שתף קטע נבחר

חלב עמיד נטול לקטוז

  (צילום: שון קרייטל) (צילום: שון קרייטל)

 

מחלבות רמת הגולן משיקה מוצר חדש בסדרת חלב הרים טהור: "חלב הרים טהור נטול לקטוז". החלב המיוחד פותח עבור אותם אנשים הסובלים מתופעה של אי סבילות ללקטוז ושרוצים להינות משתיית חלב ללא הגבלה והוא מציג, לראשונה בישראל, חלב שאינו מכיל לקטוז כלל (בניגוד לחלב "דל לקטוז", הנמכר בישראל עד כה) חלב נטול לקטוז של מחלבות רמת הגולן הינו פיתוח של תהליך טכנולוגי מתקדם הכולל פעולת פירוק ממושכת של הלקטוז, עם גמר הפעולה מועבר החלב להמשך התהליך בו הוא עובר חימום מהיר בטמפ' גבוהה, קירור מהיר ומילוי באריזה אספטית.תהליך החימום עוצר את פעילותו של אנזים הלקטאז, כך שהוא איננו ממשיך לפעול במוצר לאחר אריזתו.תהליך ייצור זה מאפשר את עמידותו של המוצר ללא צורך בקירור וכל זאת ללא צורך בהוספת חומרים משמרים.כמו כן, בתהליך זה נשמרים ערכיו התזונתיים של החלב וכן גם טעמו.

טעמו המתקתק של החלב הינו תוצאת פירוק מולקולת הלקטוז לשתי מולקולות של חד-סוכר, הנותנות תחושת מתיקות ללא שינוי הערך הקלורי. צבע החלב מתכהה לאורך חיי המדף ומקבל גוון כתמתם, אך אין הדבר פוגע באיכותו של המוצר. שינוי צבע זה נוצר בעקבות תהליכי השחמה לא אנזימתית (תגובת מייארד) המתרחשים בחלב בעוצמה רבה יותר, כיון שבחלב נטול לקטוז יש פי 2 מולקולות של סוכר לעומת חלב רגיל.

 

חלב הרים טהור הינו 100% טבעי וללא חומר משמר (למעט חלב עמיד 1% שומן שבו אין חומר משמר אך מוסיפים לו ויטמינים בהתאם להנחיות משרד הבריאות).טעמו של החלב משתבח כשהוא מצונן. עם זאת, הטיפול הטרמי מאפשר את עמידותו של החלב ללא צורך בקירור או חומרים משמרים תוך שמירה על טעמו וערכיו התזונתיים.

 

  • כמה: 10.50-11.50 שקלים
  • איפה: להשיג ברשתות השיווק, בחנויות הקמעונאיות ובחנויות הטבע במארז של ליטר

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שון קרייטל
חלב נטול לקטוז
צילום: שון קרייטל
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים