שתף קטע נבחר

ערבים הפגינו בלוד: "לא להתנחלויות בעיר"

לאחר תפילות יום השישי הפגינו מאות מערביי העיר נגד הגרעין התורני. "רוצים להביא לנו מתנחלים כדי לגרש את הערבים מלוד", אמר אחד ממארגני ההפגנה

מאות תושבים ערבים בלוד הפגינו בצהריים (יום ו') אחרי תפילות יום השישי נגד מה שהם מכנים "התיישבות המתנחלים בעיר והניסיונות לגרש את התושבים הערבים מאדמתם ומבתיהם". את ההפגנה אירגנה התנועה האיסלאמית יחד עם גופים פוליטיים וחברתיים נוספים. הערבים מוחים נגד הגרעין התורני בעיר.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet
 

ההפגנה החלה במסגד הגדול בעיר והמשיכה למרכז של לוד, שם המפגינים חסמו את הכביש וצעקו "אללה אכבר" ו"חמדי לאללה". כוחות משטרה ויס"מ ליוו את המפגינים, שהניפו את דגלי פלסטין, על-מנת לשמור על הסדר. המפגינים הניפו גם כרזות שעליהן נכתב "לא מפחדים" ו"לא למתנחלים".

 

מוכלס בורראל, אסיר ביטחוני ששוחרר בעסקת שליט, שהיה בין מארגני ההפגנה אמר ל-ynet: "אנחנו כאן כדי להילחם נגד הניסיונות להקמת התנחלויות פשיסטיות בעיר שלנו, שדרכן רוצים להביא לנו מתנחלים שמהווים סכנה. הם עושים הכול כדי לגרש את כל הערבים מלוד". הוא הוסיף: "המדיניות הזאת לא תרתיע אותנו. נמשיך להיאבק ולהגן על אדמותינו בלי להרים ידיים".

 

תושב לוד, שהשתתף בהפגנה, אמר: "לא נרשה לממשלת ישראל ולאף גוף אחר לגרש אותנו מהעיר שבה נולדנו. צריך להפסיק את האפליה והגזענות ולכבד אותנו, מבלי לנסות לגרש אותנו למען המתנחלים. אנחנו נמשיך להגן על כל מטר מאדמותינו, בלי פחדים, אפילו אם יהרגו אותנו".

 

הפעילה הפוליטית והחברתית מהא אלנקיב, שהשתתפה גם היא בהפגנה, אמרה כי מדובר בצעד ראשון. "היום התחלנו בהפגנה נגד התיישבות המתנחלים ואני מקווה שהדרישות שלנו יכובדו על-ידי הגורמים הרלוונטיים. אם לא - זה יכול לגרום לתוצאות קשות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה בלוד, היום
"לא למתנחלים". לוד, היום
צילום: דן לוסטמן
מומלצים