחמה". ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם למפגש המיוחד.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שמואל אליהו
צילום: אפי שריר
צילום: אורות
השיח' ארדוען
צילום: אורות
מומלצים