שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מאה שערים: קללות וטיטולים על מטיילים במדים
  חניכי הפנימייה הצבאית הדתית "אור עציון" הגיעו לסיור להכרת הציבור החרדי בשכונת מאה שערים - והותקפו על ידי חרדים בשקיות זבל ובקריאות "נאצים". מוקדם יותר הוזהרו החניכים שלא להגיע במדי צה"ל, כדי שלא "לגרום להתגרות"

  חיילים החוצה: תלמידי הפנימייה הצבאית של ישיבת בני עקיבא "אור עציון", שביקרו בשכונת מאה שערים בירושלים, ספגו קללות וטיטולים מסריחים מחרדים קיצוניים שהיו במקום. התלמידים, לבושים במדי צה"ל, היו בעיצומו של סיור להכרת הציבור החרדי, אך בשכונה המזוהה איתו ביותר לא אהבו את הרעיון.

   

  כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

  הסיפורים הכי חמים - בפייסבוק של ynet, וכל מה שיהודי - כאן

   

   

  כחלק מסיורי היכרות עם קבוצות שונות בחברה הישראלית, ביקרו ביום חמישי חניכי הפנימייה הצבאית בישיבת "חברון" היוקרתית בירושלים, וממנה עשו את דרכם לאחד האדמו"רים המתגורר במאה שערים. באחת מסמטאות השכונה החלו חרדים מקומיים לקרוא לעברם "נאצים, הסתלקו", ולהשליך עליהם שקיות זבל וטיטולים צואים. ב"אור עציון" סיפרו כי התלמידים המשיכו כמתוכנן לבית האדמו"ר, שם התקבלו בחמימות - אך הקיצוניים המשיכו לנסות להפריע להם גם במהלך הפגישה.

   

  הוזהרו שלא להגיע במדים לשכונה

  עד ראייה לאירוע סיפר לעיתונאי החרדי, יקי אדמקר, כי עוד לפני כניסת המבקרים לשכונה הם הוזהרו שלא להגיע אליה במדי צה"ל, משום שהדבר עלול לגרום להתגרות מצד התושבים. "זו תקופה רגישה שהחרדים נלחמים נגד גזירת הגיוס", הסביר האיש. הוא הוסיף כי לאחר התקרית התפתח ויכוח במקום אם נכון היה לקרוא לעברם "נאצים", שכן חלקם חובשי כיפות.

   

  המתפרעים ניסו להפריע גם למהלך הפגישה עם האדמו"ר (צילום: הרב מיכה קלצהנדלר) (צילום: הרב מיכה קלצהנדלר)
  המתפרעים ניסו להפריע גם למהלך הפגישה עם האדמו"ר(צילום: הרב מיכה קלצהנדלר)

   

  ראש ישיבת בני עקיבא "אור עציון" והפנימייה הצבאית-תורנית לפיקוד, הרב מיכה קלצהנדלר, התייחס לאירוע: "אנו מנחילים

  לתלמידינו את הערכים הנשגבים של תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל. אותה תורה אשר מצווה אותנו לכבד כל אדם באשר הוא אדם בכלל, וכל יהודי באשר הוא בפרט".

   

  "על שנאת חינם חרב כבר בית מקדש השני", אמר הרב, "ואנו, שנמצאים ב"ה כבר עמוק בתוך תהליך הגאולה לקראת בניינו של בית המקדש השלישי, לא מוכנים להרוס את מה שכבר נבנה עד עתה. ולכן אנו דווקא מרבים באהבת חינם, מעדיפים להיות מהנעלבים ואינם עולבים, ונעשה הכל שלא תהיה עוד מלחמת אחים. זו הסיבה העיקרית שתלמידינו בחרו שלא להגיב לקללות ולזבל שהושלך עליהם".

   

  הוא הדגיש כי " התלמידים לא ברחו, אלא המשיכו ללכת בגאון עם המדים כחייליו של יהושע בן-נון ודוד המלך, היודעים לשלב בצורה הנכונה והאמיתית ביותר את הספרא והסייפא".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לא אוהבים חיילים במדים. מאה שערים
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים