שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  7 החטאים של הזוגיות או מאילו גברים להתרחק

  החרמן, הקנאי, העצלן והגרגרן: אלו הם רק ארבעה מתוך שבעת הטיפוסים שלא יעשו לך טוב, ומומלץ לך שלא לצעוד איתם לעבר החופה

  רבים מאיתנו מכירים את שבעת החטאים הידועים לשמצה: תשוקה, קנאה, עצלנות, גרגרנות, חמדנות, כעס ויהירות. הם מופיעים באזכורים דתיים, בספרות וגם בקולנוע. מה שאולי חלקנו מתקשים להפנים, זה שהחטאים הללו הם נחלת הכלל, ואנו לוקים בהם במידה כזו או אחרת. ואולם, מה קורה כאשר החטא משתלט על האדם? כנראה שזה הזמן לברוח. קבלו שבעה טיפוסים של בחורים "חוטאים", שלא מומלץ לצעוד איתם לעבר החופה.

   

  1. חרמן שחבל על הזמן או הלוקה בחטא התשוקה

  התאוותן אוהב לשטוף את עיניו בבחורות טובות מראה ומבורכות שדיים, מפלרטט בלי סוף וכנראה שאוסף הפורנו שלו לא היה מבייש גם את יו הפנר. כאשר תאוות הבשרים שולטת בו כמו בבובה על חוטים, תחושת המצפוניות נדחקת הצדה לטובת תחושות מענגות יותר ומוסריות פחות. ולא, זה שמדובר בבגידה "פיזית" בלבד לא אומר שהיא פחות מכאיבה ללב.

   

   

  כמובן שלא צריך לצאת מפרופורציות: לא כל בחור בעל חשק מיני מפותח (ובכך מניתי 99% מאוכלוסיית המין הגברי) או עיניים שנודדות מדי פעם הצידה הוא בהכרח בחור חרמן שיבגוד בך בהזדמנות הראשונה. מצד שני, אם הוא עדיין לא יודע מה צבע העיניים שלך כי הוא תמיד עסוק בלבחון לעומק שני נכסים אחרים שלך, הייתי מניחה שזהו הזמן להגיד שלום ולא להתראות.

   

  2. הענק הירוק או הלוקה בחטא הקנאה

  אמנם קנאה היא רגש טבעי שבסך הכל אמור להחמיא לבת הזוג ולאותת לה שלבן הזוג שלה אכפת ממנה, אך קצרה היא הדרך מאותה קנאה "חיובית" ומתונה ועד אותו שטף של אובססיביות ורכושנות, שבאות לידי ביטוי בשאלות בלתי פוסקות על כל דקה פנויה ביום שלך, פיקוח על החברים שאת מאשרת בפייסבוק ובמקרים חמורים - אף פריצות לחשבון המייל ובדיקת הודעות הטקסט האישיות שלך.

   

  חטא הקנאה בנוי כמו חרב פיפיות בעלת חוד הרסני משני צדדיה: בצד שלו, הוא חי בעולם של חשדנות מתמדת וייאוש על כך שלעולם לא תהיי באמת "שלו". בצד שלך, את נשארת להתבוסס בשלולית של בלבול מהול באשמה על חוסר רגישותך. כך את מגיעה למצב שבו תחושות קנאה חסרות בסיס שולטות בהתנהלות הקשר שלכם, כאשר אולי האהבה עיוורת, אבל הקנאה מעוורת. אז נכון שאומרים שקנאת סופרים תרבה חכמה, אבל אני אומרת שקנאת אוהבים תרבה שברון לב.

   

  קשה לחיות עם גבר קנאי. מבחינתו הוא בחשדנות מתמדת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  קשה לחיות עם גבר קנאי. מבחינתו הוא בחשדנות מתמדת(צילום: shutterstock)

   

  3. סלופי ג'ו או הלוקה בחטא העצלנות

  עצלנות היא אויבה הסמוי של האהבה. אם בהתחלה הוא מחזר אחריך 24 שעות ביממה, מתקשר כל יום סתם כדי לשמוע את הקול שלך, ושולח לך הודעות טקסט שלא היו מביישות את הסרנדות של שייקספיר, עם הזמן כל אלו הופכים לזיכרון מעומעם שמתערפל עוד יותר מעקצוץ הזקן הלא מגולח שלו. מצד שני, זה לא שאת טורחת יותר מדי כדי להוריד שערות מהרגליים.

   

  הבעיה עם בחור הלוקה בחטא העצלנות, היא שגם בתחילת הקשר הוא לא עשה יותר מדי, כי מבחינתו - לא היית שווה את המאמץ. הוא איכשהו מעד אל תוך הזוגיות הזו, וכל עוד לא דורשים ממנו יותר מדי, הוא גם לא ינסה לצאת ממנה - מטעמי בטלנות ולא מטעמי אהבה. בן זוג עצל הוא קללה במסווה כי על פני השטח הוא לא עשה שום דבר רע, אבל חוסר המעש הזה הוא בדיוק מה שעולה לך על העצבים. הרי בינינו, זו לא רק הבטלנות אלא בעיקר האדישות וחוסר האכפתיות שמשתמעים מכך. אז יאללה, אל תתעצלי ותזרקי אותו כבר.

