שתף קטע נבחר

בנט: "שכל המפלגות יתחייבו לא לפנות יישובים"

בכנס מול סטודנטים נשאל יו"ר הבית היהודי אם יסכים להתחייב למלא פקודה במקרה של החלטת ממשלה על פינוי, וענה: "אני לא פועל תחת איומים". על העימות בעזה: "לא יכול להיות שצה"ל מפסיד שוב ושוב". על נתניהו: "הוא צריך אנשים ערכיים לידו"

"צריך להחתים את כל המפלגות בישראל, כולל הליכוד-ביתנו , לחתום על הצהרה שלעולם לא יפנו יהודים מבתיהם", כך אמר הערב (א') יו"ר מפלגת הבית היהודי, נפתלי בנט, בכנס מול סטודנטים של הקריה האקדמית אונו. את הדברים אמר בתשובה לאחד הנוכחים בקהל שתהה אם בנט יסכים לחתום על הצהרה לפיה ימלא פקודה לפנות יישובים אם אכן תתקבל החלטת ממשלה הדורשת זאת. בנט, שעורר סערה לפני כמה שבועות כשאמר שיתקשה לגרש תושבים מבתיהם, ענה לשואל: "אני אף פעם לא פועל תחת לחץ או תחת איומים כאלה".

 

 

בנט, היום. "לא תקום מדינה פלסטינית בין הירדן לים" (צילום: אמיר לוי) (צילום: אמיר לוי)
בנט, היום. "לא תקום מדינה פלסטינית בין הירדן לים"(צילום: אמיר לוי)

 

בנט התייחס להתפתחויות סוף השבוע במערכת הפוליטית, בהן האפשרות לחבירה בין מפלגות השמאל-מרכז - העבודה, התנועה ויש עתיד. הוא טען שבכל מקרה לא יהיה לשמאל גוש חוסם והמשך כהונתו של בנימין נתניהו כראש ממשלה הוא עובדה מוגמרת: "השאלה האמיתית היא מי תהיה הממשלה לצד נתניהו - עמרם מצנע וציפי לבני או ממשלה לאומית ויציבה עם הבית היהודי בתור השותף המרכזי".

 

עם זאת בנט גם מתח ביקורת על תפקודה של ממשלת נתניהו ואמר: "צריך לעשות סוויץ' ממדיניות של השלמה עם טרור שבמסגרתה ערי הדרום מותקפות תחת מטר טילים. זו מדיניות חלשה ומסוכנת כי היא מעודדת עוד ועוד טרור. לא יכול להיות שצה"ל מפסיד מערכה אחרי מערכה וכל הזמן הוא מגיע לתיקו או ניצחון בנקודות. התפישה הנכונה היא הכרעה. צה"ל צריך להכריע והוא יכול. בעזה יש להשתמש בכוח ורק כך לנצח את הטרור".

 

בנט נדרש לטענה שלפיה ישראל לא יכולה להתנהל במנותק מהביקורת הבינלאומית ותקף בחזרה: "מי שבבועה זה אתם, אלה שבטוחים שהעולם סובב סביב ישראל. אתם חיים בסרט. זו הסתכלות שלא מבינה את העולם. הסתכלות פרובנציאלית ישראלית. השמאל רוצה למסור שטחים ממדינת ישראל כל פעם בתירוץ אחר. תגידו פעם אחת את האמת - שאתם רוצים למסור שטחים. בלי תירוצים של שלום או ביטחון או פחד שהעולם יחרים.

 

"לא תקום אף פעם מדינה פלסטינית בין הירדן לים. אף אחד לא יתמוך בתוכנית המדינית שלי בעולם אבל אף אחד בעולם גם לא מכיר בקצרין, ברמות ובגילה, אבל אנחנו כן, והחלנו שם ריבונות".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

"מי ששבר שמאלה זה הליכוד"

במהלך הכנס התבקש בנט להתייחס לדברי הביקורת החריפים נגד נתניהו שאמר ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, בראיון ל"ידיעות אחרונות" ביום שישי. יו"ר הבית היהודי התפתל והתייחס באופן מעורפל להאשמות כלפי ראש הממשלה:

"הנהגה זה לא רק להיות פוליטיקאי אלא גם להוות דוגמה אישית. אני חושב שזה חלק ניכר ממה שהציבור מחפש. פוליטיקאי צריך להשקיע עשרה אחוז בעצמו ותשעים אחוז במדינה. הבעיה היא כאשר פוליטיקאי משקיע תשעים אחוז או מאה אחוז בהישרדות ובכבוד שלו. יש פוליטיקאים כאלה לצערי".

 

עם זאת הוא מיהר להגן על נתניהו ואמר כי "לבו במקום הנכון. האתגר הוא שהוא צריך לצדו אנשים חזקים וערכיים, והעובדה שאהוד ברק היה לצדו בארבע השנים האחרונות גרמה נזק משמעותי למדינת ישראל גם במובנים הערכיים וגם במובנים הביטחוניים".

 

לבסוף התבקש בנט להתייחס לטענה רווחת שנשמעה כלפיו הן מכיוון השמאל והן - ובעיקר - מכיוון הליכוד-ביתנו, ולפיה הוא עצמו והמפלגה שבהנהגתו היא תנועת ימין קיצונית שמסתתרת מאחורי דימוי צעיר והייטקיסטי. "'הבית היהודי' היא מפלגת המרכז האמיתית", פסק. "מי ששבר שמאלה זה הליכוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפתלי בנט, היום בקריית אונו.
צילום: אמיר לוי
מומלצים