שתף קטע נבחר

ליברמן: יחימוביץ' מייצגת את מדינת צפון תל-אביב

בכנס בחירות בקיבוץ שפיים תקף מספר 2 בליכוד-ביתנו את מנהיגת העבודה: "אין שום קשר בינה לבין טבנקין, גלילי וברל כצנלסון". הוא לא מודאג מהסקרים: "נקבל יותר מ-40 מנדטים". על כתב האישום המתוקן נגדו: "כל העדויות תומכות בגרסתי"

מנהיג ישראל ביתנו עשוי להוביל בעתיד את המפלגה שבראשה עמדו בין היתר מנחם בגין, יצחק שמיר ואריאל שרון - ובינתיים הוא טוען כי אין קשר בין מנהיגיה של מפלגת העבודה ההיסטורית לבין מספר 1 הנוכחית. "בין טבנקין, גלילי וברל כצנלסון לבין שלי יחימוביץ' אין שום קשר", אמר מספר 2 של הליכוד-ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, בכנס בחירות בקיבוץ שפיים.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

  

ליברמן המשיך ותקף בחריפות את יחימוביץ' וטען כי מנהיגת העבודה "לא מייצגת את הפריפריה. היא מייצגת את מדינת צפון תל-אביב. מבחינת יחימוביץ' המדינה היא בין כפר שמריהו לצפון תל-אביב".

ח"כ קירשנבאום וח"כ אהרונוביץ' בכנס הבחירות עם יו"ר המפלגה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ח"כ קירשנבאום וח"כ אהרונוביץ' בכנס הבחירות עם יו"ר המפלגה(צילום: עידו ארז)
 

סגנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בליכוד-ביתנו לא מודאג מהסקרים שמראים ירידה הדרגתית במספר המנדטים שמקבלת המפלגה. הוא הציג סקר פנימי שקיבל מהסוקר יוסי ואדנה. "בסקר הפנימי שלנו אנחנו מקבלים 37-38 מנדטים, בפועל נקבל יותר מ-40 מנדטים", אמר ליברמן והזהיר מהיום שאחרי 22 בינואר: "אם לא נקבל לפחות 45 מנדטים, יסחטו אותנו. כולם רוצים להיות בממשלה, אבל חייבים שנקבל לפחות 45 מנדטים כדי שלא יסחטו את מפלגת השלטון".

 

שר החוץ לשעבר התייחס גם לכתב האישום המתוקן נגדו: "קיבלתי את כל חומר הראיות, קיבלתי את כל העדויות - וכל העדויות סותרות את העדות שניתנה נגדי. כל העדויות ב-100 אחוז תומכות בגרסתי, אז אני רגוע".

 

דבריו של ליברמן מצטרפים לביקורת שהטיחו ביחימוביץ' בליכוד-ביתנו לאחר שהציגה תוכנית כלכלית חלופית. היא הזהירה מפני הקיצוצים שתשית הממשלה הבאה אם נתניהו יעמוד בראשה, שיכללו את ביטול חוק חינוך חינם לבני 4-3, העלאת שכר הלימוד במוסדות להשכלה גבוהה ב-50%, קיצוץ של 20% בסל התרופות לשנת 2013, קיצוץ של 20% בתקציב מערך הכבאות, וקיצוץ של 25% בתקציב שיועד לצמיחת מערך הרווחה, ובין היתר יכלול קיצוץ בתקציב מרכזי חירום לנוער, בתי אבות והוסטלים.

 

שר החינוך גדעון סער כינה את הטענות "חסרות שחר". בתגובה לא נכתב אם יהיו או לא יהיו קיצוצים. "יחימוביץ', שממציאה לציבור כל יום סכומים דמיוניים חדשים שהיא כאילו תחלק לו ואף פעם לא מסבירה על חשבון מה הם יבואו, המציאה היום בדיה חדשה לגבי הקיצוץ שלכאורה צפוי בתקציב", נמסר ממטה ההסברה של הליכוד-ביתנו, "אנחנו מבהירים חד משמעית כי הנתונים שהציגה היום יחימוביץ' שקריים לחלוטין ונועדו להטעות את הציבור". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. "צריך 45 מנדטים כדי שלא יסחטו אותנו"
צילום: עידו ארז
מומלצים