שתף קטע נבחר

"צילומים אינטימיים? ניסינו למנוע מבוכה מצה"ל"

באחת השיחות שלא מופיעות בדו"ח מבקר המדינה אמר הרפז לווינר: "אני צריך לשלוח לך קצת תמונות פורנוגרפיה". מקורבי וינר: "הוא מנע פרסומים מביכים ושמר על כבוד צה"ל"

בין השיחות שהוקלטו מלשכת הרמטכ"ל היו גם שיחות על נושאים אינטימיים. באחת השיחות, שלא מוזכרת בדו"ח מבקר המדינה שפורסם אחר-הצהריים (יום א') על המסמך, טען בועז הרפז כי יש בידו מידע על קצין בכיר בצה"ל. "אני צריך לשלוח לך קצת תמונות פורנוגרפיה", אמר הרפז לאלוף-משנה ארז וינר במהלך השיחה. וינר השיב לו כי יעביר את החומרים.

 

התגובות של המעורבים במסמך הרפז

לקריאת דו"ח המבקר - פורמט PDF

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

בשיחה אחרת, שעלתה מן ההקלטות שלא מופיעות בדו"ח, דן וינר עם האלוף גדי אייזנקוט בעניין קצין בכיר שהודח מצה"ל. השניים דנו במעללי אותו קצין ועל קשריו עם חיילת.  

 

מקרובי וינר טוענים כי אין מדובר בשיחות הכפשה, אלא דוגמה לסוגיות הרגישות שבהן נוגע עוזר הרמטכ"ל. "חלק מהתפקיד הוא גם למנוע מבוכות מצה"ל", הם אמרו. "במהלך כהונתו של וינר היו עוד כמה מקרים שבהם בזכות מידע כזה או אחר שהגיע אליו ולא לתקשורת נמנעו פרסומים מביכים וכבוד צה"ל נשמר".

 

לטענת מקורבי וינר, במקרה הראשון פנה אליו הרפז ואמר שיש בידיו חומר, שיחות ותמונות על קצין בכיר בצה"ל שבוגד באשתו, ווינר כחלק מהטיפול בעניינים כאלה ביקש ממנו להביא זאת אליו. "הוא לא עודד אותו, לא שלח אותו, זה חלק מהתפקיד לשמור על צה"ל. טענות לרקע של איסוף חומר משוללות יסוד", אמרו המקורבים.

 

לטענת אנשי וינר, מדובר בחיבור של ציטוטים חלקיים מתוך שתי שיחות מתאריכים שונים שאין קשר ביניהן, במגמה להכפישו. את השיחה עם אייזנקוט הם מסבירים כקיטוע של שיחה בנוגע לקצין בכיר, שאמור היה להגיע לשיחה עם שר הביטחון, ובסך הכול מוודא אייזנקוט לבקשת מזכירות שר הביטחון כי השניים מעדכנים אותו בחומר הנוגע אליו, וכי החומר הועבר באופן מסודר בכתב לשר, "לא הכפשה, לא פורנוגרפיה ולא מידע מיני".

 

עודד סבוראי, עורך דינו של אלוף-משנה וינר, מסר בתגובה: "צר לנו על כך שלשכת שר הביטחון מנסה בכל דרך, מתוך לחץ, לפרסם שיחות שיפגעו בכבודם של קצינים שתרמו רבות לביטחון המדינה. תפקיד עוזר הרמטכ"ל כולל חלקים לא נעימים ובהם עיסוק בנושאים רגישים כמו עניינים אישיים הנוגעים לבעלי תפקידים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלוף-משנה ארז וינר
צילום: שאול גולן
צילום: רוני שיצר
עו"ד עודד סבוראי
צילום: רוני שיצר
מומלצים