   

  עצלן הו בידי בם בם. זה חמוד אבל בטלן (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  עצלן הו בידי בם בם. זה חמוד אבל בטלן(צילום: shutterstock)

   

   

  4. זה שאינו יודע לשבוע או הלוקה בחטא הגרגרנות

  הכוונה כאן היא לגרגרנות במובן המטפורי. בן הזוג שלך רוצה "לבלוע" את העולם: לאכול במסעדות הגורמה הטובות ביותר, להשיג את הקידום הכי נחשק, לטפס עד לפסגת הר האוורסט ולקפוץ באנג'י ממגדל אייפל. כמובן שאמביציה והרחבת אופקים הן תכונות חיוביות ורצויות אצל בני זוג עתידיים, אבל הבעיה מתחילה כאשר השאפתנות הופכת ל"זללנות", והרצון לטעום הכל מהכל הופך אותך לנקודה קטנה ולא משמעותית בעולם ענק ומלא בדברים מרגשים ומופלאים הרבה יותר.

   

  הרי מי את בכלל בהשוואה לעדר של דוגמניות בגדי ים שרק מחכות לרגע שבו בן זוגך ישליך אותך הצידה ויחפש לעצמו את הכיבוש הבא? יצר הגרגרנות הופך לצונאמי שמטביע כל דבר העומד בדרכו, ולך אין חסינות במשחק ההישרדות הזה. בקיצור, כדאי שתיפטרי מהגרגרן החוצפן לפני שתישארי תקועה עם הפרעת אכילה.

   

  זהירות, הגרגרנות שלו עלולה לפגוע בך בעתיד (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  זהירות, הגרגרנות שלו עלולה לפגוע בך בעתיד(צילום: shutterstock)

   

   

  5. רודף הבצע או הלוקה בחטא החמדנות

  אמנם לחמדן שלך יהיו את הצעצועים הכי שווים: פנטהאוס מרהיב ביופיו, מכונית יוקרתית וארבעה כרטיסי פלטינום, אבל דווקא את הנכס הכי יקר שלו - בת זוגו - הוא לא ייקח בחשבון. אז נכון שהוא ישלם עליך בדייט הראשון וכנראה שגם בעשרה הבאים, ואולי הוא גם יזמין אותך לסופ"ש בקפריסין על חשבונו ויעניק לך במתנה תכשיטים יקרים, אבל מה כל אלו אם לא דרך מעודנת לקנות אותך? רודפי הבצע חושבים שגם אנשים הם כלי משחק ושלכל דבר ולכל אחת יש מחיר, ואת העוון הזה שום סכום שבעולם לא יוכל לתקן.

   

  6. בעל מכה בפוטנציה או הלוקה בחטא הכעס

  יש הרבה דברים מעצבנים בעולם, בין אם מדובר בעומס תנועה באיילון, חוב ענק ששכחת לשלם לביטוח לאומי או חיפוש חניה במרכז תל אביב, אבל זה לא אומר שאת צריכה להפוך לשק חבטות של אף אחד. במקרה הזה, החוטא שלך באמת יכול להיכנס לכלא על מעשיו ולא חסרים סיפורים על נשים מוכות ובני זוג אלימים שיאשרו זאת.

   

  גם אם המצב כרגע עוד לא הסלים לאלימות פיזית וכרגע את "רק" צריכה לספוג הערות פוגעניות וצעקות מאחורי דלתיים סגורות, זו בהחלט סיבה מספקת לעזוב וגם להגיש תלונה במשטרה על הדרך. בשורה התחתונה, אם הוא לא מצליח לנתב את האגרסיות שלו לשק האגרוף במכון והיא מתחילה לזלוג החוצה ולפגוע בך, זה הזמן לשלוף כרטיס אדום ולהוציא אותו מחוץ למשחק.

   

   

  7. הנרקיסיסט או הלוקה בחטא היהירות

  אחרון חביב הוא לא אחר מאשר השחצן המניאק או בקיצור: הנרקיסיסט. תחומי העניין של הפרח הגאוותן שלך לא מגוונים במיוחד, וממוקדים בעיקר בכל מה שסובב סביבו, החל ממה שכותבים עליו בפייסבוק וכלה באיך שהשיער שלו מתבדר ברוח. ושלא תעיזי לסטות מהנושא ולדבר על עצמך מדי פעם, כי לנרקיס שלך אין מספיק אהבה בשביל שניכם.

   

  הוא תמיד יבוא במקום הראשון ואת תצטרכי להסתפק במקום העשירי. מבחינתו, הוא כליל השלמות ואין בו כל דופי, לכן האצבע המאשימה תמיד תהיה מופנית אליך. כל מריבה או משבר בקשר יזקפו לרעתך, ואת זו שתמיד צריכה להתנצל ולהתרפס בתחינה בשביל לקבל רק עוד צ'אנס אחרון.

   

  לדעתי זוהי בעצם ההזדמנות שלך להסתלק, ואף אחד לא יאשים אותך אם תעקרי את השורשים שלו מהמקום על הדרך (וכן, זו היתה מטאפורה עדינה לכך שתבעטי לו בביצים). 

   

   

  בואו להיות חברים של ערוץ יחסים בפייסבוק  

   

   

  לעמוד הפייסבוק של הספר "תעתוע אפל" מאת דנה מויסון

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  התאוותן נותן לתאוות הבשרים לשלוט בו כמו בבובה על חוטים
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים