שתף קטע נבחר

מהומה בבר אילן: "ירקו לעבר ח"כ אחמד טיבי"

צפו: הבחירות מתקרבות והעימותים המילוליים מובילים להסלמה. בעימות עם ח"כ אריה אלדד קיללו סטודנטים את טיבי וקראו לעברו: "אתה רוצח ילדים". הוא הוברח מחדר צדדי. טיבי: "לא אירתע ואגיע לכל מקום, גם אם יהיו שם כהניסטים וגזענים"

22 יום לפני הבחירות, הרוחות מתלהטות: במהלך עימות באוניברסיטת בר אילן בין חבר הכנסת אחמד טיבי מרע"מ-תע"ל לבין חבר הכנסת אריה אלדד ממפלגת עוצמה ישראל, תקפו נוכחים את ח"כ טיבי. בין עדי ראייה למקרה עדיין חלוקות הדעות: סטודנטים ערבים שנכחו במפגש טענו שלפחות שלושה אנשים ירקו על הח"כ מרע"מ-תע"ל. מנגד, סטודנטים יהודים במקום מתעקשים שרק צעירה בת 16 ירקה עליו. למקום הגיעו שוטרים וכוחות אבטחה של האוניברסיטה. בתגובה לאירוע אמר ח"כ טיבי: "לא אחשוש ולא ארתע ואגיע לכל מקום, גם אם יהיו שם כהניסטים וגזענים. אשמיע את דבריי ואת דברי הציבור הערבי בראש מורם".

 

 

טיבי מוברח מחוץ לאולם שבו נערך העימות (צילום: נטלי תרשיש) (צילום: נטלי תרשיש)
טיבי מוברח מחוץ לאולם שבו נערך העימות(צילום: נטלי תרשיש)
 

עימות מכוער באוניברסיטה ()
עימות מכוער באוניברסיטה

האוניברסיטה: "מגנים את ההתנהגות המחפירה" ()
האוניברסיטה: "מגנים את ההתנהגות המחפירה"


המאבטחים הבריחו את טיבי מחדר צדדי כדי שלא ייפגע, לאחר שמוקדם יותר סטודנט ערבי ניסה ככל הנראה לתקוף סטודנט אחר והוצא מהאולם. כמה מהסטודנטים צעקו לעבר טיבי: "אתה רוצח ילדים, לך לעזה, לך לסוריה. שם תמצא מקום בשבילך".

 

סטודנטית מבר אילן העידה: "סטודנט ערבי הוצא מהאולם בכוח וצעקות רמות נשמעו באולם. בסופו של העימות צעירה שאינה סטודנטית ירקה לכיוונו של טיבי. כוחות אבטחה תפסו אותה ושוטר כתב לה תלונה". סטודנט אחר שנכח בעימות סיפר אף הוא כי בסופו ירקה לעבר טיבי נערה. "אני לא יודע אם היא פגעה בו או לא, אבל הייתה יריקה. המאבטחים של בר אילן תפסו אותה,

לקחו אותה הצידה ואז האולם התפנה". 

 

ח"כ אריה אלדד, יו"ר מפלגת "עוצמה לישראל", האשים את טיבי במהומה: "במהלך הדיון התלהטו הרוחות ורוב הסטודנטים לא יכלו לסבול כנראה את דרך הדיבור של ח"כ טיבי, שטען לבעלות על ארץ ישראל ושלל את זכותו של העם היהודי למדינה דמוקרטית. הובא לידיעתי כי אחת הסטודנטיות שפכה ככל הנראה מים על ח"כ טיבי ונעצרה על ידי אנשי האבטחה של האוניברסיטה. אם אכן כך היה אנו מצרים על גילויי האלימות משני הצדדים ומגנים כל ניסיון לפגוע בח"כ טיבי".

 

במקום נשמעו קריאות "מחבל" ובעקבות כך הבריחו אותו מאבטחים מחדר צדדי. מדוברות האוניברסיטה נמסר: "בר אילן מגנה בתוקף את ההתנהגות המחפירה של הנערה שירקה לעברו של ח"כ טיבי ומתנצלים בפניו. הצעירה אינה סטודנטית. המאבטחים שליוו את אלדד וטיבי ברדתם מהבמה השתלטו עליה ועיכבו אותה עד שהגיע שוטר לאולם".

 

יו"ר אגודת הסטודנטים, מתן בר נוי, הגיב למקרה שהתרחש בתום אירוע "מדברים בחירות" של האגודה: "אנו גאים בהנהלת האוניברסיטה שנאותה לקיים עימות נפיץ מסוג הזה. בבר אילן לומדים סטודנטים מכל המגזרים והקשת הפוליטית. אני מצרים ומגנים כל מקרה של אלימות, אך נמשיך ונעודד שיח דמוקרטי בין כותלי האוניברסיטה".

 

זה האירוע האלים השני כלפי ח"כים ערבים בימים האחרונים. ביום חמישי, בתום דיון בבית המשפט העליון בנוגע לפסילת חנין זועבי מהתמודדות לכנסת, התעמתו איתה פעילי ימין. היום קבע בית המשפט שזועבי תוכל להתמודד לכנסת.

 

בהכנת הכתבה השתתפו מורן אזולאי, גלעד מורג ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העימות בבר אילן
ח"כ אחמד טיבי
צילום: אביהו שפירא
צילום: אוריה תדמור
ח"כ אריה אלדד
צילום: אוריה תדמור
מומלצים