שתף קטע נבחר

ביקורת בליכוד: "כמה משלמים לפינקלשטיין?"

ישיבת ועדת הכספים של מפלגת השלטון פוצצה בשל טענות לחוסר שקיפות. מתוך תקציב של 36 מיליון שקל, לא נמסר פירוט על 14.5 מיליון שקל. "יש חור שחור בתקציב הבחירות", אומרים חברים בוועדה. "כל מיליון שמעבירים להסברה מוריד לנו מנדט בשבוע"

איבוד המנדטים בסקרים וטעויות בקמפיין מביאים את המתח במפלגת השלטון לשיא: ישיבה סוערת של ועדת הכספים של הליכוד התפוצצה בזעם בעקבות טענות קשות בנוגע לחוסר שקיפות בתקציב ולחלוקת כספים מעוותת. חברי ועדה נטשו בכעס את הישיבה וטענו: "לא מוכנים להגיד כמה משלמים לארתור פינקלשטיין".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

הישיבה התקיימה שלשום בערב במצודת זאב בתל-אביב. ועדת הכספים של הליכוד התכנסה כדי לאשר את תקציב הבחירות בסך 36 מיליון שקלים (ללא תקציב הבחירות של ישראל ביתנו - י"ק). ההערכה היא כי התקציב המשותף יגיע לכ-50 מיליון שקל. הוועדה כוללת חברי כנסת של הליכוד, ראשי רשויות ופעילים מרכזיים.

 

חבר ועדה בכיר ביקש פירוט על תקציב העתק של הליכוד בבחירות וקיבל תשובה חלקית. מתוך תקציב של 36 מיליון נמסר פירוט על 21.5 מיליון שקל בלבד: 5 מיליון למדיה אינטרנטית, 3 מיליון לאולפנים (צילום תשדירים), 5 מיליון לשלטי חוצות, 2 מיליון לחומר מודפס, 4.5 מיליון לפעילות השטח, 2 מיליון להנהלת מטה הבחירות (משכורות). בנוגע ל-14.5 מיליון הנוספים לא נמסר פירוט. לשאלת חברי הוועדה על הוצאות השכר של היועצים האסטרטגיים ושל היועץ האמריקני ארתור פינקלשטיין סירבו בליכוד למסור פרטים.

 

"יש חור שחור בתקציב הבחירות שלנו", סינן בכעס אחד מחברי הוועדה והוסיף בציניות: "אולי החור השחור הזה נועד להסתיר כמה משלמים לארתור פינקלשטיין, שיושב באמריקה ומבטיח לנו 45 מנדטים".

 

"כל מיליון מוריד לנו מנדט"

בישיבה נמתחה ביקורת חריפה על חוסר השקיפות בהצגת תקציב הבחירות ובחלוקת כספים הפוגעת, לטענת כמה מחברי הוועדה, בסניפים ובפעילי השטח. "יש חלוקת כספים מעוותת והעברת מיליוני שקלים למערך ההסברה והאינטרנט על חשבון השטח והסניפים", אמר אחד החברים במהלך הישיבה. "אפשר לחשוב איך נראית ההסברה שלנו. כל מיליון שמעבירים להסברה מוריד לנו מנדט בשבוע".

 

חבר נוסף טען במהלך הישיבה כי הליכוד החליט לכנס את חברי הוועדה "כדי להשתמש בנו כמו חותמת גומי", כלשונו. "כל ההתנהלות באישור התקציב היא שערורייה. לא שיתפו אותנו ולא הסכימו לתת לנו מידע. שתו לנו את התקציב של המערך הארגוני, של הסניפים ושל הפעילים לטובת ההסברה והאסטרטגים. לא העבירו כספים להפעלת הסניפים לעומת תקציבי ענק לפרסום ולהסברה שלא מועילים עד היום".

 

עם זאת, מבקר הפנים של הליכוד יהושע הזנפרץ טען במהלך הישיבה כי מנהלת הליכוד ומטה הבחירות אינם חייבים לפרט את תקציב הבחירות של הליכוד. "זו פארסה מה שקורה כאן", מחה הזנפרץ. "חברי הוועדה צריכים לאשר את מסגרת הפרטים ואינם חייבים לקבל פירוט מלא. לחברי ועדת הכספים אין סמכות לקבוע על מה להוציא את הכספים". מהליכוד נמסר בתגובה: "ביום שני בערב התקיימה ישיבת תקציב ראשונה. צפויות ישיבות נוספות בזמן הקרוב, וטרם התקבלה החלטה על תקציב הליכוד בבחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
פינקלשטיין
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים