שתף קטע נבחר

הליכוד עונה: שרית חדד הובאה כדי להעלות המורל

במפלגת השלטון השיבו לעתירה: "הופעת הזמרת לא עברה על חוק הבחירות, לא הובאה כדי למשוך קהל". ועוד בוועדה: נפתלי בנט מבקש מפייסבוק לחשוף מי עומד מאחורי מודעות נגדו

"מדובר באירוע סגור של המפלגה ולא בכזה שנועד למשוך את הציבור הרחב. לפיכך, לא מדובר בעבירה על חוק הבחירות". כך טוענת מפלגת הליכוד-ביתנו בתגובה לעתירת 'יש עתיד' לוועדת הבחירות המרכזית, ולפיה הופעתה של שרית חדד בכנס הליכוד הייתה בניגוד לחוק הקובע כי אין לעשות תעמולה באמצעות אמנים.

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

  

חדד הופיעה בכנס שנערך בבנייני האומה בירושלים ושרה שני שירים, ועליהם קיבלה על פי הפרסום ב"ידיעות אחרונות" כ-80 אלף שקל. המהלך גרם לביקורת נרחבת על הליכוד-ביתנו, ששיאה תלונה של יש עתיד לוועדת הבחירות המרכזית בראשות השופט אליקים רובינשטיין. באחרונה הגישה המפלגה את תגובתה, ובה היא דוחה על הסף את טענת מפלגתו של יאיר לפיד.

 

עוד בחדשות ynet:

 

"ההחלטה להזמין את הזמרת לאירוע התקבלה לאחר שההזמנות הודפסו וסמוך לפני האירוע", טוענים בתגובה עורכי הדין יואב מני ואבי הלוי. "ההשתתפות של חדד לא הייתה ידועה לבאי הכנס ולא לאמצעי התקשורת, כך שמטרתה לא הייתה למשוך קהל אלא להפיח חיים ושמחה באירוע מפלגתי פנימי. מטרת האירוע הייתה להמריץ את הפעילים לקראת האתגרים הניצבים בפניהם, להעלות את המורל ואת רוח הצוות וללכד את השורות".

 

בתלונתם של אנשי "יש עתיד" נכתב כי בליכוד התעלמו מהנחייה של מבקר המדינה להימנע מצירוף שרית חדד להופעה, אולם במפלגת השלטון דחו את הטענה. לטענתם, תשובתו של המבקר לא הייתה התנגדות להופעה ובמשרדו לא הביעו את דעתם לגבי אי חוקיות ההופעה. בליכוד מפנים את ועדת הבחירות להופעה שערכה הזמרת אפרת גוש בכינוס מפלגת העבודה, וכן להופעות של האומנים אבטיפוס, רונה קינן ורננה רז באירוע של מפלגת מרצ. בנוסף, בליכוד מציינים כי בבחירות הקודמות, דנה אינטרנשיונל הופיעה בכינוס שערכה ציפי לבני, אז במפלגת קדימה.

 

בנט נגד הפייסבוק

מפלגת הבית היהודי פנתה הבוקר (ד') לוועדת הבחירות המרכזית והתלוננה נגד הליכוד-ביתנו ופייסבוק, בדרישה למנוע הצגת מודעות שלא נושאות סימני זיהוי של האדם שפרסם אותן כפי שמחייב החוק. באמצעות עורך הדין אלי שמואליאן דרשה המפלגה מפייסבוק לחשוף בפני יו"ר הוועדה את הפרטים שעוסקים בזהות מזמין המודעות. בנוסף, הבית היהודי דורשת מוועדת הבחירות לבדוק אם אכן עמדה הליכוד ביתנו מאחורי המודעות האנונימיות נגד בנט ולהטיל עליה הוצאות.

 

המודעה נגד בנט. מי פרסם? ()
המודעה נגד בנט. מי פרסם?

 

המודעות, כך לטענת הבית היהודי, פורסמו ללא פרטי זיהוי, ובמפלגה מעריכים כי הליכוד-ביתנו עומדת מאחורי

 המודעות. כזכור, בעבר פרסמה מפלגת הליכוד-ביתנו מודעות אנונימיות נגד בנט, ולאחר מכן התגלה כי הם עמדו מאחורי המודעות. יו"ר וועדת הבחירות, אליקים רובינשטיין, קבע כי מפלגת הליכוד אכן עמדה מאחורי המודעות והטיל עליה לפצות את רשימת הבית היהודי ב-1,000 שקל.

 

הבית היהודי מסתמכת על סעיף לחוק שקובע כי המודעה "תישא את שמו ומענו של האדם האחראי להזמנתה, ואם פעל אותו אדם מטעם סיעה, רשימת מועמדים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי זמיר
חדד ונתניהו. הופעה קצרה
צילום: יוסי זמיר
מומלצים