שתף קטע נבחר

שקד: לא לפנות בשבת; חסון: בנט קיצוני

מועמדת מס' 5 ברשימת הבית היהודי וחבר הכנסת שעזב את קדימה לטובת התנועה, התעמתו באולפן ynet על רקע הפינוי של מאחז עוז ציון. שקד הבהירה: "אנחנו מתנגדים לפגיעה בחיילי צה"ל". חסון: "תבחנו מי ברשימת הבית היהודי, קיצוניים"

הפינוי הסוער בסוף השבוע במאחז עוז ציון שבבנימין, הפך לעימות סוער באולפן ynet שאירח את איילת שקד – מקום 5 ברשימת הבית היהודי לכנסת – וח"כ יואל חסון (התנועה). "הניסיון של ציפי לבני לקושש קולות על חשבוננו הוא די פתטי", אמרה שקד בתחילת העימות שאותו הנחה אטילה שומפלבי. ח"כ חסון הגיב: "הרב ליאור, הרב שלכם, ראינו אותו יוצא תוך כדי מהומה עם הרכב שלו, אתם קשורים לזה".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet 

 

על הטענות בנוגע למעורבות הרבנים השיבה שקד: "ההחלטות אצלנו נלקחות על ידי פוליטיקאים, יש הרבה רבנים שאנו מתייעצים איתם. אני רואה בחומרה רבה שפוגעים בחיילי צה"ל". לאחר מכן הטיחה שקד בחסון: "אין לכם אג'נדה משלכם. תפסיק לנפנף סתם סיסמאות. את כל ההחלטות שלנו ניקח בסיעה. אני מתייעצת עם אנשים, בעלי וגם עם חבריי לסיעה. כולנו מאוד מעריכים את הרבנים".

 

שקד אמרה עוד כי "הכנסת החליטה שאם לא מדובר בפיקוח נפש, לא צריך לפנות מאחזים בשבת. החבר'ה התכוונו לעזוב במוצאי שבת. אנחנו מתנגדים באופן חריף לפגיעה בחיילי צה"ל, ואם היו מפנים אותם במוצאי שבת, הכול היה נגמר ברוגע. רצו לערב את הצבא בעניין הפוליטי".

 

עימות סוער על רקע הפינוי. שקד וחסון (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
עימות סוער על רקע הפינוי. שקד וחסון(צילום: ירון ברנר)

 

ח"כ חסון עמד בדבריו על הרשימה שמרכיבה את הבית היהודי. לדבריו, "בואו נדבר על המיתוג של הבית היהודי, זה המפד"ל. זה אנשים שנשלטים על ידי המרכז של המפד"ל. אותם רבנים שיצאו מאותו אירוע של יום שישי. אין לי בעיה עם אנשים שחושבים כמו איילת שקד, אני אומר יש הונאה. בנט זה לא דבר מרכזי, זה דבר קיצוני".

 

שקד השיבה: "אז שהבוחר יבחר בינינו לבין התנועה שלך. המפלגה שלי עם שורשים ופריימריז ולא אסופה של אנשים שהפסידו בפריימריז". חסון: "תבחנו מי ברשימה, יבינו שיש שם אנשים קיצוניים. בסוף אותם אנשים קיצוניים נמצאים גם ברשימת נתניהו". שקד: "אנחנו גאים ברשימה שלנו.

 אנשים נבחרים בבחירות פתוחות".

 

במהלך סוף השבוע, התעמתו מתנחלים עם כוחות ביטחון ומנעו את פינוי המאחז הבלתי חוקי, שהוקם בשטח צבאי סגור באזור בית אל. חמישה לוחמי משמר הגבול נפצעו קל וטופלו במקום. בנוסף, נוקבו צמיגיהם של שני כלי רכב של משמר הגבול. בניסיון הפינוי השתתפו עשרות אנשי ביטחון. לאחר העימות ועזיבת הכוחות, טענו גורמים בקרב המתנחלים כי הצליחו "להפעיל שרים שימנעו את הפינוי בגלל השבת".

 

זמן קצר לאחר צאת השבת, לקחו פעילי הימין את הציוד שהביאו עמם למקום והמשיכו למאחז הסמוך גבעת אסף, תחת אבטחה של כוחות הביטחון. לפנות בוקר, השלימו כוחות הביטחון את פינוי המאחז והרסו שוב את המבנים שבשטחו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איילת שקד באולפן ynet
צילום: ירון ברנר
ח"כ חסון באולפן ynet
צילום: ירון ברנר
מומלצים