שתף קטע נבחר

כאספקלריא מאירה: התיאטרון היהודי מקבל הכרה

אל הקאמרי, הבימה ובית לסין, הצטרף לאחרונה גם התיאטרון היהודי "אספקלריא" . התיאטרון, שקיבל הכרה כתיאטרון רפרטוארי, מאפשר לשחקניו לעלות על הבמה מבלי לוותר על חוקי ההלכה, ומקפיד להפריד בין שחקניות לשחקנים

13 שנים לאחר הקמתו, הכירה המועצה לתרבות בישראל בתיאטרון היהודי "אספקלריא" כתיאטרון רפרטוארי. מטרתו של התיאטרון, המפעיל גם בית ספר למשחק, להעלות מחזות מתוך עולם הערכים היהודי, ולאפשר לתלמידיו ולשחקניו ליצור ולעלות על במה, מבלי לעבור את גבולות ההלכה. השמירה על חוקי ההלכה, משמעה גם הפרדה בין צוות השחקנים לצוות השחקניות, כמו גם העלאת הצגות לנשים בלבד. 

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - בפייסבוק של ynet, וכל מה שיהודי - כאן

 

 

"זה באמת המקום היחיד שנתן לי מסגרת שבה הרגשתי מספיק בטוחה לעמוד על במה ולהוציא את השחקנית שבי. לא הייתי מסוגלת לעשות את זה במקום אחר", מספרת אורלי ויינשטיין, שחקנית בתיאטרון. "כבחורה דתייה, אני מאוד מקפידה על התוכן של הדברים שאני עושה, על הלבוש, על השפה. במקומות אחרים לא תמיד יש לך בחירה", היא אומרת.

  

"הייחודיות של 'אספקלריא', זה האומץ להתמודד עם תכנים שאולי נחשבים חתרניים או נועזים, ועם זאת לשמר את המסורת היהודית", מספר אסף ברזניצקי, שחקן בתיאטרון. "אנחנו רואים את עצמנו כבית, כחממה, שמטרתה להביא לידי ביטוי את העולם היהודי", אומר הרב חגי לובר, מייסד התיאטרון. "והעולם הזה לא מתחיל בשאלה אם אני מופיע ליד אישה, או לא מופיע ליד אישה, העולם הזה מתחיל בעובדה שיש כאן תוכן, יש כאן עולם שלם, יש חיים יהודיים".

 

ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם להכיר את התיאטרון היהודי-דתי הרפרטוארי הראשון.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
להביא לידי ביטוי את העולם היהודי. מתוך אחת ההצגות של "אספקלריא"
צילום: אורות
מומלצים