שתף קטע נבחר

ש"ס נגד ליברמן ויאיר שמיר: "מלכוד ביתנו"

בביטאון התנועה יוצאים נגד "ליבריהו": "מוזר לנפנף מחד בברית הזוגיות ובנישואים אזרחיים ומצד שני לג'נגל זמרירים על העם היהודי". הם תקפו בחריפות את יאיר שמיר, שאינו דומה לאביו "שלא הסכים להגיש לרודפיו את הלח"י השנייה"

אחרי מתקפת "הרוסים והלבנים" וההתנצלות שבאה בעקבותיה, ממשיכה ש"ס לתקוף את אביגדור ליברמן. הפעם, בביטאון המפלגה משיבים הבוקר (יום ה') אש לשר שהציע לאריאל אטיאס את תיק התיירות, וכותבים כי "קשה שלא להעריך את עמידתו הגאה שלו, של אביו, סבו, אשתו ובנותיו, על יהדותם הנכונה מקישינב ועד הנה. השאלה היא אם הללו ינהלו את הצביון היהודי בביתנו, או שהנסיך שמיר יאיר עם סופה ופאינה. יש מקום רציני לחשש כזה, בפרט אם בג"ץ ישלח את ליברמן לטרטורי תיירות פנים אינסופיים, כמו שרק הוא יודע".

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

כוונת המשורר ברורה - עקיצה מפורשת הנוגעת להליך המשפטי שבפניו עומד שר החוץ לשעבר. שורה זו מתכתבת עם דבריו של ליברמן שפורסמו לאחרונה, ולפיהם "אריאל אטיאס יכול להיות שר תיירות טוב, הוא ייהנה לטייל בעולם".

  

ב"יום ליום", שופרה הרשמי של ש"ס, התכנים מפוקחים אישית על ידי צבי חקק, עוזרו האישי של הרב עובדיה יוסף, המוגדר "ראש הוועדה הרוחנית". במאמר של הרב משה שפיר, אחד מעורכי הביטאון, הוא מכנה את מפלגת השלטון "מלכוד ביתנו" ותוקף את קמפיין הסיעה לכנסת.

 

"'כשנתניהו מדבר, העולם מקשיב'. ככה טוענים במלכוד ביתנו", כותב שפיר. "ובכן, הבה נקשיב לו גם אנחנו, כשהוא רוצה הוא רציני. גם כשהוא מזגזג. כדאי לעקוב". שפיר מספר על פסוקי התנ"ך שציטט נתניהו לאחרונה בעצרת האו"ם ועוקץ: "השאלה המציקה היא אם האיש יישאר עקבי למילותיו שלו? בימים אלו שבהם ברית הזוגיות של משפחת ליבריהו כה אמיצה, אי אפשר לדעת מה יילד יום. זה קצת מוזר לנפנף מחד בברית הזוגיות ולהבטיח נישואים אזרחיים לכל דורש, ומצד שני לג'נגל זמרירים על העם היהודי והקשר הנצחי בן 4,000 השנים".

 

הוא הביע חשש "שהתוכנית אינה אלא דריסת הדת, ריסוק עולם התורה וחוקיה, חוסר חמלה לחלשים והתעלמות משכבות המצוקה. בזה גם המפא"יניקים, הבריטים, הטורקים והצלבנים או צאלח א-דין לפניכם היו טובים יותר".

 

מאמר המערכת שקיבל את אישור בית הרב תוקף גם את יאיר שמיר, מספר 4 בליכוד-ביתנו ובנו של ראש הממשלה לשעבר. "גדעון סער עסוק בשלו או שותק בחכמה. ליברמן יושב בחושך, ובינתיים שמיר יאיר אור על תוכניותיהם, וכה הוא מלהג בימים אלו, כי 'אם ש"ס תהיה שותפה בקואליציה ותהיה מוכנה להיפרד מכמה פרות שמנות, אני מניח שנצליח לגרום לשינוי לטובת כלל הציבור בישראל'. יאיר שמיר אולי למד בבית שהפוליטיקה היא פרה חולבת. לפיכך הוא ממליץ לנו להיפרד מכמה פרות שמנות כדבריו. הוא שוכח שאצלנו הפוליטיקה אינה סידור עבודה למאן-דהוא, היא רק כלי להשגת זכות הקיום הבסיסית המגיעה לנו".

 

גם יצחק שמיר שנפטר לאחרונה ואפילו מפקד הלח"י אברהם (יאיר) שטרן משמשים כלי ניגוח מול הבן הפוליטיקאי: "ועוד דבר יאיר. בטח אתה זוכר על שם מי נקראת, ואת הימים שאבא היה באריתריאה. אביך המנוח היה גאה בכל אלה וראה בכך מלחמה על זכויות היהדות. לכן הוא לא הסכים להגיש לרודפיו את הלח"י השנייה גם במחיר חייו. הוא היה גאה ביהדותו ולבטח היה מתבייש אילו בנו היה מכנה זאת כאמצעי לחליבת פרות שמנות".

  

בש"ס כמו בש"ס לא שוכחים לעורר את השד העדתי: "במפלגתך אין כמעט נציגים מזרחיים, ניערתם אותם ופספסתם אפילו את כחלון ההזדמנויות שהיה לכם. במקום להעלות באוב את דוד לוי מעמק בית שאן, תוכלו פשוט להצטייד במזוזה של המדינה ולעשות זאת אמיתי וטוב יותר. גם אבא המנוח היה ממליץ על ההעדפה הזו. אתה יודע למה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר שמיר. "עם סופה ופאינה"
צילום: גיל יוחנן
ליברמן. מלכוד ביתנו
צילום: AP
מומלצים