שתף קטע נבחר

אחרי שיזם את המהלך: נתניהו מעכב בנייה ב-E1

נתניהו הכריז על בנייה למרות הזעם הבינלאומי, אבל עכשיו הוא מעכב את התוכנית לבנות בשטח שבין ירושלים למעלה אדומים. "מבחינת תכנון הכול גמור, מחכים להוראה של ראש הממשלה"

חודש לאחר הכרזתו על קידום תוכנית הבנייה בשטח E1 ושבועיים לאחר שאושרה במנהל האזרחי התוכנית שהרגיזה את העולם, מתברר כי מי שמונע את הפקדתה בוועדת התכנון והבנייה הוא דווקא ראש הממשלה - שיזם את המהלך.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

  

ל-ynet ול"ידיעות אחרונות" נודע כי כבר לפני כשבוע עברה התוכנית שינויים קלים שאותם דרשה ועדת התכנון העליונה של המנהל האזרחי. שר הביטחון אישר את המשך התכנון, אך הדבר נעצר בלשכת נתניהו, שהורה שלא להפקיד כרגע את התוכנית.

 

תוכנית הבנייה בשטח E1 שבין ירושלים למעלה אדומים עוררה בחודש שעבר כעס בקהילה הבינלאומית, לאחר שראש הממשלה החליט לקדם אותה כתגובה לשדרוג מעמד הפלסטינים באו"ם למעמד מדינה משקיפה. למרות הכעס, בממשלה עמדו על המשך יישום התוכנית וטענו כי מדובר בתהליך מתבקש שאינו קשור לבחירות.

 

E1. "כל גורמי התכנון עשו את שלהם" (צילום: Lowshot.com) (צילום: Lowshot.com)
E1. "כל גורמי התכנון עשו את שלהם"(צילום: Lowshot.com)

 

לפני כשבועיים אף הנחה ראש הממשלה את מתאם הפעולות בשטחים להאיץ את קידום התוכנית, ונקבע דיון מיוחד במועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי, שבמהלכו אושרה הפקדת שתי תוכניות לבניית יותר מ-3,000 יחידות דיור. בפועל, נדרשו גורמי התכנון ועיריית מעלה־אדומים לבצע שינויים מסוימים בתוכנית טרם אישורה. השינויים בוצעו, וכרגע תלוי קידום התוכנית בהחלטת הדרג המדיני - שעד כה נמנע מלעשות זאת.

 

"מבחינת תכנון הכול גמור ובדוק", הבהיר גורם המעורב בפרטים. "כל גורמי התכנון עשו את שלהם. כרגע צריכה לרדת הוראה מראש הממשלה אל המנהל האזרחי. אני לא יודע למה, אבל עד כה היא לא עברה".

 

בימין זועמים על העיכוב בקידום התוכנית. יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאל מהבית היהודי, היה אמש נחרץ: "עצירת פרסומן של תוכניות המתאר ב-E1 על ידי משרד ראש הממשלה מוכיחה כי כל דיבוריו על התיישבות הם אחיזת עיניים. יום אחרי הבחירות אנחנו נגלה שוב את נתניהו האמיתי, זה שהקפיא ונכנע ללחצים".

 

בלשכת ראש הממשלה לא הכחישו כי התוכנית מתעכבת, ומסרו כי "אין כל שינוי בהחלטה להמשיך ולקדם את התכנון ב-E1".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעלה אדומים. תוכנית הבנייה ב-E1 תקועה
צילום: רויטרס
ח"כ אורי אריאל. "אחרי הבחירות נראה את נתניהו האמיתי"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים