שתף קטע נבחר

הפיתוי, המכות באוטובוס - והאונס. מסלול המוות

במשטרת ניו דלהי התייחסו לאונס הקבוצתי של הסטודנטית בת ה-23 כאל עוד מקרה תקיפה מינית מתוך מאות. אלא שהם לא היו מוכנים לזעם הציבורי שיתפרץ. "הם פיתו אותה לעלות לאוטובוס, היכו את חברהּ במוט ברזל ואז עמדו בתור כדי לאנוס אותה במשך שעה". שחזור התקיפה ב"עיר האונס של הודו", שלב אחרי שלב

מתוך מאות מקרי תקיפה מינית שמדווחים בכל שנה, האונס הקבוצתי של סטודנטית לרפואה והכאתה במוטות ברזל עד שמתה בשבת האחרונה תפסו את הרשויות, המשטרה והפוליטיקאים בהודו במערומיהם. הסיבה: תגובתם האיטית ואוזלת ידם בטיפול במחלת מדינה - אלימות נגד נשים.

  

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

עוד חדשות בעולם:

2012 - שנה מדממת לעיתונאים. איפה הכי מסוכן?

אבודים: אמריקנית הָרָה ובעלה נעלמו באפגניסטן

 

ברגעים שקדמו לתקיפה המינית ב-16 בדצמבר, צעירה בת 23 ממעמד הביניים העירוני - שהוסמכה לא מזמן לפיזיותרפיסטית בבית חולים פרטי בניו דלהי - יצאה מבית קולנוע בעיר והלכה הביתה ברגל ביחד עם חברהּ, מהנדס תוכנה. כך עולה משחזור משטרתי של השתלשלות האירועים.

 

מכת מדינה. הפגנה בניו דלהי נגד אלימות נגד נשים (צילום: AP) (צילום: AP)
מכת מדינה. הפגנה בניו דלהי נגד אלימות נגד נשים(צילום: AP)

  

אוטובוס קו A הוא חלק מצי רכב בבעלות פרטית שמשמש ככלי תחבורה ציבורי ברחבי העיר שבה 16 מיליון תושבים וידועה כ"עיר האונס" של הודו. באותה שעה עשה קו אוטובוס זה את דרכו לעבר הסטודנטית והחבר שלה. המשטרה מסרה כי מוקדם יותר באותו יום הסיע האוטובוס תלמידי בית ספר, אבל עתה הוא היה ריק למעט חמישה גברים ונער, כולל נהג האוטובוס. רוב הגברים ברכב מתגוררים בשכונות העוני של העיר.

 

החבר חשד, אבל זה היה מאוחר מדי

אחד מהשישה, שכולם נאשמים כעת ברצח, פיתה את הזוג הצעיר לתוך האוטובוס והבטיח להוריד את הסטודנטית בביתה.

כך על פי המשטרה שהספיקה לגבות עדות ממיטת בית החולים של הנאנסת בטרם החמיר מצבה הרפואי.

 

כמה דקות בתוך הנסיעה באוטובוס, חברהּ של הסטודנטית בן ה-28 התחיל לחשוד שמשהו לא בסדר כשנהג האוטובוס סטה מנתיב הנסיעה המתוכנן והגברים נעלו את הדלת. אז הם לעגו לצעירה שיוצאת עם גבר בשעת לילה מאוחרת - דבר שגרם לחברהּ להתערב ולהצית התכתשות ראשונית.


"16 בדצמבר - יום שחור לחברה ההודית" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
"16 בדצמבר - יום שחור לחברה ההודית"(צילום: EPA)

 

התוקפים היכו את החבר במוט ברזל עד שאיבד את הכרתו. לאחר מכן פנו לעבר הצעירה שניסתה לבוא להגנת החבר שלה. המשטרה אמרה שהגברים הודו לאחר מעצרם כי עינו ואנסו את הסטודנטית "כדי ללמד אותה לקח".

 

עזב את ההגה וגרר את הצעירה מהצוואר לחלק האחורי

בשלב מסוים, נהג האוטובוס העביר את ההגה לאחד הגברים ואז גרר את האישה מצווארה לחלק האחורי של הרכב ורכן מעליה. חמשת הגברים האחרים עמדו בתור לאנוס אותה והמשיכו להסיע את האוטובוס ברחובות העמוסים של עיר הבירה ההודית.

 

הסטודנטית נאנסה במשך כשעה בטרם הגברים החדירו לאיבר מינה מוט ברזל וגרמו לה לפציעות פנימיות קשות. לאחר מכן השליכו אותה ואת חברה לצד הכביש במרחק של 8 קילומטרים מהמקום שבו עלו על האוטובוס.


 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

  

הזוג שהותקף, שנשדד מבגדיו ומחפציו, נמצא חצי עירום, מדמם וחסר הכרה מאוחר יותר באותו לילה על ידי עובר אורח שהזעיק את המשטרה.

 

בשנה שעברה, בהודו דיווחו על אונס אשה על 20 דקות בממוצע. רק 26 אחוזים ממקרי התקיפה המינית הסתיימו בהרשעות. כך על פי נתוני המשרד הלאומי לנתוני פשיעה, שרשם 24,206 מקרי אונס ב-2011 - עלייה משמעותית מהמספר שנרשם שנה קודם לכן, 22,141.

 

הייתה מודל לחיקוי לשני אחיה הקטנים

בתחילה, הרשויות בהודו התייחסו לאונס הקבוצתי כעוד פשע אחד מני רבים ולא היו מוכנות לתגובה הציבורית הנזעמת שהובילה לעימותים אלימים בין מפגינים לבין המשטרה בסמוך לבניין הממשלה בניו דלהי.

 

הצעירה שנאנסה, שזהותה שמורה בידי המשטרה, מסרה עדות ממיטת בית החולים שבו אושפזה. אחרי שעברה כמה ניתוחים החמיר מצבה במהירות. עשרה ימים לאחר התקיפה היא הוטסה לטיפול רפואי אצל מומחים בבית חולים בסינגפור ומצאה את מותה כעבור יומיים. גופתה הושבה בטיסה לניו דלהי ונשרפה בטקס אשכבה פרטי.

  

אלפים הדליקו נרות לזכר הנאנסת שמתה. ניו דלהי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אלפים הדליקו נרות לזכר הנאנסת שמתה. ניו דלהי(צילום: AFP)

 

בני משפחתה של הנאנסת המתה שליוו אותה לסינגפור וממנה סירבו לשוחח עם התקשורת, אולם קרוביה אמר לעיתון "טיימס אוף אינדיה" שהיא הייתה דמות לחיקוי עבור שני אחיה הקטנים.

 

בניגוד לרוב המשפחות ההודיות המסורתיות ששולחות את בניהן לאוניברסיטאות ומכללות פרטיות ויקרות, הוריה של הנאנסת תלו בה את כל תקוותם ולקחו הלוואות כדי לממן את לימודיה. היא נולדה וגדלה בשכונת מעמד ביניים בדלהי אחרי שמשפחתה עברה לעיר לפני יותר מ-20 שנה מהמדינה הצפונית אוטר פראדש.

 

4 מהנאשמים מתגוררים בשכונת עוני צפופה

חברה של הנאנסת הקליט את עדותו לבית המשפט כמה ימים לאחר התקיפה וסייע למשטרה לזהות את ששת הנאשמים שנעצרו. הוא עצמו עזב בשבת האחרונה לאוטר פראדש ועל פי התקשורת המקומית לא נכח בהלוויית חברתו המתה.

 

ארבעה מהנאשמים ברצח מתגוררים בשכונת עוני צפופה שנמצאת במרחק של 17 קילומטרים מבית הנאנסת בדרום-מערב ניו דלהי. בתוך שכונת העוני - שבה חיים כ-1,200 בני אדם שחלקם חיים לפרנסתם כנהגי ריקשה או מוכרי תה - רבים מהתושבים דרשו עונש מוות לנאשמים באונס וברצת הסטודנטית.

 

"התקרית באמת זעזעה את כולנו. אני לא יודע איך אצליח לרשום את ילדיי לבית ספר. התקרית עשה מוניטין רע למקום הזה", אמרה פוג'ה קומרי, שכנתו של אחד מששת הנאשמים. גיריג'ה שנקר, סטודנט מקומי, אמר: "ראשינו מורכנים מבושה בגלל המעשה האכזרי של הגברים האלה. הם חייבים לקבל מה שמגיע להם".


 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

  

הבית של אחד הנאשמים נעול והשכנים אמרו שמשפחתו עזבה את העיר כדי להימלט מהבושה והזעם הציבורי. מינה, אחת השכנות, בת 45, סיפרה שהיא רצתה להצטרף להפגנות שפרצו בעקבות האונס, אבל הייתה מפוחדת. "לעולם לא תוכל לדעת מתי עשויה כנופייה לתקוף את שכונת העוני הזאת ואת הבתים שלנו. אבל אנחנו רוצים לומר שאנחנו זועמים כמו כל המדינה. אנחנו רוצים שיתלו אותם", היא אמרה.

 

שניים מששת הנאשמים מגיעים במקור מחוץ לניו דלהי, כך על פי הודעת המשטרה. אחד נשוי עם ילדים ונעצר בכפר הולדתו במדינת ביהאר בעוד האחר, קטין בגילו, ברח מביתו ההרוס באוטר פראדש.

 

בהודו רוצחים מורשעים נידונים לעונש מוות בתלייה, למעט מקרה של תוקפים מינית מתחת לגיל 18.


פורסם לראשונה 01/01/2013 00:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
"הורי הנאנסת לקחו הלוואות כדי לממן את לימודיה". תלמידת בית ספר בניו דלהי
צילום: רויטרס
צילום: AP
תגובה איטית של המשטרה והרשויות. שוטרות הודיות בניו דלהי
צילום: AP
מומלצים