שתף קטע נבחר

אגף התנועה: "לא דפקנו על 99 דלתות, זו הקלה"

הירידה החדה במספר התאונות ב-2012 חסכה צער עמוק לעשרות משפחות בישראל. "כשמוסרים הודעה אי אפשר להיות מנותק. זו הקלה שלא היינו צריכים לדפוק על עוד דלתות"

צרחות, צעקות, בכי והלם - אותן תגובות שמתלוות לבשורות האיוב בנוגע להרוגי תאונות דרכים - נחסכו השנה באופן ניכר מאנשי מדור הנפגעים באגף התנועה הארצי. "ל-99 משפחות לא דפקנו על דלת הבית כדי לבשר על מות יקירם", אמר ל-ynet סגן מדור נפגעים באגף התנועה, רפ"ק בכור נעים. זאת בעקבות הירידה במספר ההרוגים בשנת 2012 לעומת 2011.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

על פי נתוני אגף התנועה, שנת 2012 הסתיימה עם 299 הרוגים, המספר הנמוך ביותר בשנים האחרונות. לשם השוואה, ב-2011 נהרגו 398 בני אדם. שליש מההרוגים השנה - 98 מהקורבנות - הם הולכי רגל. 37 נהגו ברכב דו גלגלי ו-14 היו רוכבי אופניים. השאר הם נהגים ונוסעים בכלי רכב. 167 מההרוגים נהרגו בכבישים בינעירוניים ו-132 בכבישים עירוניים.

 

ירידה נוספת נרשמה במספר התאונות בכלל. בשנת 2012 אירעו 24,076 תאונות, ירידה של 15 אחוז לעומת שנת 2011, שבה אירעו 28,398 תאונות דרכים.

 

מתוקף תפקידו של רפ"ק נעים גם כקצין הנפגעים במחוז מרכז ותל אביב, הוא סיפר: "בכל מקרה מוות בתאונה אנחנו קציני הנפגעים מגיעים למשפחות  לבשר את הבשורה המרה. עלינו לאתר את הקרובים של ההרוג, ולבחור למי להודיע. אף פעם לא מודיעים בטלפון, רק בשיחה פנים אל פנים, כשאנחנו מלווים בעובדת סוציאלית ונציג מהרשות". 

 

תגובותיהם של קרובי המשפחה מותירות חותם גם על אנשיו של נעים. "התגובות נעות מהלם ואלם עד צרחות וצעקות, בכי היסטרי. יש מקרים גם של חוסר אמון וסירוב להאמין שזה קרה. בכל מקרה של מסירת הודעה, אי אפשר להיות מנותק. בכל מקרה חושבים על הילדים שלך, על ההורים והמשפחה". לפיכך, לדבריו, "זו הקלה עבורנו שלא היינו צריכים לדפוק על 99 דלתות. פחות עומס נפשי. נקווה שהירידה במספר ההרוגים תימשך".

 

באגף התנועה מסבירים כי הירידה במספר התאונות נעוצה במדיניות של מפקד אגף התנועה, ניצב ברונו שטיין, להתמקד בכבישים האדומים, בעבירות המסכנות חיים, באוכלוסיות הפגיעות ובהסברה ואכיפה במגזר הלא יהודי בשיתוף הרשויות.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כמאה תאונות פחות
צילום: נמרוד גליקמן
מפקד אגף התנועה, ניצב שטיין
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: עמית מגל
בכור נעים. פחות בשורות איוב
צילום: עמית מגל
מומלצים