שתף קטע נבחר

נחשפה "תעשיית זנות" של עשרות נערות בת"א

עשרות נערות בנות 16-14 מאזורי מצוקה בתל אביב נאלצו לספק במשך שנים שירותי זנות לעשרות גברים. היחידה המרכזית של משטרת מחוז תל אביב עצרה צעירה שאיתרה את הבנות ושימשה "חונכת". בלשי הימ"ר פשטו הבוקר על בתיהם של עשרה לקוחות

המשטרה חשפה רשת של עשרות נערות בנות 16-14 מאזורי מצוקה בדרום תל אביב שנוצלו במשך שנים ונאלצו לספק שירותי מין בתשלום. הבוקר (יום ב') הותרה הפרשה לפרסום עם מעצרה של החשודה ה"חונכת" של הנערות. במקביל פשטו הבוקר בלשי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב על בתיהם של עשרה חשודים שהשתמשו בשירותיהן באופן קבוע.

 

פרטי הנערות הועברו לשירות הסוציאלי והן אמורות לקבל טיפול וסיוע צמוד. "התופעה נמשכה שנים", אמרו גורמים במשטרה. את החקירה הסמויה ניהלה היחידה המרכזית של מחוז תל אביב בפיקודו של ניצב-משנה גדי אשד.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

מי אשם?
תל-אביב ירדה לזנות / אסתר הרצוג
איך נוכל להבין את הסובלנות המפליגה של עיריית תל-אביב ומשטרת תל-אביב נוכח השתלטות סרסורי הזונות? ומדוע מפזרים כרטיסי פרסום לשירותי זנות באין מפריע?
לכתבה המלאה

  

החשודה המרכזית, צעירה בשנות ה-20 לחייה, שימשה "חונכת" של הנערות. היא איתרה נערות בנות 14 עד 16 ו"לימדה" אותן לעבוד בנוכחות לקוחות. כך עלה בחקירה שניהל סגן-ניצב ירון קלדס באמצעות מחלק נוער חשיפה בימ"ר.

 

אט אט צברה רשת הנערות עשרות לקוחות קבועים שהזמינו את שירותיהן במשך שנים בכל שעות היום ובמגוון מקומות ברחבי העיר. הנערות גבו כסף עבור השירותים, עד מאות שקלים. "מה שמדהים הוא ששירותי המין סופקו על-ידי הנערות במשך כמה שנים. לא מדובר פה במפגש חד-פעמי", הסביר גורם המקורב לחקירה.

 

חוקרי מחלק הנוער הגיעו לעשרות נערות שסיפקו שירותי מין. כולן ביצעו זאת בהסכמתן כביכול, אך לקו בחוסר הבנה ובחוסר מודעות לחומרת המעשה. בימ"ר תל אביב הצליחו להרכיב רשימה של הלקוחות של הנערות - בני 20 עד 60 מכל רובדי החברה. המשותף לכולם היה העובדה שכולם ניצלו יותר מפעם אחת את שירותי הנערות. לאיש מהם אין עבר פלילי בתחום עבירות המין. בנוסף להם נעצרה גם הצעירה שקישרה בין אותן הנערות לבין הלקוחות. היא נחשבת מבחינת המשטרה דמות מפתח בפרשה.

 

בשל העובדה שהנערות ביצעו את המעשים בהסכמה, המשטרה לא העלתה חשדות בדבר אונס, אלא בעבירה של קיום יחסי מין עם קטינות. על-פי החשד, הגברים ידעו שהם מקיימים יחסים עם נערות שגילן אינו עולה על 16 שנים. עם הפיכת החקירה לגלויה יועברו הנערות המעורבות בפרשה לטיפול של השירותים הסוציאליים. "לא מדובר פה בנערה אחת או שתיים. מדובר פה בעשרות נערות. זה פשוט לא נתפס", אמרו במשטרה הבוקר, בזמן שבלשי היחידה המרכזית פשטו על בתיהם של החשודים ועצרו אותם. במהלך היום יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
עשרות נערות נוצלו. אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מפקד המחוז, ניצב אהרון אקסול
צילום: ירון ברנר
גדי אשד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים